Snílci (2003)

Výborný a zajímavý film o relativní svobodě mysli a následném konání všeho co se mi zlíbí, užívání si života, realizaci scén, tak jak si je protagonisté pamatují z filmů, které viděli. Díky penězům lze mít bohémský život, hltat ho plnými doušky. Zajimavé prázdniny. Benevolentní rodiče. Netradiční vztah sourozenců, filozofické pohledy na svět, umělce, kulturu. Má oblíbená citace hlášek a scén z filmů. Erotický náboj jak hrom, prožívání prvních milostných událostí. Možná autorova biografie, možná sen. Můj rozhodně, tohle chci také někdy prožít, takhle se chci flákat. Dát si vanu, opájet se kvalitním vínem a neřešit problémy, které byly jak v době minulé, jsou nyní a jistojistě budou i v budoucnu. Vskutku netradiční film.

Lidice (2011)

Jsem docela zklamaný, mohl to být klidně velkofilm, proč ne, téma dobré, Oskaři na tohle slyší. Ano národní historická událost, ale podaná nemastně neslaně. Jediný kdo skvěle hrál byla trojice v pořadí - Roden, Luknár, Budař. Zuzana Fialová tak té pro změnu nebylo rozumět vůbec, zvláštní šišlání češtiny - nebo záměr? Smířenost, která z filmu vyznívá, kdy všichni obyvatelé Lidic jsou bez mrknutí oka se mi taky nezdá a působí uměle. Na to, že děj filmu začíná v roce 1938 a končí vítězstvím, je v příběhu sakra málo děje. Dvojice mladíků - hudebníků, vlastně nic moc nepředvede, obyvatelé si žijí jako kdyby válka nebyla. Až na onen osudný akt. Těch emocí tam zase tolik nebylo. Proč Z. Bydžovská jezdí celou dobu na vozíku, myslel jsem že nemůže chodit, v lágru chodí brilantně. Že by nikdo Rodenovi nepráskl co se děje, že by to neslyšel? To se mi taky nezdá. A takových věcí je tam víc... Tak to byly takové mé postřehy. Scéna kdy pustí Rodena z vězení a jde na sněžnou pláň je asi nejhezčí ze všech. Hraný dokument, rádoby citová ždímačka, ale nevím kolik lidí brečelo...

Rychle a zběsile 5 (2011)

Snesl bych kde co, ale trezor, který vás nerozhodí? Výskok z auta na mostě bez jediného škrábance? Nesmrtelnost je hezká věc, ale reálie věc druhá! Tady to zase někdo přehulil! Kdyby vylezli pomlácení, budu to akceptovat, ale tohle prostě nezkousnu, možná jedenáctiletej hošík jo, ale já ne!

Trio z Belleville (2003)

Mám rád atypické animáky, ale tohle mi prostě nesedlo, nechytlo. Sorry ale jen tři hvězdy za originalní animaci.

Nemilosrdný střelec (2007)

No... co si budeme povídat, mohlo to být ostřejší, ale dobrá pocta Django.

Kill Buljo (2007)

Totální pakárna, ale výborná. Jen si nemůžu vybavit, podle jakýho to bylo filmu, co kdyby třeba pan Tarantino zkusil tenhle film zvěčnit, mohlo by se to líbit. Třeba se nechá někdy inspirovat ale mohl by misto hlavního hrdiny udělat hrdinku a rozštípnout to na dva díly, bylo by to fajn :-D To se prostě musí vidět do konce, ale je mi jasné, že na takhle kulturní film, nemá asi každý žaludek, srábci :-) Borat je proti tomuhle skutečný filmový skvost. A že to má fekální humor, no tak má ;-) Osud si holt nevybírá a cesta za pomstou může potkat každého z nás, nejhorší však je, když vám zastřelí vaši oblíbenou kapelu.

Metro (2004)

zajímavý horor, ale chtělo by to trošku rozvést chirurgii :-) mohlo by to být zajímavé

Král videoher (2006)

Postupně se to klubalo až se vyklubalo, z blbosti skvělej úlet!!! Výbornej dabing, dobře sesbíraní herci, psychárna :-D Chvílemi sem se skvěle bavil a řezal!

Buď v klidu (2005)

Bohužel už to není Pulp Fiction, duo sice bylo, ale ta hudební část, prostě nuda... John i film se snažili být až moc v klidu - bohužel.

Vzorec pro vraždu (2002)

Opravdovou svobodu ti zajistí jen peníze, ne vražda.