Godzilla II Král monster (2019)

Ocenila bych o trochu míň rodinných pout, neustále otevřené mordičky Bobby Brown i nanicovatých dialogů, a místo toho dala víc soubojů monster. Jinak mě poslední dobou hodně baví všichni ti filmoví “záporáci”, kteří se v rámci ekologické nauky snaží vyhladit polovinu lidstva. Za mě jim prostě nejde trochu nefandit.

John Wick 3 (2019)

Je to otřesný kýč a během většiny konverzaček máte chuť pošťourat se hřebíkem v uchu, ale je strašně osvobozující a osvěžující, jak si film na nic nehraje a nebere se vážně, takže si prostě jenom užíváte těch 800 vynalézavých způsobů, jak někoho nakopat do rozkroku.

Na mušce (2018) (seriál)

Fajn obsazení, atraktivní prostředí evropských metropolí, cool vražedkyně s citem pro módu, celkem to odsýpá a občas je to i zábavné, jen ta druhá sezóna už je úplně ale úplně zbytečná.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Ukázka scénáristické bezradnosti v praxi a z mé strany divácké zklamání roku. Z vyvrcholení celého seriálu (sorry, ale bitva o trůn se mi nejeví jako větší vzrůšo než souboj o přežití lidské rasy - pokud to tedy měla být vedlejší linka, hodně se to vymklo z rukou) udělali tvůrci jedno velké meh. Symbolika i náznaky hlubšího a sofistikovanějšího rozuzlení roztroušené během předešlých sezón byly s přehledem odignorovány a logika šla taky stranou (za všechny “pojďme se schovat do kobky plné mrtvol, ačkoli víme, že je Night King umí oživit”). Zbylo hollywoodsky plytké what you see is what you get, což je velká škoda. Prvních pár sezón zjevně ideově držela nad vodou knižní předloha, ve chvíli, kdy už byl seriál plně v rukách scénáristů, začly se objevovat velké trhliny a zploštil se do příběhu myšlenkově asi tak bohatého jako je Krtek a autíčko. Myslím, že jakýkoli z trochu příčetnějších fanoušků by zvládl využít potenciál této epizody lépe (od stolu nadhazuju boj s oživlým Nedem Starkem nebo třeba to, že by Bran nemusel být jen pasivní vegetable trousící tajemné hlášky). Po tomto dílu už od show nic převratného nečekám a doufám, že aspoň kniha uspokojí moji touhu po nějakém smysluplném vyústění.

Barry (2018) (seriál)

Bohužel je hlavní hrdina napsaný i zahraný tak, že seriál neutáhne, což se hodně projevuje v druhé sérii, kdy se jasným showstealerem stává holohlavý mafioso.

Shazam! (2019)

Další příspěvek do edice "zmateni trailerem". Skutečnou cílovku bych odhadla tak na 7-9 let, z čehož aspoň 6 let dotyčný strávil zamčený ve sklepě bez lidského kontaktu, přístupu k okolnímu světu, televizi, filmům, knihám nebo aspoň joju. Nebo jinak: vezměte film Big, zbavte ho jakéhokoli smyslu, přidejte politicky korektní mix pěstounské rodiny (zde je prostor pro zlepšení - navrhuju transgender matku/eskymáka) a nekonečnou superhrdinskou supernudu a tadá, 2 hodiny vašeho života jsou v prachu.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tenhle seriál je zombie sám o sobě - ne moc chytrý, utahaný a chvílema dost smrdí. Čím to hodně trpí a tím pádem budete trpět i vy: šíleně nastavované epizody, opakování dialogů i zápletek (má to tak o 5 sérií víc, než by mělo), špatně napsané (především ženské) postavy i dramatické situace a nevyvážené herecké výkony. Navíc to působí, jako by některé díly nechali scénáristi napsat uklizečku a šli domů.