Sbohem, baby (2007)

Gone, Baby, Gone apeluje zejména na morální principy diváka a předkládá mu ke konci poměrně kontroverzní morální dilema, které může diváky rozdělit do dvou táborů. Kdyby Affleck nechal konec otevřený, byl by to masterpiece. Bohužel vsadil na variantu zakončení, která se mi nezamlouvala.

Temný rytíř povstal (2012)

Pomalejší rozjezd a zvláštní roztržitost děje mi nedávala pocit přelomového snímku, jakým byl předchozí Temný rytíř. Ovšem byla by chyba hodnotit situaci předčasně. Poslední hodina doslova vystřelila napětí a akci do nebeských výšin. Konec mi nemálo rozbušil srdce. Nechci teď někomu vehnat iluzi dokonalého filmu, aby nakonec nepropadl nenaplněným očekáváním, ale za sebe můžu říct, že jsem byl překvapen a potěšen.

Vetřelec (1979)

S každým dalším zhlédnutím si říkám, jak jen to Ridley Scott dokázal, že byl s Vetřelcem tak moc napřed před podobnými filmy ze srovnatelné doby. Perfekcionismus hadr, tohle je prostě špička. Director's cut povinnost.

Motel smrti (2007)

Není to žádné převratné dílo, ale dobře napsaný a příjemně napínavý thriller se sympatickou hlavní dvojicí v podání Kate Beckinsale a Luka Wilsona. Dopadlo to podle představ a klidně si nechám líbit další takové podobné thrillery, filmy tohoto typu jednou za čas prostě můžu.

Pustina (2006)

Tak toto si líbit klidně nechám. Solidně hororové prostředí (ne tak úplně) opuštěného britského ostrova prakticky nemůže zklamat. Máme tu hrstku společenských odpadlíků, kterým asi nejde moc fandit (až na sympaťáka Seana Pertweeho), ale o to víc si užijeme jejich likvidaci. A že zdejší zabiják má dost velkou páru.

Mrtvá hlídka (2002)

Zpočátku tenhle snímek vypadá zajímavě, hlavně prostředí zabahněného zákopu plného rozkládajících se těl bylo skvěle hororové, ale poté tomu nějak spadne řetěz a přestane to bavit. Naprosto nevyužitý a prodělaný potenciál.

Bůh masakru (2011)

Bůh masakru je především skvěle zahrané (nemá cenu někoho vyzdvihovat, všichni odehráli svůj part na výbornou) a výborně napsané komediální drama. Dějové zvraty byly nečekané a zábavné. Bavil jsem se moc dobře a klidně bych v dnešní době uvítal víc takovýchto filmově divadelních pokusů. Polanski je umí.

Dracula (1931)

Prakticky jde o pěkně stylizovanou a věrnou španělskou kopii Drákuly s Belou Lugosim. Tenhle snímek sice už asi napořád bude existovat pouze ve stínu legendy, filmařina je to ovšem skvěle zvládnutá jak po stránce herecké, tak po stránce režijní.

Koncert pro Satana (1971)

Pokud od tohoto filmu nečekáte druhé Rosemary's Baby, tak můžete být překvapeni vcelku dobrou satanistickou podívanou. Koncert pro Satana se může pyšnit nejen skvělou hudbou Jerryho Goldsmithe, ale i zajímavým obsazením Alana Aldy a Jacqueline Bisset. Postavy sice nejsou kdovíjak skvěle napsané, ale já se celkem bavil, atmosféru to jistě má a jediným větším nedostatkem bych viděl zbytečně přestřelenou délku. Zasloužilo by si to slušnější hodnocení.

Let Fénixe (1965)

Musím říct, že snímky tohoto typu mám moc rád. Máme zde spektrum špičkových herců ztvárňujících zajímavé postavy, jimž divák po celou dobu filmu zákonitě musí fandit. Skvělá atmosféra odloučení a nutnost spolupráce zúčastněných - výborné napětí. Na tohle Aldrichovo dílo jsem se moc těšil a nakonec jsem nadšen, Let Fénixe by si zasloužil daleko víc pozornosti, než se mu aktuálně dostává. Doporučuji!