Banda (2019) (seriál)

Docela dost lidí už volalo po tom, že superhrdinové už všem lezou krkem a někdo by jim konečně měl pořádně natrhnout prdel. Tvůrci tohoto seriálu to vzali doslova. A neserou se s tím ani v ničem jiném. Takže pokud nejsi zapšklý důchodce, rozmazlená slečinka, nebo uvřeštěný mileniál, pak otevři dobré pivko, dej si k tomu nějaké solidní chilli a mrkni na tuhle pecku.

Kapitán (2017)

Já na vojně zažil několikrát co s člověkem umí udělat zisk nečekané moci a na tomto filmíku se mi nejvíc líbí to, že ten borec v hlavní roli opravdu krásně předvedl jak se ustrašená ovce pomalu mění v nespoutanou bestii. Víc než tři hvězdy tomu ale nedám. I když v tomhle filmíku není v podstatě nic špatně, autoři nějak nezvládli utvořit tu atmosféru toho pekla, které v tom období bezvládí muselo nastat. Hlavně mě sra..., pardon, štvalo jak ti vězni umírají bez jakýchkoliv emocí, jakože tak už mě sakra zastřelte ať můžu jít na schnaps.

Future World (2018)

Bože to byla strašná blbost. Na tohle může podruhé kouknout jen masochista.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Je vidět, že autoři jsou už ve spirále. U pátého, nebo bůhvíjakého dílu musí za jakoukoliv cenu ohromit aby rozmlsaný divák neodešel z kina.A tak scientologický guru skáče z oken, pilotuje bez předchozího vstupního a bezpečnostního školení hrtulník. Překvapí sice informace, že Tomík prý absolvoval natáčení bez dabléra a dokonce si poranil nožičku, ale ani tohle se mnou nepohne abych přidal další hvězdu. Prostě klasika, akcí a napětím nabouchaný děj vás vtáhne a nepustí až do romantického happy endu. Ale za týden už moc nebudete vědět o co tam vlastně šlo.

Zajatci času (2017)

Tomuhle chybělo hodně málo a mohl to být fenomén. Velice zajímavá myšlenka s ohromným potenciálem, který bohužel nemůžu rozebrat abych nespojleřil. Netěsnat to do teen movie a víc si hrát s provázaností, no a hlavně dát do toho trochu víc peněz, tak to mohl být brzo kult. Ohromná škoda. I tak se na to dá kouknout. Neurazí, potěší. Poměrně slušná jednohubka.

Upgrade (2018)

Australani umí čas od času překvapit a jsem rád, že se jim to tentokrát povedlo v žánru sci-fi. Typické téma v netypickém hávu. A naprosto výborně zpracované. Neurazí to oči (velmi dobré triky a vcelku obstojný vizuál) a dokonce ani mozek (Není třeba pustit logické myšlení na dovolenou abyste se mohli dívat). Nejvíc oceňuju skladbu samotného příběhu, hlavně sestavu zvratů kdy si řeknete, že to není málo, ale ani zbytečně moc. Tohle si dejte, nebudete litovat.

Deadpool 2 (2018)

Věděl jsem, že se u toho filmu nebudu nudit a byly zde šance, že se i zasměju. Jakmile ovšem Deadpoolova hlava na chvíli zmizela v oblaku bíleho prachu, měl jsem stoprocentní jistotu. Našlapana akce kořeněná humorem v nedostižné míře mi nedává jinou možnost než dát pět hvězd. Kromě vtípku samotných je tam tuna narážek prakticky na vše a je vidět, že Reynolds se opravdu nebojí ničeho. Musím říct, že jsem nevěřil, že se povede trumfnout jedničku, ale ano. Tento film řadím do opravdu vzácné skupiny v rámci celé světové kinematografie, kdy pokračování překonalo původní film.

Lajna (2017) (seriál)

Dobrý rozjezd utopený v moři zmaru a trapnosti. Poslední díl to už akorát pohřbil. Je to škoda, protože se povedlo autorům stvořit skupinku geniálních postav ať už samotný trenér, nebo ten šílený spoluhráč jeho syna. Ale nezvládli okolo nich udržet funkční rámec a tak se jim to v závěru rozsypalo úplně jako domeček z karet.

Svět podle Daliborka (2017) odpad!

Můj první "odpad!" a to jsem opravdu věřil, že tuhle možnost nikdy nepoužiju. Ale co tohle k..a bylo?!!! Dokument? To určitě ne.

Oko v oblacích (2015)

Není to sice film, který si budu pouštět jednou týdně na spaní. Je to ten typ, co si pustíte jednou, na konci zakroutíte hlavou co všechno se v našem světě může stát a pak vám bude stačit o něm už jen vědět. Ale mezi spoustou podobných, kterým stereotypně sázím tři hvězdy, na tento nezapomenu. Ani tak nejde o můj smysl pro nostalgii, kdy mě dostalo In loving memory of Alan Rickman na konci filmíku. Stejně tak nejde o to, že jsem citlivka a otec malé dcerky, kdy vím, že pokud se někdy vyskytneme v Keni, rozhodně ji nikam samotnou nebudu posílat prodávat chleba. Jde spíš o to, co všechno je za jedním vypuštěním rakety. Kolik kalkulací skutečných, tzn. jaké mohou být ztráty na životech v této nebo této eventualitě, tak i těch chladných, vypočítavých, ve smyslu, pokud dopustíme toto, bude cena nízká, ale my budeme ti zlí, zatímco kdyby... Ale to už předbíhám. Koukněte sami ať víte o čem píšu. Rozhodně to stojí nejenom pro rozloučení s profesorem Snapem.