Ready Player One: Hra začíná (2018)

Od kedy vyšiel animák Wreck-It Ralph, na podobný film som netrpezlivo čakal. Vizuál z District 9 filmu neskutočne sadol. K tomu poriadna akcia, ako keby som si na 2 hodiny sadol pred X-box, množstvo easter eggov pre znalcov počítačových hier z 90tych rokov a retro Tron sountrack. Na to, aby sa divák nudil, aj pri 140 minútach, čas rozhodne nebol, ale aj tak k 5 hviezdam my chýba menej hollywoodskej romantiky.

Láska bez bariér (2018)

Francúzi vedia prekvapiť. Už viac krát sa stalo, že som úplnou náhodou narazil na film, a nakoniec som z neho bol milo prekvapený. Ľahká romantika, vtipné a nenútené scénky, dobrí herci a originálny príbeh. Niečo podobné by sa kľudne mohlo prihodiť aj v skutočnom živote.

My (2019)

Ani tento film od Jordana mi vôbec nesadol. Akoby sa až príliš nasilu snažil o nejakú mindfuck zápletku, ale márne. Akosi mi totálne uchádzala pointa. O čo vlastne vo filme išlo? To je asi nepodstatné, lebo som aj tak iba zdĺhavo čakal na koniec filmu, ktorý mi však bol jasný už po piatich minútach. To ma zase utvrdzuje v tom, že je lepším komikom, ako režisérom.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Atomic Blond je taká zmeska súčasných trendov. John Wickovsko krvavý, Bournovsko špiónsky a Max Paynovsko akčný film z prostredia studenej vojny. Znie to síce príliš prehnane, ale predsa len to ako celok funguje. Tempo, ktoré už od začiatku nasadila Charlize Theron, určite prekonalo výkon každého Bonda. Zápletka filmu je síce jednoduchá, ale ku koncu sa začne zamotávať (v dobrom zmysle) a film ponúkne niekoľko kvalitných zvratov. Jedná sa teda o nadpriemerne kvalitný thriller.

Mamka a taťka (2017)

Tvorca Cranku sa v tomto filme rozhodne nezaprel. Bláznivá, akciou a hudbou nabitá psycho jazda, v ktorej Nicolas Cage a Selma Blair si celú dobu diktujú vlastné tempo (strašne mi to pripomínalo aplikáciu z Kingsmana). Škoda že Taylor nedostal väčší rozpočet, pretože trocha viac krvi a nejaký zvrat by filmu určite prospel.

Holmes a Watson (2018)

Dvojica Ferrell a Reilly v každom prípade znamenajú zábavu, ale v tomto filme to bolo už dosť cez čiaru. Nie že by som sa nezasmial, napríklad paródie na Ducha alebo Les Miserables boli podarené, ale Cohen sa snažil do filmu natrepať až príliš, a preto väčšina vtipu sa tým pádom vytratila. Ale že by sa jednalo o najhorší film roku, s tým rozhodne nesúhlasím.

Symptom Pandorum (2009)

Psycho sci-fi horor, ktorý mi veľmi pripomína filmy Horizont udalosti či Sunshine, ale aj tak má v sebe kus originality. Zápletka častokrát prekvapivá, atmosféra vzhľadom k žánru ideálna (ako u Aliena). Za mňa veľké prekvapenie.

Populace 436 (2006)

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som pri filme zaspal. Asi po 20 minútach ma začal štatistický úradník a obyvatelia mestečka Rockwell Falls neskutočne nudiť. Po pol hodinke som zadriemal, aj keď myslím že tých pár minúť deja mi určite nechýbalo. Od hororu má film na míle ďaleko, skorej sa jedná o príšerne nudný thriller akoby bol od Jessicy Fletcherovej.

Ve spárech ďábla (2018)

Z prostredia márnice sú všetky horory ako cez kopirák. Zápletka nový zamestnanec vs posadnutá mŕtvola je už taká obohraná, že nič nové, a ani v tomto filme, už nejde vymyslieť. Koniec priehľadný a predvídateľný, chcelo by to viac napätia a lepšie využitie temnej atmosféry, tak ako v o 2 triedy lepšom filme The Autopsy of Jane Doe.

Cargo (2017)

Nie úplne typická zombiekovka, ktorá síce postráda klasické hlúpe rozhodnutia a prehnané boje s neschopnými zombíkmi, ale aj tak by som uvítal menej sentimentálnosti a zbytočného naťahovania. Predchádzajúci kraťas to pekne zhrnul do 5 minút, v celovečeráku sa veľakrát iba zbytočne zabíjal čas.