• Thriller

Anna (2019)

Tady si někdo hraje na Red Sparrow, to ale nebyl zas tak dobrý film, přičemž tohle není zas tak dobré jako Red Sparrow. Nebo je to možná tím, že tyhle překombinované špionážní filmy nejsou můj žánr. Nebo taky tím, že režisér neumožňuje hlavní hrdince fandit, nevytváří pouto, neukazuje ani emocionální vývoj hlavní postavy, ale jen architektonicky dodržující jakýsi snaživý spletitý scénář.

Americké psycho (2000)

Taková trochu Hitchockovka. Ta nadsázka a lehkost, s kterou je tu podávané nebývalé násilí, je omamné.

Nevinné tahy (1993)

Jako super filmek, zřejmě, ale tak divně nudný, a to jsem šachy kdysi dost rozjížděl. A pokud film o šachách nevtaáhne šachistu, tak je něco špatně.

Nemilovaní (2017)

V případě krize se ukáže charakter, no a tady se ukazuje bezedná prázdnota manželského páru, který nemá šanci něco cítit, kromě svojí sobeckosti. Všiml jsem si komentářů, že se syn nenašel. Spoiler: syn se našel, normální člověk by souhlasil s DNA analýzou a nesesypal se z toho, naopak by se mu ulevilo.

Marco Polo (2014) (seriál)

S klidem se dá seriál přejmenovat na Kublaj Khan. Marco Polo objevil všechno možný, jen ne charisma, i ten nejposlednější mongol tu má větší osobnost, seriál se díky tomu nedostal do popředí a upadl do zapomnění, což při tak rozsáhlém budgetu, jaký měl, je smuténka. Seriál je trochu na styl Game of Thrones - intriky, sex a prapodivný kung-fu boj připomínají pohádkový Tygr a Drak.

Smrt čeká všude (2008)

Hlavní protagonista má očividnou závislost na adrenalinu a stresových situacích ve spojení s potřebou zachraňovat lidi, a nebo si to tím obhajuje. Malý náhled do pekla pyrotechnické jednotky v akci v Iráku.

Výplata (2003)

Nechci spoilovat, ale ty americké pohádkové konce, kdy opravdu do puntíku každá věc musí dobře dopadnout, mě iritují. Kvůli tomu strhávám jednu hvězdičku. Nicméně je to takové to originální sci-fi i s originálním pojetím cestování časem prostřednictvím pouhého nahlížení do budoucnosti, které bych IMHO odsouhlasil.

Návrat (2003)

Dva otcem opuštění bratři zažijí ve svém nízkém větu návratem otce nezapomenutelných pár chvilek, v kterých se sbližují prostřednictvím výletu. Otec tvrdou rukou velí ve stylu staré školy. Chlapce se snaží ohnout, ale každý proutek při moc velkém ohybu praskne. Emocionálně gradované a přitom tak prosté dílo.

Tenet (2020)

V podstatě se jedná o průměrný béčkový akční film, který je zčásti puštěn nazpátek a zasazen do toho samého filmu puštěném normálně, což se párkrát zopakuje a po náročném dostudování Maxwellových rovnicích jsem skoro i pochopil, jak to ten Nolan vlastně mínil, tedy kdo je kdy a hlavně který kdo. Přelomový film o cestování časem.

Bajonet (2018)

Pochmutný noir snímek o bývalém boxeru z Mexika usídleném ve Finsku, utíkající před minulostí a tím i, bohužel, od své rodiny, což celé chce překonat - návratem do ringu.