• Thriller

Doktor Strange (2016)

Rozhodně lepší marvelovka. Koukatelná podívaná, vizuál rozhodně lepší - žádné války, kde vybuchují domy a všechno lítá a tříští se v mohutných explozích, z nichž člověk má pocit, že pokud není epileptik, tak brzy bude. Nápadité podchycení příběhu s perfektně zasazenými vtipnými dialogy. Bravo. Konečně. Děkujeme.

Dánská dívka (2015)

Asi si ten film zaslouží víc hvězdiček a asi by mě měli lidi odsoudit. Ale prostě estetika by měla způsobovat libost a že jsem schopen nacházet "jedlou krásu" ve všem možném. Ale toto na mě bylo moc. Bylo mi špatně a žaludek mi kopal skoro od začátku filmu až do konce. A on/ona/ono má být hrdinka? To si vážně dávají lidi za vzor??? Sobecká a sebestředná pokřivená osoba. Skutečná hrdinka plná doopravdické lásky byla jeho manželka. To je pro mě vzor síly osobnosti a lásky.

Škola života (2009)

Tak tahle romantická sladká záležitost se dala spolknout a kýč nevadil ani trochu. Ale aby to nebylo tak jednoduché a snadné, tak se zjistí, že čokoláda má v sobě zhořklý rum, který tu už byl od jak živa. Drsné. Smutné. Ale seznamte se. Realita, naivní děvče. Naivní děvče, Realita.

Konkurenti (1992)

Brilantní. Charismatické. Pohlcující. Pohromadě hromádka herecké špičky, co perlí dialogy a monology. Každá druhá věta jak vytesané moudro. Příběh prostý, ale provedení hluboké.

Přežijí jen milenci (2013)

Kategorie horor trochu mimo mísu a časoprostor. Atmosferický snímek prošpikovaný hudebními skvosty, poetická noir záležitost, pro kterou je třeba mít cit a místo v srdci. Nádherné ponoření do nesmrtelnosti a s ní spjaté přežívání módy po staletí promísené se současností. Cti lásku svou.

Tohle je náš svět (2016)

Tématika je mi úzce blízká, ale ruku na srdce - kdo občas nezvažuje opuštění systému a jeho hodnot a návratu do náruče matky přírody. Zde se konfrontují dvě strany mince, do extrému vyhnaný životní styl uprostřed lesa s konzumní klasikou emerické společnosti. K tomu se zamíchá i práva na výchovu dětí "panny" i "orla" těch pomyslných stran mincí. Je na divákovi, aby vynesl ortel (a nebo nesoudil vůbec).

Warcraft: První střet (2016)

Buď jde o to, že jsem byl příliš zaneprázdněný životem mimo klávesnici a nedostal se ke hraní virtuálního života ve fantasy světě. Což mi neumožňuje (zřejmě) v plnosti docenit styl filmu. Ocenit se dá válečná choreografie a asi i pohádkovost.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Těžká emerika, trochu zvráceně snímek připomíná JAG. Ve své podstatě je to prostě akční standard plný činů bez přílišného vysvětlování. Snižuji hvězdu za ten konec, který si režisér mohl odpustit: absolutně zbytečný kýč.

Nerve: Hra o život (2016)

Zde se cíluje na teens skupinu, co žijí ve světě instafamous, lajků a jiných followers. Mizící identita nadcházejících generací křičí po uchlácholení ega skrz falešný obdiv kybernetických přátel. Neexistující realita, která utváří osobnost. Film to glorifikuje a přináší trochu z bližší budoucnosti. Snad jako ukázku, kam špatně to může dospět, ale taky spíš jako interaktivní možnost současných trendů. Připočtu k tomuto nesmyslnosti v hackerském světě a do toho ještě horší kvalitu hereckého provedení. Nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

Jméno (2012)

Tuším, že určitá inspirace se mohla zrodit u filmu Bůh masakru. Film je typickou francouzskou komedií, klasikou svého druhu, kdy se skrze charaktery lidí prostřednictvím návštěvy přátel dostáváme do jádra lidí, mrštné dialogy víří vzduchem a napětí střídá zábavu a zábava smutek. Emoce na houpačce. Bravo.