• Thriller

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tak film místy udělal hodně veliký přešlap. Celý film jsem se tázal, kdy přijde moment, že všichni vystřízliví z nějakého mlhové opojení LSD. Snímek je opravdu pouze pro diváky s černým humorem, občas morbidně černým humorem, nutná dávka umění brát věci tak odlehčeně, jak to jenom lidské vnímání dokáže. Rogan hodně kompenzoval místy velice nechutné scény. Takže díky. 75 %

2 zbraně (2013)

Já se bavil. Byl to výbuch. Byl to rozruch, vzruch, kulky vířily vzduch atd. Film má opravdu náboj. Neustálá akce střídá ta lehkovážnost komedie a ty ačňácký dialogy, co mají říz? Prostě klasa. Samozřejmě, že pokulhává dějová linie s klasickými rolemi záporáků, ultra pokřivených záporáku a klaďasů... Za mě to rozhodně bylo vykompenzováno Wahlbergem.

Před půlnocí (2013)

Završení trilogie tím, jak láska končí. Celá trilogie je průvodcem dialogy lásky. Tak přesně v tomto momentu se rozbije vztah většině lidem, je zvláštní jak reálně vykreslili neracionalitu ženy, jež vše překrucovala do pazvláštních rozměrů, jen aby nakonec přiznala, že nemiluje a proto vytváří takovéto situace. Dost to na mě zapůsobilo, protože jsem podobnou zkušeností prošel s víc jak pěti letým vztahem. Takže pro mě zásah do černého... Všem přeji, aby úspěšně zvládli :) a hezké podívání...

Hledám Amy (1997)

Tohle považuji za klasiku a kultovní film. Rozčarování uprostřed přestřelky vztahů a citů, suchých hlášek, otoč stránku v komiksu a nech se unášet okénkovým příběhem. 90 %

Okamžik zlomu (2007)

Agresivní kariérista svým intelektem rozláme každý případ až nakonec narazí, ukáže se, že jeho ego je nadřazené kariéře - celou tuhle nádivku dáme zapéct do sosíku s detektivním příběhem (přiznávám se narovinu: detektivky moc nemusím), osolíme to Hopkinsem. Recept nevypadá úplně vábně, ale nakonec se to dal docela dobře jíst. 73 %

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 %

Štěstí na dosah (2006)

Neodpustím si komentář, že to bude asi jediný film, kdy mi Jaden nevadil a kdy byl přínosem pro film...

Kmotr (1972)

Dokonalá kniha s dokonalým vhledem do děje skutečnějšího světa. Perfektní epicky ztvárněný a lyricky vymodlený průvodce knihou. Těžká klasika s těžkým kalibrem hereckého obsazení. 100 %

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Sešlost poměrně slušného hereckého potenciálu, kde je smrští akce docela zajímavá idea, že lze okouzlit každou ženu na světě každým mužem (naopak tento vztah dle mého úsudku neplatí). Komedie i s americkým závěrem klasického stylu. 70 %

Jen Bůh odpouští (2013)

Refn a Gosling pro mě zůstávají záhadou. Drive byla perla, nicméně tady to trochu přeTarrantinovatěli s množstvím krve a obdobných záběrů. Já chápu ten záměr těch nekonečných tichých scén s táhlými pohledy, tak tichých, že občas vypnuli audio u dialogů, jen prostě ten celek, celkový dojem je prostě chatrný. Myslím, že možná šlo o použití prvků z Valhalla Rising, nicméně ten samý konec bez boje velkého bojovníka je trochu zklamáním. Po filmu trochu zůstane zadní pachuť ztracených 90 minut života...