• Thriller

Král (2019)

Neskutečný vhled do doby, kostýmy, ta preciznost, umění herců předvést výkony, ta bitva!, ta choreografie bitvy, naprosto úžasné zpracování. Klobouk dolů. Film je perfektně zpracovaná momentka toho, jak se i s moudrým králem dá manipulovat za pomocí lží a intrik. No... a teď trochu hnidopišství, když už chceme být přesní.. Je to všechno trochu zvláštně hozené do nižšího věku, kdy Henry vypadá, že mu sotva dali občanku, ale ve skutečnosti mu bylo 26 let, když ho korunovali, ne 16. Navíc Divouse Percyho zabili ve 39 letech (ve filmu vypadajíc, že vyšel z 18. narozenin, a to pěkně nasratý, asi mu ještě nechtěli nalít korbel píva) při tažení do bitvy, ne v boji jeden na jednoho, ne v 19 šestnáctiletým Henrym.

Zimní spáči (1997)

Obyčejný příběh z maloměsta položeného vysoko v horách zaměřený na pár postav, které se tak vzájemně neskutečně propletou, jak vraždami, tak láskou, tak mileneckými vztahy. Obyčejný film, který utíká pomalu, ale tak nějak zimně chladí příjemně u srdce.

Nepříčetná (2018)

Možná bych si více pohrál s deziluzí reality, kdy stalker chvílemi chybí, chvílemi se objevuje. Nicméně místy "amatérsky" působící kamera dodává příběhu jakési přiblížení až dokumentárního charakteru. Projekt na téma Stalking a zároveň nedobrovolné zavírání lidí do psychiatrických léčeben za účelem businessu se režisérovi podařil.

Parazit (2019)

Hodně netradiční schéma příběhu filmu pojednávajícím o rodině, které se nedaří v životě prakticky nic krom drobných podvodů, dokud ale nenarazí na důvěřivou bohatou rodinu. Černá komedie, u které se moc nenasměje člověk, ale příběhem rozhodně upoutá, o zvraty není nouze.

Viděl jsem ďábla (2010)

Hodně noir s opravdu příliš otevřeně zobrazeným násilím. Posedlá banda kanibalů si libuje ve vraždách, přičemž šlápli s jedním případem do vosího hnízda, do policejní rodiny. Film o pomalé a nepříliš vypracované pomstě založené spíše na improvizaci dalšího násilí.

Trojí hranice (2019)

Film jde přesně do hloubky ponoru, který vyžaduji. Možná bych jemně zlepšil určité techniky, chvaty, postupy. Ale hloubka deprese byla přímo úměrná linoucímu se příběhu v Jižním Americe při krádeži narkobarona.

Roztříštění (2019)

To je přesně ten typ filmů na Španělský způsob. Contratiempo, La Cara Oculta. Krásný mindfuck na konci. Audio filmu byť podkreslovalo šílenství jedné choré mysli, ale místy znepříjemňovalo zážitek. Nicméně poutavý psychothriller za použití Kavkovské absudrity při práci s byrokracií - tentokrát z prostředí nemocnice.

Joker (2019)

Počáteční ponor do naprosté noir armosféry, skepse snoubící se s depresivním šílenstvím spojeným s úpadkem společnosti, však brzy ustoupí ději, který nabírá obrátky. Nicméně já bych se nebránil, kdyby ten ponor do toho bahna šilenství byl mnohem hlubší. Film dokonale vystihuje rčení z Fight club, 'It's only after we've lost everything that we're free to do anything.' Takže postupný pád na absolutní dno nepříčetnosti, aneb vznik Jokera a zároveň i Batmana.

Dálniční hlídka (2019)

Takový ten gangster western o dvou veteránech v důchodu, co by rangerech, zakladatelích lovecké elity zločinného světa, aneb příběh, jak dosprejovala nejslavnější pár - Bonnie a Clyde.

Záhadná bouře (2018)

Výborná epická stránka, prostě španělský thriller, co by člověk mohl chtít víc. Nicméně po La Cara Oculta / Contratiempo atd., trochu výrazněji zaostává . Cestování v čase není úplně promyšlené. Jednoduchá dějová linie na způsob Butterfly effect.