• Thriller

Brouk (2002)

Kauzalita - příčin a následek, kvalitní námět, zpracování je také spíš lepší, nicméně to stáhlo tu jednu hvězdičku na čtyři. Hledat chyby u druhých a nepozastavit se nad tím, co jsem já mohl způsobit tím, že se stala tato situace. Rozhodně shlédnout, může být zdrojem jiné úrovně uvažování: co se stane, když nastoupím do výtahu, co se stane, když půjdu po schodech?

Svatý boj (2001)

Jenom jedna víra je ta pravá, zbytek je jenom nicota a obřad na víru, který se útrpně musíte naučit, abyste se ztratili ve vlastní víře. Zpochybnit to všechno. Cosi odmítavého v nás, co odmítá samu sebe, plodí nenávist vůči slepotě a víře, nenávist plodí další nenávist, jako vlna domina efektu. Film byl na veliké úrovni. Včetně hloubavého konce. ..hvězdičku strhávám asi za tu příliš "hate" atmosféru, které jsem uvěřil

Vyměřený čas (2011)

Timberlake (Aplha dog a Social network) ukazuje schopnosti zde. Filosofická hloubka přesahuje možnosti běžného vnímání světa a sahá až do rodin Rothschildů, Morganů a Rockefellerů, skutečnému pohybu peněz. V posledních letech jsme svědky chudnutí střední třídy a hromadného přesunu peněz k malé hrstky lidí. A? Nezájem, že... Ale když jsou čas najednou peníze a lidi umírají a nemusí, protože prostě času a prostředků je dost pro všechny. Najednou je zarážející, proč někdo má být nesmrtelný na úkor ostatních. Do hodně hlubokých vod se pouští film. No a perfektní akce, o tom bez debat.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak to je těžká palba akce mafiánského filmu. Gosling opět předvádí svůj talent. Trochu přemýšlím, jestli mu víc sluší titul Romea (Crazy, Stupid Love), nebo ten nádech Winding Refnové spolupráce drsného a nelítostného profesionála. Klaním se jeho druhé charakteristice. Odhlížím od pohádkového ztvárnění totálního zla mafie a ukončení jedné rodiny a tím vyhubení mafie jako takové ve městě. Dávám plnou páru pět hvězd. Díky a přijďte zas.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Začíná to fotbalem a okolo děním třetího poločasu, ale film nabere zvláštní spád do drogového světa mafie. Film je trochu přehnaně tvrdý, nic pro děti, řeklo by se. Ta zvláštní atmosféra, kterou to nabere při vstupu Turků do hry vrhá film do drogového noir podsvětí, a to mi moc nevoní. Ale za ten úvod musím dát 5 hvězd. Takových filmů totiž máme, co spočítáme na prstech jedné ruky.

Cass (2008)

Hezká vstupenka do historie ICF, jak se z rawdies stávají town boys až po naprosto tvrdé hooligans. Ve filmu Rise of footsoldiers je velice vedlejší postava jednoho z hlavních chuligánů (hovadskejch, viď?) černoch. No a zde máme kompletní film o tamto pánu, který nasazoval život za West Ham United (I'm forever blowing bubbles), až z toho jednoho dne dospěl. Trochu naučné, ale hlavně je tam fotbal a rvačky.

Zabiják z Bangkoku (2000)

Tak prvně to není film o sniperu, ale prostě se jedná o nájemného vraha. Příběh poznáte hned na začátku, vše je tak klasické, předvídatelné, ničemu moc nevěříte, je to umělé jako reklama na Barbie. Moc mi to nechutnalo...

Koupili jsme ZOO (2011)

Rodinný filmek k sobotnímu večeru, velice nenáročný, občas se snaží hrát na city, ale moc mu to nejde... De facto děje se tu moc nedočkáme, takže epika ustupuje do pozadí hned za lyriku. Vnutí se sem nečekaně dvě lásky ke tří členné rodině, z toho jednomu členu jsou čtyři roky... Damon a Johansson nespasí všechno...

Pokémon (1997) (seriál)

Taky bych se na to už nemohl koukat, ani na My z Kačerova a spol. Ale v těch letech tenkrát... Ještě teď ve mně dříme, že všechny chytit mám... :)

Babovřesky (2013) odpad!

Komentář Tetsuo to (poněkud pejorativně) velmi krásně stručně shrnul. Nechápu těch 30 %.