• Thriller

Málem hrdinové (1998)

Tato komedie v mých očích vede všem komediím. Je to TOP z TOP. Víc netřeba slovy plýtvati.

Pošetilost mocných (1971)

Ještě teď se směji, tohle je klasika, kultovní film. Bába si vezme papouška :D... To prostě musíte ocenit, že je to dokonalé dílo....

Třináctá komnata (2004)

"Jak se ti se sebou žije?", velmi výstižná věta, osamělý chlapec toulající se se světem, možná vyhledávající bolest k záplatování vlastní bolesti, nevidět rodnou zem, kde to všechno začalo. Film má pomalejší tempo, kde se vše v tichém duchu začne pomalu s retrospektivními prostřihy odkrývat. Tiše bolestivé drama.

Juno (2007)

Nějak nemůžu opomenout fakt, že to celé bylo reklama na adopci jakožto řešení nechtěného těhotenství, v Americe moderní, tam ale nezkoumají, jak náročné na organismus takové těhotenství (v takhle mladém věku obzvlášť) může být. Takže za tohle strhnu jednu hvězdičku, jinak hlavní hrdinka nezklamala, drama podané takovým tím lidským/komickým pohledem.

Moje borůvkové noci (2007)

Nelžete sami sobě, každý má své borůvkové noci. Spíš než film, tak mě uchvacuje trochu neprecizně pojatá myšlenka borůvkových nocí...

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Veškeré tituly, kterými se honosí Láska nebeská, patří právoplatně a zaslouženě tomuto filmu. To není ovlivňování svědků, to je fakt. Ovlivňování by bylo, kdybych řekl, že jsem se takhle dlouho nezasmál u žádného filmu, dojetí z hereckých výkonů, které mě přesvědčili (dokonce i děti). Čekám na váš verdikt, až si shlédnete film. :) Film hlavně předstihuje v tom, že krásně zbarví karikatury určitých lidských rysů, a to (nejen) v humorném podání, čímž si mě naprosto získal.

Noc patří nám (2007)

Citově zasažen přirovnáním tohoto snímku k Departed, ale opravdu nevím, v jakých stopách to kráčí, nicméně ke Skryté identitě ani na slepé koleji. Popravdě čekám na to, až se film racionálně postaví skvostnému obsazení a přehoupne se do šediva s hodnocenímm pod 70 %. Opravdová nuda, kterou nespasí ty drobty akce na konci.

Max Payne (2008)

Jelikož jsem hrál hru, tak mě bolestně mrzí, že tam nebylo více slow mode a celkově akce bylo poskromnu. Navíc i ve hře člověk cítil lítost vůči jeho rodině a prožíval s hlavním hrdinou ty jeho noční běsy. Mark byla dobrá volba, ale film mi připadal osekaný, film je spíše, než reflexí na herní část, reflexí na ty komiksové stripy...

Den zrady (2011)

Mezi politicky laděným filmy patří rozhodně tento snímek k těm lepším. Brzděn je (nejspíš záměrným) dosti pomalým rozjezdem, který ale v druhé polovině dosti nabere na obrátkách, a poslední třetina je doslova explozí perfektního scénáře pomsty. Nejsem si však jist, zda bude chutnat zobrazení zákulisí "divadla moderní politiky" všem, a proto doporučuji snímek pouze fanouškům tohoto žánru.

50/50 (2011)

Konečně film, který nevydírá a nenutí z člověka city, je to prostě volno proudové pojednání čistě zblízka o životě dvou přátel, do kterého vstoupí rakovina. Je to dost pojednáno ve stylu Setha Rogena, který je prostě velmi výrazný... Ano, i já jsem brečel.. 90 %