Habermannův mlýn (2010)

NOVA CINEMA HD - Silný filmový zážitek, který bych vystihl těmito slovy: "Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán". 77%

Saw 6 (2009)

DVD (saw marathon) - Tak to ne, tentokrát už tvůrci šlápli vedle. Scénář vaří z vody o sto šest, postavy, které umírají, jsou jen úředníci nebo kuřák (to mě iritovalo nejvíc - v podstatě nevinní lidé, kteří jsou popraveni jenom za to, že dělají nevděčnou práci, např. v pojišťovně nebo ten kuřák na začátku - opravdu si zasloužil zemřít proto, že kouří?). Pasti už nejsou zdaleka o vynalézavosti a originalitě, ale o nechutném umírání a brutalitě. Dějově se sice opět malinko posuneme, ale už to není tak záživné a překvapující. Zkrátka...nejslabší díl série. Ještě zčíhnu sedmu a máme komplet. 60%

Saw 5 (2008)

DVD (saw marathon) - Zase zbytečná brutalita a v té dějové linii už se vaří hodně z vody. Vymýšlejí se různé spojitosti, sice se vysvětlí některé souvislosti z předešlých dílů, ale působí to téměř neuvěřitelně. Na druhou stranu to nebyl ještě takový paskvil a průser jako díl nasledujici. Ten okomentuji za chvíli. ☺ 70%

Saw 4 (2007)

DVD (saw marathon) - Nejlepší díl, který následoval po té "klasické" trilogii. Čtyřka sice sklouzávala ke zbytečným brutalitám, které pak v dalších dílech byly už naprostou samozřejmostí, ale dobře doplňovala události a souvislosti. Mě se jednoduše líbila. 75%

Teorie tygra (2016)

Kino Svět Lišov - Vážení, máme tu možná nejlepší film roku 2016. Při nejmenším jsem si skoro jist, že si Teorie tygra nějakého toho lva odnese a já mu to přeji. Herci, humor, prostředí, hudba...vše mi ladilo a příjemně na mě působilo. 80%

Saw 3 (2006)

DVD (Saw marathon) - Úrověň šla dolů, z trilogie jasně nejslabší. Nakonec jsem ale uvítal prostřihy a přípravy pastí z předešlých dílů, a tak mi všechny střípky zapadly. Scéna "operace mozku" trochu mimo mísu. Nakonec 4* dám. 70%

Saw 2 (2005)

DVD (Saw marathon) - Úroveň sice šla dolů (ono taky vyrovnat se kultovní jedničce je nemožné), ale i tak velmi dobře koukatelné. 80%

Saw (2003)

Pár hodin po připomenutí prvního dílu jsem si doplnil znalosti v podobě tohoto předskokana. Pokud bych SAW 1 neviděl, určitě bych byl zpocený i z této 9-ti minutové psychárny. Takhle to byl prostě jen jeden úkol (jedna postava), kde se však past opakuje. Stejný úkol měla i Miranda, takže nic nového. Nicméně mám sérii SAW rád, takže i toto nezůstane bez kladného ohodnocení. 70%

Pekelná ženská (2001)

NOVA CINEMA HD - Pohodový snímek se spoustou vtipných scén. Amanda nejednoho pána mohla svým zevnějškem potěšit a za celých 80 minut se zásadně nenudíte. 68%

Všechny lásky Karla Gotta (2016) (pořad)

TV BARRANDOV HD - Gotta sice moc neposlouchám, ale přijde mi, že je to fajn člověk. 70%