Noční let (2005)

Slabě průměrný thriller, který má hlavní zápletku v letadle a čerpá hlavně z konverzace obou hlavních postav při letu, vydírání, pokulhávající atmosféry. Hlavní ženská role mi přijde i na krásu a kvalitu herečky trochu vedle, neboť na tenhle druh filmu se opravdu nehodila. Hlavní záporná postava zahrála přesvědčivě a patřila k tomu lepšímu co jsem ve filmu mohl vidět. Wese Cravena mám rád, ale s tímhle filmem podle mě šlápl trochu vedle, uvidíme s čím přijde příště.

Mazací hlava (1977)

Poté co jsem viděl Mazací hlavu, jsem dlouho přemýšlel o čem to vůbec bylo, začátek byl pomalý a člověk neví co od toho má očekávat. Poté se ve filmu konečně objeví nějaká postava, která jde k jedné rodině a film konečně dostává nějakou šťávu a zápletku, po nechutné části při obědu a hýbajících se mrtvých kuřátek se musí člověk opravdu držet, a nedoporučuji při tomto filmu jíst. Druhá polovina filmu byla ta nejlepší část, kterou jsem jak to bejvá zvykem opět jaksi nechápal. Psycho tohoto rázu se v minulých dobách neobjevoval a proto si David Lynch zasloužil můj obdiv.

Obchodník se smrtí (2005)

No konečně, film o zbraních to je to, co diváci potřebují včetně mě. Nicholas Cage jako ukrajinský překupník zbraní se ukázal v dobrém světle. Už začátek nemá chybu, kdy prvních pět minut filmu je z pohledu kulky, kdy můžeme sledovat náboj od výroby a ž po její konec. Film byl napínavý a chvílemi i vtipný, hlavně ve chvíli kdy Nicholas přijel s letadlem do Afriky a vesničané mu letadlo rozebrali během jedné noci a k tomu byl dán dobře provedený zrychlený záběr rozebírání letadla. Někdy se člověk musel zamyslet nad stylem bezvýznamného vraždění vesničanů, kdy si vojáci kupovali zbraně jen aby je všechny pokosili. Člověka musí tento film nadchnout svou kvalitou, i když film neměl zrovna moc peněz na natáčení. Musím i připomenout, že kousky filmu byly natáčeny i u nás v ČR.

Jeskyně (2005)

Nešťastné, nešťastné, tohle bych dodal ke kvalitě filmu. Styl Vetřelce v jeskyni už podle mě nemá šanci uspět a k tomu ještě podprůměrné herecké výkony filmu nedodávaj kvalitu. Děj je chabý, atmosféra je podobná atmosféře u večerníčku Rákosníček a to ještě se musím Rákosníčkovi omluvit. Víc k tomu nemám co říct.

Ed Wood (1994)

Krásný průřez života a filmové kariéry Eda Wooda, jestli se tomu dát tak vůbec říkat, který mě přiměl poohlídnout po tomto chlápkovi. Johnny Depp jak už to bývá zvykem zahrál brilantně, díky černobílému provedení se člověk vrátí do časů, kdy Ed Wood začínal točit svoje první filmy a kdy si začínal získávat pověst jednoho z nejhorších režiséru všech dob. Tim Burton si vybral dobře, a natočil to ještě líp. Docela by mě zajímalo, kdyby byl Burton starší a setkal se s Edem Woodem, co by na to Ed řekl. Ale zase na druhou stranu, Ed měl svoje sny a, že neměl na filmy peníze to té kvalitě filmů taky zrovna nedodalo. Krásně jde vidět Woodův styl, nepral se z žádnými prkotinami, proč natáčet záběry několikrát dokola, originál je přeci originál a zatím si jak bylo vidět stál. A že nikdy nedostal uznání? Moje uznání má už za to, že i když jeho filmy byly špatné a diváci na ně nechodili, stále měl svoje sny a natáčel dál. I když špatně skončil a nevěděl kudy kam, uznání jako režisér snílek u mě má. Viděl jsem od něj jen jeden film a to Plán 9 a nelíbil se mi, ale fanoušky si určitě našel.

Donnie Darko (2001)

Jsme velice rád a šťastný, že jsem mohl vidět toto tzv. Lynchovské psycho. Řekl bych, že v několika situacích i převyšuje filmy od Lynche, ale necháme Davida Davidem. Mám k tomu jen pár vět a to, že už od začátku je film naprosto geniální, děj nezaostává, hlavní herec je právem na prvním místě, atmosféra je geniální, a KRÁLÍČEK? Lepší postavu nešlo udělat, psycho jak mám být...nenacházím ta pravá slova, jak vyjádřit kvalitu filmu. 100% jinak to ani nejde.

Dějiny násilí (2005)

Cronenberg opět v plné formě. Nenápadný film, který není ničím výjimečný, ale děj mě se dostal. V. Mortensen ač na začátku jsem mu zrovna nevěřil mě uchvátil svou zabijáckou postavou a brilantním instinktem. Oproti Pánu prstenu, kde Mortensen vypadal tak maximálně na 30, ale v tomto filmu vypadal opravdu jak vyslouželej voják, ale zpět k filmu. Způsoby jak Mortensen likvidoval soupeře byly už podle stylu režiséra brutální a detailně vychytané, krása hlavní herečky stojí také za opomenutí.. Dávám 90%.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Řekl bych, že asi budu patřit mazi menšinu, ale kdyby mi bylo tak kolem 10 až 12 let, tak bych se na to koukal od rána do večera stále dokola, ale i přesto mě film zaujal, přijde mi to jako Pán prstenů, ale v pohádkové verzi. Začátek je celkem slušný, ale od 1 hodiny filmu film tápe, je celkem nudný. Beru tento film přímo jako pohádku, takže podle toho hodnotím, grafika a efekty jsou slušně udělané...4 hvězdy jsou na místě.

Saw 2 (2005)

Pokračování úspěšného thrilleru Saw, je opětovně propracován na skvělé myšlenkové technice, děj se nedá opět určit, Jigsaw to má ještě lépe spočítané a vychytané než v prvním dílu. Ale oproti jedničce mi přijde film hodně podobný filmu Kostka, už je to prostě taková vyvražďovačka, kdo zůstane jako poslední přežije, vraždy jsou zde opět brilantní, nechtěl bych býr tím detektivem. A závěr? to je asi to nejlepší z celůého filmu..těším se na třetí pokračování..

Ztracen v La Mancha (2002)

Skvělý nápad natočit film o tom, jak se nedá prakticky natočit film o Donu Q. De La Manchovi, snímek je celekm zábavný, jdou z něho krásně vidět pocity aktérů a tvůrců filmy, někdy i drásající nervy. Z filmu jde poznat charakter Terryho Gilliama, který se snaží natočit velkolepý film i z malými finančními prostředky, i když ví, že budou problémy s natočením tak snaha je převelká. Ale i přes všechny Gilliamovy úspěchy ho rád nemám, neuznávám ho, a proto dávám jen 3 hvězdy. Přijde mi, že je to hollywoodský režisér druhé kategorie, ať si o mě myslím každý co chce, ale prostě mi to tak přijde. Je jen škoda, že se film nepovedlo natočit, neboť s Johnnym Deppem by to mohlo mít úspěch.