Transformers 3 (2011)

U TRANSFORMERS mám nějákou smůlu na rušivé elementy. Po hrůzném zážtku z dvojky, jsem se vypravil do Imaxu, dokonce dopoledne... a narazil jsem na děti. Povídali si a hemžili se mi do sedačky. A podle mě z filmu nemohli mít vůbec nic. Scénář... ehm je supervážná konspirační slátanina, kde je sice míň přiblblé srandy, což je dobře, ale zároveň se tam toho děje tolik, že mi těch 154 minut přišlo málo. Snad bude režisérský sestřih v tomhle ohledu uspokojivější. No, takže tak. Teď k akci, ktrerá je boží jako vždycky, mnohem přehlednější a závěrečná řežba, co zabírá posledních padesát minut filmu je, ještě k tomu ve 3D, něco neuvěřitelného. Vlastně jsem měl pocit, že Bay točil TF3 hlavně proto, aby třídimenzionální technologii posunul ještě o stupínek blíž k dokonalosti. Vrcholem je asi výsadkářská akce v Chicagu. Herci jinak odvádí svůj standart, Malkovich docela pobavil a Rosie Huntington-Whiteley (jedna z nejnádhernějších představovaček) naplňuje slova, hezký přívěšek hlavního hrdiny do půntíku (je docela vtipné jak je ve filmu "jako" situace obrácená). Z nových robotů dostane prostor vlastně jen Sentinel Prime, ostatní jsou tu jen do počtu do akce.

Příležitost dělá zloděje (2010)

Strašná haluz. Jak celá loupež tak celý film. Reeves je bezvadně toporný ňouma, který to všechno svým způsobem ošéfuje, ale udělá to tak strašně pasivně, že v tom většina lidí asi ani neuvidí záměr. A Caan si podfukáře Maxe neskutečně vychutnává a za většinu srandy může on. Je fajn vidět ho v takovéhle roli. Paralela hry a loupeže sice vychází, ale nepřišla mi dost osudová na to abych z toho byl na větvi. Takže příjemné tři a snad se v "Moskvě" všichni nakonec sešli.

Jsem číslo čtyři (2011)

Ale docela dobrý to bylo. Strašně předvídatelné, pitomé a naivní, ale docela zábavné. A Teresa Palmer!

Cesta draka (1972)

Bruce Lee vs. Chuck Norris, na tom souboji to stojí.

O myších a lidech (1992)

Vždycky jsem si plánoval jak si před filmem přečtu knihu, nevyšlo to.

Rango (2011)

Neobvyklý a přesto, nebo právě proto, vynikající animák. Letos možná i nejlepší když prý Pixarovci pohořeli. Verbinski se vyznává z lásky k westernům a dělá to stylově. Animace je na vysoké úrovni a některé (západy slunce) záběry jsou pastva pro oči. Žvanící Johnny Depp hraje roztrženého hrdinu, který hledá sám sebe s takovou vervou až někdy zapomenete, že je to chameleon. S dabingem tu zákonitě musí klesnout kvalita. Tohle prostě nenapodobíte. Taky tu máme úžasné snové sekvence... a Ducha západu! Co se hudby týče tak Hans Zimmer cituje a cituje hodně. Ennia, Misirlou a dočkáme se i jízdy valkýr v aranžmá pro benjo. Mr. Timms?

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tolik mrtvol a ani kapka krve... Nenávidím Michaela Ceru, ten jeho tupý ksicht a debilní průpovídky mi vadí, tudíž jsem měl se SCOTTEM PILGRIMEM zásadní problém. Na druhé straně je tu ale Edgar Wright, pan hračička a zdá se i vizuální kouzelník, který tuhle neskutečnou blbost proměnil v trikové orgie plné vzpomínek na herní dny mládí. A akční scény patří ke špičce.

Zakázaná zóna (2010)

Skvělý a netradiční kousek o monstrech (skoro) bez monster. Edwards umí vymáčknout atmosféru z neviděného podobně jako třeba Abrams nebo Spielberg hlavně díky zvukům a prací s kamerou, se světlem. Mrazení v zádech a napětí o tom tenhle film je, ne o solidně trikově (za ty prachy!) zvládnutých mimozemšťanech.

Láska a jiné závislosti (2010)

Vážně bych se měl přestat na takové filmy dívat. Štvě mě pak život okolo, který píše ten nejmizernější scénárista na světě. Jinak Jake je frajer, hraje typického hezouna a je překvapivě snesitelný. Co se týče Anne tak je mi jasné proč ji uvidíme ve třetím Batmanovi. Už tady je prostě božská. Škoda těch prasáckých fórů s bráchou, ty tady působili jako pěst na oko jinak Zwick servíruje drama "ze života", které sice jede na vlně klišé, ale jednou za čas... proč ne? Záměrně se chovám jako pitomec.

Drive Angry (2011)

Byl nedělní večer. Vytáhl jsem pivo z ledničky a rozhodl se dát šanci nejnovějšímu filmu s mou oblíbenou Amber Heard. Měl to být béčkový thriller, kde si roli pomstychtivého, vraždícího magora v hlavní roli pro sebe ukradl poslední dobrou velice nevyrovnaný Nicolas Cage. Hlášky létaly vzduchem, stejně jako končetiny a kusy aut. Jen dívat se na Amber bylo skvělé. Sem tam se na mě usmál i William Fichtner a já začal být docela spokojený. Děj si moc nepamatuju, ale vím že jsem se před tím bál, že to bude horší. Nebylo.