Ďábel (2010)

Slušná podívaná v klaustrofobním prostoru. Tedy ten horor bych z té klasifikace filmu vynechal, protože strašidelného na tom nebylo nic. A taky je z toho cejtit trochu křesťanské agitky - doznej se svých hříchů a kaj se za ně, a bude Ti odpuštěno. Odpouštět je totiž božské. Je to sice krásně idealistické, ale film by se bez toho klidně i obešel.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Toro ty svoje příšerky vážně miluje, protože některé mi silně připomínali Faunův labyrint. A myslím, že tohle je přesně jeho parketa, tohle by měl dělat, protože mu to sakra sedne. První Hellboy mě nijak nezaujal, ale dvojka je daleko lepší. Ten suchej humor, vizuální stránka. Vážně, skláním se před tebou del Toro, tohle se ti vážně povedlo!

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Na české poměry překvapivě dobrodružný film, který se snaží přiblížit těm zahraničním, jako jsou... Lovci Pokladů? No, moc se mu to ale nepovedlo! Až tu vznikne film, který se bude jak scénářem, tak výpravou, moct vyrovnat zahraničním dobrodružným filmům, tak bouchnu flašku šampáňa a půjdu na to do kina!

Statečné srdce (1995)

Super naturalistický historický film se vším všudy. Na základě skutečných událostí, s láskou, zradou, hrdinstvím, nenávistí a závistí. Ze začátku mě to trochu nudilo, ale ve víru bitev už jsem zcela podlehl. A nepodlehl jsem jen filmu, podlehl jsem hlavně nááááááádherné hudbě Jamese Hornera, už jsem soundtrack stihnul poslechnout dvakrát. I když se ta hudba v průběhu filmu skoro pořád opakuje, patří bezesporu k vrcholu filmové hudby!

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Chuck Norris hrál v tomhle seriálu dřív, než byl vůbec natočen! :D :D

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.

Poslední vládce větru (2010)

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

Hon na čarodějnice (2011)

Náhodou mě se to líbilo. Já mám tyhle výpravné filmy celkem rád, je tam trocha akce, slušná temná atmosféra a krásná dívka. Délka je taky optimální, aspoň se to nerozbředne do nesmyslné natahované kaše. Takže s touto délkou, poutavou atmosférou, proč ne? :) P.S. Navíc jsem to viděl v HD kvalitě, co víc si přát?!

Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Lidé si navzájem neskutečně ubližují, a přesto si jen lidé navzájem dokážou pomoct. Jen lidé vzájemně si přinášejí štěstí i bolest. V tom tkví tragika i krása lidského života. Jsme tu jeden pro druhého, ve všech ohledech. Cokoliv jiného psát nemá smysl, a asi bych to ani nezvládl. Lze to vyjádřit jen tímhle (...) P.S. Jediné, co bych ještě dodal je, že miluji filmy s poselstvím, a tenhle skrývá to nejkrásnější - Poselství o svobodě!

Časové pásmo bylo změněno