Cesta do pekel (2009)

Hodně dobrý začátek nacpal zbytku filmu roubík příliš hluboko do krku - následné dění se nese v mnohem poklidnějším a ne tak zábavném duchu než je Maloneho úvodní, poměrně zběsilý a suše cynicky komentovaný masakr. Přeskok z komiksově odlehčeného cákání se v krvi do pochmurnějších noirových louží by nevadil, ovšem pouze v případě poněkud hutnějšího děje a více propracovaných vedlejších postav. 3,5*

Prvních 7 325 dnů Elišky a Jana (2010) (TV film) odpad!

Česká televize by se měla sofort rozpustit, a to nejlépe v něčem typu kyseliny chloristé. Dokument otřesnější než zemětřesení v Jokohamě, toť umění jakému není rovno, navrhuji autora/y ocenit minimálně zákazem činnosti v tomto i jakémkoliv jiném vesmíru.

Princové jsou na draka (1980) (TV film) odpad!

Nenávist přecházející v blití. Dodneška mě nepustila chuť zmlátit Čenského, Andrlovou i toho brýlatého parchanta na jednu hromadu a postříkat je yperitem.

Vítejte v KLDR! (2008)

Burani z ČR dobývají KLDR aneb sonda do hlubin turistovy duše (má-li vůbec něco takového). Dlouho mi nebylo tak trapně, jako při sledování tohoto pochybného dokumentu, který jsem si navíc přitáhla domů v naději, že se o Severní Koreji třeba něco nového dozvím...ach, jaká naivita.

Twilight sága: Zatmění (2010)

O fous lepší než druhý díl - ono se tu kromě tlachání na téma kdo koho miluje víc (ugh) občas i něco stalo! Takřka neuvěřitelné. Mimochodem, celkem mě fascinuje, jak za cca 150 let totálně a brutálně zdegeneroval obraz upíra v literatuře a filmu. Je možné spadnout ještě níž, nebo je světélkující kašpar s komedií na hlavě vrchol? Otázky, samé otázky.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Po dlouhé době film u jehož sledování mě ukrutně rozbolela hlava, asi mé ubohé šedé buňky již nezvládaly zírat na něco, kde se vlastně dvě hodiny nic neděje, akorát tam všichni pořád dokola omílají ukrutné blbosti. A mám dojem, že Twilight Saga snad trpí nejhustší koncentrací hnusných osob mužského pohlaví na metr čtvereční.

Případ od Viktoriiných vodopádů (1992) (TV film)

Vždycky jsem si říkala, že by Christopher Lee mohl být výborný Sherlock - a myslím si to doteď. Jen by holt musel hrát Sherlocka Holmese ve filmu, který nevznikne především proto, že se (samozřejmě úplně leví) režisér a scénárista rozhodli udělat si dovolenou v Africe. Aby nebyl v příběhu o mistru dedukce předveden jeden jediný logický postup, o pátrání se občas někdo zmínil, leč žádné tam fakticky neprobíhalo, Sherlock i Watson působili jako dva zmatení senilní staříci...to je i na otrlého diváka špatných filmů trochu moc.

Svatý Václav (1929)

Za těch 4,5 milionu si pravděpodobně režisér postavil vilu, neb ve filmu opravdu znát nejsou. Jediné, co mohu označit jako povedené je hudba, jinak všechno dopadlo špatně - ať už to jsou herci, děj (v první části filmu překotný, ve druhé zase zbytečně natahovaný - zejména závěr připomíná žvýkačku Bubble Tape) nebo výprava, na níž vskutku není ona mimořádná investice příliš poznat.

Stíny z lesa (2005)

Za tu otřesnou (doslova) kameru by patřilo hovado, co s ní pořád házelo (epileptik? někdo s parkinsonem? idiot?) přivázat po vzoru ekoaktivistů ke stromu a pustit naň zombie dřevorubce, ale jinak je Severed celkem slušné béčko.

Život zvířat (2008) odpad!

Je načase zlikvidovat zvyk "jsem-li nemocná, koukám na píčoviny, protože se nemohu dobře soustředit a nechci si tak zkazit kvalitní film". Nudný tupý shit plný nesympatických vypatlaných kreténů, kteří si zasloužili mnohem horší a bolestivější smrti, než jim naordinoval neschopný režisér a scénárista v jedné osobě.