mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42
    • 14.9.2012  13:00

Naivní pohádka o charakterním policajtovi, ve které realita odklusala do Neverlandu a logiku zajala zlá Baba Jaga. A překvapivě ani jedno není na škodu. Film je zábavný, napínavý i akční, Elizabeth Banks je klasicky skvělá a jako bonus beru fakt, že už pěkně dlouhou dobu jsem těm kladným, tak moc nefandil

• 2.9.2012  16:16

Nepočítám-li závěrečných 10 minut, kdy sice bortící sekvence funguje na jedničku, ale vysvětlování celé šílenosti, které shazuje film někam do nudných céčkových vod, tak původních 85 minut patří v poslední době mezi žánrovou špičku, která posílá horor vysoko nad nejnovější své předchůdce.. Dramatická a zároven krvelačná řežba, která možná stojí i za více než jedno zkouknutí. Goddard se zase jednou vyznamenal.

• 2.9.2012  16:10
    Moneyball (2011)

Osobité sportovní drama zasazené do prostředí americké MBL, které popisuje revoluční způsob poskládání a následné vedení týmu Oakland Athletics v průběhu sezóny 2002. Námět, který čerpá ze skutečné události, znamená pozitivní stopu a ve výsledku je zvládnut bez nějakých větších patosů a kýčů. Dvojice Brad Pitt a Jonah Hill na plátně z hlediska hereckého výkonu zanechává ostatní herce přičemž scény z klubové šatny patří k těm lepším. Velmi koukatelný biják, zvláště linie s osobním životem hlavního hrdiny, která ukazuje Billyho Beaneho v pozici starostlivého otce, vhodně doplňuje obsah filmu a závěrečná scéna s melancholickou písní jen umocňuje zážitek.Abych zase nepřechválil - nějaká emotivní scéna, které by film strhla k pětihvězdičkovým bijákům tu chyběla.

• 2.9.2012  16:06
    Prozrazení (2012)

Je vidět, že Torres si zkrátka nedokážu vymyslet svůj vlastní příběh a jen vykrádá námět z kvalitnějšího a cennějšího burried. Stephen je sice jednoznačný tahoun, ale nadruhou stránku, kdo by nedokázal zahrát myš zavřenou v bedně ukrytou v kufru auta ? Žádná velká věda, ale jako jednohubka určitě zachutná.

• 2.9.2012  16:00

Tak tohle byla oprvdu pěst na oko. Ještě minuta a chcípl bych nudou… citové rozpoložení muže zákona, který si vysvětluje spravedlnost podle sebe. Na tom by nic nebylo, kdyby to samozřejmě fungovalo. Woody se sekl, bohužel.

• 28.8.2012  21:26
    Avengers (2012)

Avangers zabaví víc než dobře svižnou akcí i jemně podanými vtípky. Nic víc se od toho ale čekat nedá, je to klasická pestrá Marvelovka s těmi klasickými hrdinými vlastnostmi. Každý dostane dostatek prostoru a já jsem se nejvíc těšil na tu část, kdy se všichni poznají a začnou sbližovat. Proto mi trochu vadilo, že poslední, opravdu epická akční část přišla dost brzo. Z postav u mě jasně vyhrává Hulk i Banner a Loki. Všichni herci jsou super a slečnám to hrozně sluší. Avangers jsou podle mě nejlepší Marvelovkou, ale i tak zůstává jen tou nenáročnou zábavou. Ode mě 8/10 a ten hype je asi fakt jen od komiksových fanoušků a geeků, protože to sice je pecka, ale ne tak hutný film, aby okupoval přední příčky žebříčků.

• 28.8.2012  21:20
    Miss Bala (2011)

Takové nedotažené ve všech směrech. Místy zvláštní kamera. Scénář jako kdyby místy spal a místo toho se vyplňoval plytkými řečmi a událostmi. Za neamerický patos, hvězda navíc.

• 19.8.2012  19:08
    Hunger Games (2012)

Zmasírovaný reklamou jsem měl velké očekávání, proto pro mě realita byla docela šokující. Celkem nudný a dlouhý začátek, na který je napasovaná trocha akce v lese, která je bohužel proložena spoustou nezajímavých pasáží. Nějaký přesah ke kritice společnosti jsem tam příliš neviděl a nejspíš tam ani není. Hlavní hrdinka je veskrze pozitivní a neustále někomu pomáhá,(ale je strašně roztomilá až kouzelná a doslova si mě touto rolí získala) „zlé“ děti se tam sice občas mihnou, ale ani nenechají nikomu pořádně vyhřeznout střeva (daň za co přístupnost) a „souboj se systémem“ je vykreslen spíše uměle, místo aby táhl děj. Celkově, jde to vidět, ale dvojku by už nikdo točit nemusel, protože to bude to samé s větší porcí romantiky.

• 12.8.2012  19:54

Žádná ždímačka slz a emocí, tady se jen udupává již jednou udupaná hlína. Tatíček, který je spřažený s Němci a jeho synáček, který ho za to nesnáší. Tady ty rodinné vztahy strunu moc nenapínají a hlavní dějová linie díky těmto nerdům upadá. Ono se není čemu divit, když je všude sníh.

• 11.8.2012  21:12
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Nejlepší reality všech dob !

• 11.8.2012  21:03
    Projekt X (2012)

5* dají pubertáci, kteří se tajně na projekt X podívali, aby viděli spoustu krásných slečen s obnaženým poprsím. 1* a odpad dají homosexuálové nebo intelektuálové, kteří si na takovouto pařbu připadají staří. Dvě hvězdičky dají lidé, kterým to přišlo okej a jen tak z povinnosti tam přidali tu hvězdu navíc. Tři hvězdičky dají lidé, kterým project nedává nic jiného, jen ohrává staré klišé s bandou tupých puberťáků, kteří si chtěji vrznout. Ten film zkrátka o ničem jiném není, ale motiv handcam převtělený do pařby ve Vegas mě uchvátil. A přesně tam se řadí lidé, kteří dávají 4*. S úsměvem na rtu proběhli celý film, občas se zasmáli hlasitěji a samozřejmě okoukali všechna ta poprsí. Zkrátka naked-crazy-handcam-pařba ve Vegas, která stojí za shlédnutí.Ovšem, abych nebyl takový optimista, přesně jak by řekla 3.skupinka lidí, nic nového, včetně vtípků, tam nenajdete. Za největší filmovou párty a za pidimužíka v troubě 4*.

• 11.8.2012  18:34
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

Sice je vše o číslech, ale Kiefer tady není zase takový badass a jen dokazuje svoji kvalitu, že opravdu hrát umí. Samozřejmě jsou některé řeči k neuvěření, a jen právoplatně uplynou, ale dlouho jsem neviděl tak skvěle propracovaný seriál, který i v retrospektivě půosobí téměř dokonale na divákovy oči. Emoce z filmu jen srčí, ale ta mateřská láska by se přece jen neměla ppřehánět. Obrovská poklona za to, že tvůrci dokázali mnoho informací nacpat do 26ti dílů po 45ti minutách. Sice seriál dlouho ve vaší hlavě nezůstane, ale s klidným svědomím můžete přiložit ruku na srdce, že jste neudělali chybu.

• 11.8.2012  17:23

Perfektní ztvárnění bojových scén z bitevního pole. Zbytečně protahované pasáže, kde se scénář snaží hrát na city a uvolnit nějaké emoce je spíše vtipný. Svému bratru Pouta války nesahá ani po kotníky. Ve zmatku a zněti jmen si jen těžko najdete svého oblíbence a nepoznáte, kdo je vlastně krysa. Celkově přemrštěná stopáž těží jen z bojových akcí, které bohužel v tomto případě nedělají film. Chtělo trochu kecání skloubit se střílením.

• 11.8.2012  12:59

Po pravdě řečeno dopadlo to lépe než jsem čekal. Ano je to hloupoučké, prvních dvacet minut naprosto o ničem, ale když se začnou konečně věci hýbat, je to radost pohledět. Výborné efetky, trocha ironie společně s klasickým americkým slintajícím patosem oslavující americkou armádu a příběhem nad kterým lépe moc nepřemýšlet. Proč ne? I přes vcelku přemrštělou stopáž, jsem od tohoto filmu dostal maximum co dostat šlo - přepnout můj stárnoucí mozek do stand-by režimu a sledovat efektní řežbu. Ještě bych dodal, že pro mě překvapivě Rihanna nebyla nejslabší, co se týká obsazení, žádný zárak, ale určitě ne propadák (Rosie Huntington-Whiteley v Transformers 3 si o něčem takovém může nechat zdát). O poznání horší než Světová invaze. Solidně za 3 s pocitem že si můj mozek na 131 min odpočinul ale naopak oči se nemohly vynadívat.

• 11.8.2012  10:29
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Raylan Givens je drsnák každým coulem. Jeho nekompromisní metody si vždy najdou místo v mém srdíčku. Co by to však bylo za drsňáka, kdyby ze všeho nevyvázl ? Pro mě zbytečně americké. Napětí, akce a humor nechybí, ale toho štěstí pro hlavního frajera je přece jen trošku moc.

• 11.8.2012  10:18
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Duchovní otec Ztracených J. J. Abrams a scénáristé nového Star Treku nebo prvních dvou dílů Transformers se sice dušovali, že jejich nový seriál není kopií kultovních Akt X. srovnávání se přesto nevyhnou. Fringe neboli česky Hranice nemožného by se na televizní obrazovku nikdy nedostali bez temných paranoidních vědeckofantastických dobrodružství Muldera a Scullyové a dobře vidět, že jim za mnohé vděčí. Zápletky jsou (většinou) dostatečně mrazivé, ale děj ženou dopředu zajímavé postavy. Samostatné epizody mají nádech hororu a celým seriálem se jako pověstná červená nit táhne tématická linie, která postupně skládá dohromady větší obraz. Pokud chcete hledat, (vizuální, slovní i vyloženě přímé) odkazy na staršího bratříčka rozhodně najdete. Jsou to prostě Akta X pro 21. století. Po kompletně shlédnutém celém seriálu nemám výhrady. Perfektní ovulace z "klasické" kriminálky až někam za hranice lidského chápání. Děsně jsem se bavil, ale 5* si nechám přeci jen pro větší nářezy jakou je 24,Sherlock a jim podobné, ovšem mezi mé TOP se Fringe určitě dostal.

• 10.8.2012  20:39
    Diktátor (2012)

Další Cohenovo alter ego vstupuje na plátno ve velkém stylu - začátek opravdu pobaví, zbytek je ale poněkud rozpačitý. Jako snad všechny jeho komedie i tato přinesla několik scén, u kterých se nahlas zasmějete, ale i několik takových, kdy si se znechuceným výrazem řeknete co to sakra je. Za co jsem ale vážně rád, že mi tentokrát v Cohenově přítomnosti nebylo trapně a proto jsem v zásadě spokojen. Takový Borat se mi ale líbil o něco více. Dictator není ani tak z poloviny vtipný, trefný a hlavně kontroverzní, jak jsem podle ohlasů čekal. Ve všech ohledech je totiž trochu aladeen. Cohenova nutnost narvat do každé scény trojciferný číslo vtipů s kolísavou tendencí totiž není nejzdařilejší volbou, protože pokud se chcete dvě sekundy smát a následně dvě sekundy cítit trapně v opakujícím se rytmu, tak z vás vyjde tak akorát trvalej kašel. Nad oním humorem taky nikdo neseděl moc dlouho, což jde vidět ve scéně v helikoptéře, kdy hlavní hrdinové plácaj v arabštině naprosto nesmyslně za sebou věty jenom proto aby anglické výňatky zněly jako teroristickej útok. Naštěstí scéna je tak dlouhá, že jsem se rozhod to brát jako tvůrčí záměr a už to bylo vtipný. Jo a vůbec, ty vtipy tam jsou dlouhý. V jedný potenciálně vtipný situaci se dokáže film koupat i dvě minuty, což ubírá efektu. Dictator je prostě taková ta "americká kontroverze", která vychází z post-komářích velbloudů, na něž je USA specialista, ale cynickej Evropan, jako například já, vůbec nechápe, o co jde, protože daleko vtipnější mi přijdou aspekty teroristický paranoi než její parodie. A ano, najdeme tam opět fekální vtipy, ale paradoxně fór s padajícím hovnem mi přišel jako jedna z nejvtipnějších.

• 10.8.2012  18:02
    Lupič (2010)

Emocionálně napětový film, který sází na perfketního hlavního hrdinu. Úvodních pár minut je sice těžce situováno do jeho soukromého života. Ne každý si však tomu přijde na chuť. Zbytek filmu je už slast pro oči, kde malý člověk dokáže "velké" věci, ať je to i třeba přes jeho hrdost.

• 10.8.2012  17:16
    Iron Sky (2012)

Solidně, efektně, v rychlosti, akčně podaná komedie. Je jasné, že tady tvůrci nevyčarovali žádný zázrak, před kterým by všichni padli. Ale mě se to líbilo...Na Julii se pěkně koukalo a pár parodických chvil (např. Pád třetí říše) mě docela pobavilo. Škoda jen, že s odstupem času si na žádnou scénu nemůžu vzpomenout, tudíž je to film, který se příliž nevryje do paměti.

• 7.7.2012  16:32

Outsider, který není ani tak nudný,aby nudný vůbec byl. Nedává to smysl ? Koukněte na tento paskvil, který se nehrabe ani ke kekelu jako jako je kickass a možná pochopíte.

• 7.7.2012  16:28

Pokus o komediální blockbuster tvůrcům nejspíš vyšel. A vyšel i nazvdory tomu, že kulturní laťka se nikterak neposunula oproti prvnímu dílu. Vyšel ze dvou důvodů. Prvním je revival původní prcičkovské party a tím druhým je nakažlivost nostalgií, jak již nastínil uživatel teutates. Ale to asi mnohým dojde samo. Každopádně zábava to není špatná, nicméně zdejší hodnocení se mi zdá tak trochu vymodlené. Asi bychom nejprve rádi, kdyby už Stifler konečně dospěl, prestože jsme nakonec až nadšeni, že tomu tak stále ještě není. A kupodivu to platí i pro ostatní postavy, což bude asi největší neduh tohoto snímku. A možná i jeho největší devizou, jelikož si jedni oddychnou a zažijí opravdový revival, a ti druzí, kteří čekali více dospělosti, vše shovívavě přejdou.

• 7.7.2012  16:23

Hláškující Guy, půvabná Maggie, těžkonážní Peter. Toto trio do sebe a do kontextu skvěle zapadá. Rozhodně to není dechberoucí béčko, má to dost svých slabin. Čekal jsem, že přes tolik padouchů režisér zapojí více akce. Více střílení, více vyprázdněných zásobníků. Tady dostanete jen slabý odvar, který rychle zapomenete. A vedlejší dějová linie ? Raději nezmiňovat. Sečteno podtrženo, dalo se z toho vytěžit o něco víc.

• 3.7.2012  11:15
    Cizinec (2010)

Propadák ve všech ohledech.Cizinec strašlivě chtěl být stylovou multižánrovou hříčkou,která diváka pod záminkou špionážního příběhu zavede na exotické lokace s hvězdnou ústřední dvojicí jako průvodcem.Ovšem výsledkem je pouze snobská nuda,ve které se neznámo jak utopilo neuvěřitelných sto milionů (aspoň půlku prostě musely sebrat herecké honoráře) a pět minut po skončení jsem zapomněl,na čem jsem to vlastně byl.Režisér si neuvědomil,že chytrý thriller by měl mít hlavně dobrý scénář a mezi hvězdným duem by měla být nějaká chemie,aby mělo nějaké opodstatnění.Cizinec prostě selhal všude,kde mohl.Nepodařilo se navodit atmosféru,hlášky se zcela míjí účinkem a jako akčňák nefunguje film absolutně.Pro mě velký omyl předloňského roku.

• 1.7.2012  11:46
    Dračí oči (2012)

Van Damme tu hraje naštěstí jen druhé housle, které mu určitě svědčily víc než spirituál kvintet v první řadě. Jeho nový "nástupce" je nesympatický,arogantní a strašně dětinský. Příběh zabývající se zkorumpovaností je už dávno košer a vizuální filtr stojí taky za nic. Za některé skečové ulomky házím jednu hvězdu.

• 27.6.2012  16:56

Worthington už konečně vypadá trochu autenticky. Ovšem jen další řada z Hollywoodských reprasálií, kdy postaví více lidí před ještě větší zelená plátna. Po vizuální i audio stránce film vypadá lépe než jeho původní představitel, ale z takového prasáckého scénáře prostě víc vymačkat nepůjde. Lituji Liama, že musel své utrpení snášet i podruhé. Liebesman by bez svých kouzelníčků a magických soubojů film neutáhl ani na 50%. Doufám, že se titáni hněvali naposled.

• 27.6.2012  16:35

Příjemně mrazivá atmosféra je narušena několika lekavými scénami, někdy až moc násilně a založené hlavně na zvukovém než vizuálním efektu. Navíc ve chvíli, kdy nejsou až tak nutné k pozvednutí atmosféry. Happyend bez happyendu mě trochu rozčaroval. Takže suma sumárum by to bylo za tři a půl a je úplně jedno, jestli tam hraje Potter nebo někdo uplně obyčejný.

• 12.6.2012  18:35

Krásná idylka, která by klidně mohla být jen vyprávěná jako nekonečný příběh odrostlejším dětem před spaním. Tady její vizuální stránka jen atmosféře ubírá a nutí diváka dílo porovnat s většinou zombie filmů.

• 6.6.2012  18:49

Mel si na stará kolena ještě hraje na drsňáka. A vše mu kupodivu vychází. Pointa filmu je bezcílená, ale způsob provedení zahřeje nejen akční fanoušky, ale i rafinované gangstery. Ve výsledku film odsýpá, nemá zbytečně moc hluchých míst a sem tam se objeví i nějaký motherfucking, což určitě ocení nejen moje ucho. Gibsonovi sebeukájení je pak důsledkem právě oněch vysokých otáček, které zpříjemní jedno nudné odpoledne.

• 6.6.2012  18:21
    Prime (2005)

Ve svém žánru překvapivě povedený kousek, který ne úplně právem zapadnul. Jako jeden z mála romantických filmů se neutápí v klišé a příjemně překvapil i konec. Postavy jsou vcelku dobře napsané a chemie mezi herci taky funguje. Co víc od romantického filmu chtít.

• 6.6.2012  18:18

Ty filmy vybírané dramaturgií SA mě zničí. Ačkoli Kate vypadá líp jak její manča, tak rozhodně líp nehraje... A papá Douglas by si už taky mohl dát oraz. Jeníček jakbysmet.

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42