Thor: Temný svět (2013)

Veliké zklamání!!! Nic velkýho jsem nečekal, ale tohle byl opravdu výsměch. Nesmyslná dějová linka, hlavní záporák vypadá jak čertík z pohádky Čert ví proč, Anthony Hopkins viditelně unavenej, Loky vtipnej jak Tony Stark , Thorovo kladivo, už není tak těžký jak bývalo a ve spoustě scén je poznat, že je rekvizita.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku.

Arrow (2012) (seriál)

Pro fanoušky komiksových a maskovaných hrdinů je tohle prostě povinnost. S přibývajícími díly se vždy těším na další. Vedlejší dějové linie, retrospekce i záporáci přibývají a seriál si stále drží velmi nadprůměrnou konzistenci. Moc si přeju, aby se třetí série nestala jen tupou mlátičkou, ze které budou chtít vysekat nekřesťanské prachy.

Pot a krev (2013)

Zklamání. Vzhledem k obsazení jsem čekal nabušenou jízdu řízlou špetkou černého humoru, u které nebudu muset příliš přemýšlet. Ostatně od Baye nějaké sofistikované dílo nešlo čekat. Jenže právě o to se, bohužel, pokusil. Chvilku si hrál na Coeny, chvilku na Ritchieho, ale málokdy se snažil být sám sebou. Zkrátka je tu příliš kecajících svalů a nic víc. Takhle teda ne.

You're Next (2011)

Lehce nadprůměrná home invasion...rodinná oslava se změní ve vyvražďovačku. Masky, černý humor, pasti připomínají směs všech možných podobných filmů od Vřískotu, Strangers, Them až po Home Sweet Home. Postavy nejednají vždy logicky, ale některé dialogy vyloženě naštěstí ukazují na to, že tvůrci nebrali vše úplně vážně. Co sráží hodnocení, jsou herecké výkony místy až podprůměrné.

Vejška (2014)

Celkově ucaprcanější než gympl. Nevím, jestli mi filmový zážitek zkazila banda puberťaček, která se po každém sprostém slově začala smíchy popadat za břicho na celý sál nebo zda je to extrémnost, do které byli vyhnáni oba Kolmani. Do své role dali jistě dost, ale celkově jejich vystoupení působí hrozně povrchně. Škoda, že Čtvrtníček nedostal více prostoru. Dějová linie je taková nekomplexní a od poloviny filmu následují jen spotové ústřižky, díky kterým je v podstatě jedno, od jaké chvíle se na film začnete koukat a i celkový příběh je děsně fádní. Na české poměry rozhodně zdařilejší snímek, jen mi do té české "klasiky" a pohodovky trochu něco chybělo. Zkusím se na to podívat sám doma, zatím za gymplem rozhodně pozadu.

Stalingrad (2013)

To snad není možné. A já doufal, že Rusko konečně dokáže té vyjímečné Americe konkurovat. Tentokrát se to bohužel nestalo. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných "věcí" se zde najde a akční scény bohužel připomínají současné videohry. Pochybuji však, že by se jednalo o záměr. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, trochu zajímavý příběh (bohužel je vykreslen úplně otřesně) a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu. Bondarčuk by se měl oprostit od těch zpomalovacích sekvencí. To ať si nechá Nolan nebo Baye. Ta jedna navíc za ten trailer.

Uzavřený kruh (2013)

Tyhle špionážní soudní tahanice mám fakt rád. Nehledě na to, kdo v nich hraje. Tahle kampan však byla spíše průměrná, které chybělo trochu té syrovosti a hloubky.

Kapitán Phillips (2013)

Na tomhle filmu je nejobdivuhodnější Greengrassův "cit" pro stereotyp, aneb víc anorektický Somálce prostě sehnat nemohl, černochy pak prezentuje jako přirozeně naivní vypatlance bez plánu, který si jedou o čtyřech lidech přepadnout loď a pro jejichž gestikulaci každou chvíli čekáte, jaký z těch bílých sofistikovaných laskavých mužů jim nabídne ten banán. Vzhledem k tomu, že tohle je "trů story", tak si film "zasloužil" dokumentární styl, založený jen a pouze na třesu kamery, což vás má přesvědčit, jak strašně moc je ta story vlastně trů, jestli pak měl být výsledný pocit otrávenost z bolesti hlavy, tak to Greengrass zvládnul na jedničku, gratuluji. Instantní film. Škoda některých kiksů, které jsem od Greengrasse opravdu nečekal. Díky bohu, že film neměl takovou mediální masáž, jakou by si podle některých uživatelů zasloužil. Tady bych to na Oskara neviděl.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Vražedná pomsta je taková reklama nebo teaser na nadcházející dvojdíl. Těžko říct, kterým směrem se budoucnost bude vyvíjet (rozhodně do třetího dílu tvůrci přisypou více peněz). Jennifer je opět sladky skvělá a její puberťácky křik mě postaví ze židle, ale za tímhle a všemi výbuchy, výstřely, tou skvělou atmosférou a výpravou se skrývá prostičký příběh, který nám nic nepřidá. Když by jednička byla u půl hodiny delší a zakončená tímto "epickým" závěrem, určitě by se nic nestalo. A je mi jedno, že je tu jakási snaha o vykreslení současného světa. Jde to i lépe. Dvojka her o život je jen lapačka na prachy. Stále si stojím za tím názorem, že hry měla zůstat pouze u prvního dílu. Dvojka je prostě zbytečná Lawrenceova snaha ukázat, jak si dokáže pohrát s maličkostí. Bohužel. Ještě popřemýšlím, zda jedničce nepřihodím hvězdu navíc, protože v porovnání je daleko lepší. I přes to jsem zvědav, jak si tahle popcornová vybíjená obstojí ve svém pokračování.

Časové pásmo bylo změněno