Noční let (2005)

Od Cravena rozhodně nečekat žádné zázraky. Snažil se natočit průměrný thriller, který se mu v jeho poměrech rozhodně povedl. Nízkorozpočtové béčko, které určitě neurazí, nenaštve, a hlavně nerozesměje typickými béčkovými pasážemi. Místy děj lehce graduje, ale opravdu na malinkou chvíli, které si běžný divák ani nemusí všimnout. Čeho si však všimne divák určitě je mladá a pohledná Rachel, které určitě nehraje na oskara, ale hraje od srdce a to je to, co divák potřebuje.

Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

Ostrov (2005)

Páni, to zase byla jednou pořádná akční jízda. Je vidět, že se Michael Bay v této problematice pohybuje celkem s přehledem. Herecké výkony, jsou ale průměrné, protože né všem hercům přálo štěstí, že pane Beane ? osobně bych na jeho místě viděl někoho jiného a pohotovějšího. Lehce to má podobný námět jako Bournovu ultimátum, ale nelze k sobě oba kousky přirovnávat, protože každý vznikl v jiném roce. Hudba byla více než okouzlující. Děj zajímavý, ikdyž zbytečně místy moc očesaný. Říkám si, že těch 130 minut je moc, ale zároven si uvědomuju, že by nebylo na škodu ještě tu půl hodinku přidat. Jediná nevýhoda filmu je prostě taková, že jak to vždycky bývá, zlo prohraje nad dobrem a vždy se najde nějaký jedinec, který odvrátí zkázu popřípadě se po krátkém rozhovoru přidá na stranu dobra, jako to byl v tomto snímku Djimon Hounsou. On to zahrál skvěle, jen mě mrzí, že patetická zápletka se objevuje čím dál, tím víc častěji.

Pád do tmy (2005)

Bezduchá, plitká, nezáživná americká kravinka, která se nám snaží dokázat, že i ženy dokážou být statečné, udatné a nějaká jeskyně pro ně nemusí být překážka.. Marshall si naškrobil trencle, sednul si na režisérkské křeslo, dal si doutníčka, mávnul hůlkou a začalo se točit. Nevím, jestli měl hůlku obráceně, nebo mu v ní došly baterky, ale to, co z hůlky vyšlo nebylo nic čarovného, jen prostě obyčejné béčko s nějakou to ženskou tváří. A že jim tak krev na ksichtě slušela. Abych nezapomněl, tak ty hektolitry krve, ty jsem si opravud vychutnal, za ty do kotle přihazuju přísadu.

Pobuda (2005)

Ano, Gérard, Francie a komedie, to je jedno velké schéma, který se k sobě hodí jako volant k autu. Francouzské komedie prostě vědí, jak člověka pobavit a rozesmát. To se stává opravdu málo, aby každým druhým slovem se člověk alespon zachichtnul. V této komedii vás to rozhodně čeká, protože to je vážně božské dílo. Děj uplně vypusťte, ten tu nemá co dělat, ale ten scénář je skvělý a Gérard ještě lepší. Ten to zese sype jako obilí do sýpky. Jen je škoda, že ta "akce" ke konci lehce upadne a už se nedostane zpět. I tak jedna z těch lepších !francouzských! komedií.

Prime (2005)

Ve svém žánru překvapivě povedený kousek, který ne úplně právem zapadnul. Jako jeden z mála romantických filmů se neutápí v klišé a příjemně překvapil i konec. Postavy jsou vcelku dobře napsané a chemie mezi herci taky funguje. Co víc od romantického filmu chtít.

Prodigy (2005)

Zprvu jsem čekal klasickou kriminálku, kde se bude řešit plno vražd z gangsterskýho prostředí. Postupem času film nabral na obrátkách vůbec to nebylo na škodu..Matt Beckham opravdu válí, vážně frajer. Ale těch 120 minut je zbytečně moc dlouhých a nebýt zbytečně chaotického konce, šel bych možná i výš, zkrátka vskutku slušná akční kriminálka.

Proposition (2005)

Guy Pearce ala Shatterhand. Určitě si představoval, že bude něco na způsob tohoto legendárního kovboje. Potenciál na to má, ale Hillcoat mu prostě prostor nechce umožnit. Místo toho dává přednost opravdu nudnému Rayu Winstoneovi, který si snad dal čáru, poté zapomněl, že hraje ve filmu až v závěru mu došlo, že by se možná i trochu usmát. Hanba mu, měl skutečně dostat kulku do hlavy. Pravda, že na westerny si nějak zvlášt nepotrpím, ale příjemně obohacen kriminální zápletkou (sic bídnou), ale jak se lidově říká, lepší něco než nic, mi za jedno shlédnutí stojí. Ovšem nějaké povýšení filmu od toho rozhodně nečekejte.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Béčko v dobrém slova smyslu. Původně jsem myslel, že to dopadne jinak, nakonec se z toho nesmyslu režisér celkem dobře vysekal. Ale nebýt Ethena a Laurence, film by šel do odpadu a to jednoznačně. Radil bych, aby se o toto už příště radši nikdo nepokoušel