• Krátkometrážní

Co na to Češi (2016) (pořad)

Na poměry TV Hovna takřka geniální a jediný její koukatelný pořad. Ale celkově pořád trochu hloupé a někteří soutěžící jsou zjevně úplní magoři.

Četník se žení (1968)

Možná vůbec nejlepší film z celé četnické série. Parádní zábava!

Městečko prokletých (1995)

Mně se film náhodou líbil, má solidní atmosféru a ty děti vypadají opravdu démonicky, především ta hlavní holčička. Zasloužené čtyři hvězdičky.

Šepoty a výkřiky (1972)

Jedno z vrcholných děl Ingmara Bergman. Film, který je v mnoha ohledech nepříjemný (scény utrpení a umírání Agnes), zato barevně působí velmi harmonicky a klidně. Jak ve své knize o Bergmanovi píše Jesse Kalin : "Barvy zde mají rytmus a panuje v nich harmonie, kterou sice cítíme, ale nerozumíme jí, a která je sama o sobě dramatem a závěrečným bilancováním, jež se nesoustřeďuje na jedince, ale na mnohem hlubší, živočišnější síly a samotný koloběh života a smrti, jehož jsme jen dílčí součástí." I když je film spíše krátký, je v něm mnoho myšlenek, symbolů a krásných scén. P. S. Pokud si nějaký barevný film nelze představit v černobílém provedení, tak Antonioniho Červenou pustinu a Bergmanovy Šepoty a výkřiky.

Bon Voyage (1944)

Hitchcock řekl : "Film Šťastnou cestu ukazuje, že nepřítel je chytrý a nelítostný a člověk musí být obzvláště ostražitý".

Dejte jim za mě pusu (1957)

Průměrná jednohubka, kterou kdysi dávali v dopoledních hodinách na Nově. Bohužel s dost bizarní zvukovou stopou, kde kromě dabingu bylo slyšet i původní anglické znění. Jeden ze slabších filmů Stanleyho Donena.

Kobra 11 - Šéfová (2016) (epizoda)

Palec nahoru za ukázání toho, že za rozdmýchávání konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou může třetí strana. Jinak díl, ve kterém má velkou roli bývalá šéfka, paní Engelhartová.

Requiem pro panenku (1991)

Ojedinělý světlý záblesk českého polistopadového filmu. Vynikající thriller, kde se povedlo úplně všechno (scénář, režie, hudba, herci).

Kobra 11 - Kobro, je to na vás (2016) (epizoda)

Dálniční policie opět zachraňuje svět, tentokrát proti šílenému ajťákovi, který chce vyhubit 90 % populace, aby planeta mohla přežít. Do toho má Semír v hlavě kovový úlomek a tep mu nesmí přesáhnout 120, jinam může zemřít. Ale o nějakém volnu samozřejmě nemůže být řeč. V grandiózním finále zachrání zkolabovavšího Semíra šéfka s Jenny, Zuzana stihne porodit, takže to nakonec všechno dobře dopadne. Další nadupaný pilot.