• Krátkometrážní

Babovřesky 2 (2014)

O něco lepší než jednička, ale přesto dávám (jako u prvního dílu) jen jednu hvězdičku, protože přece jen film působí dost amatérsky. Ale čekal jsem to horší, zas taková hrůza to není a zfetovaná babka mě docela pobavila. Akorát tu propagandu vůči církvi si pan Troška mohl odpustit.

Princezna ze mlejna (1994)

Celkem ucházející pohádka, kterou ovšem dost kazí nesnesitelná a přehrávající čarodějnice a přitroublý čert. Naopak "princezna" je nádherná, krásné jsou lokace mlýna a rybníka. A povedl se kníže pán se svým věrným sluhou.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Další silně nepovedená štědrovečerní pohádka. Největšími slabinami jsou dement Liška a pak hlavní postava, hraná jakýmsi studentíkem herectví (doufám, že po tomhle strašlivém výkonu ho ze školy vyhodí). Přednosti - ehm... žádné mě nenapadají.

Nesmrtelná teta (1993)

Určitě jedna z nejlepších polistopadových pohádek. Jedna z mála, která není trapná ani ubohá a kde se herci nepitvoří jako kreténi.

Angelika a sultán (1968)

Můj nejoblíbenější díl celé série. Hodně dobrodružný, natočený v krásných lokacích. A ty scény, jak se mohamedáni snaží převést křesťany na svoji víru, nebo je zabít, ty jsou dnes hodně aktuální...

Kameňák 3 (2005)

Musím říct, že to nakonec nebyla taková hrůza, jak jsem očekával. Trojka mi dokonce z prvních třech dílů přišla jako ten nejlepší. Ano, je to špatný film se špatnými herci, ale kupodivu se na to dá koukat, oproti jedničce to má alespoň nějakou zápletku a občas pobaví i nějaký ten vtípek. Kdyby si pan Troška odpustil některé trapnosti (Genzera furt někdo kouří pod pultem a taky ten závěr s Lauferem a tou babkou), možná bych uvažoval i o druhé hvězdičce. Závěrem chci ještě dodat, že znám horší filmy, které zde mají nad sedmdesát procent...

Poloviční šance (1998)

Ne že bych se nudil, ale celé mi ti přišlo takové trochu přitažené za vlasy. Třetí hvězdička je hlavně za obě legendy evropského filmu. Ovšem postava toho policajta je neskutečně debilní, proč proboha nevrátil ten kufr hned na začátku ?

Sexmise (1983)

Příjemné překvapení. Film dobře funguje i jako komedie, a k tomu samozřejmě ten alegorický (a stále aktuální) přesah - ať už na agresivní feminismus, nebo na jakoukoliv formu totality. A k tomu je velice sexy.

Holka na zabití (1975)

Mně se ten film náhodou líbí. Jenom škoda, že na konci nám neukážou vraha, neboť co je řečeno, aniž by to bylo ukázáno, je pro diváka ztraceno. Jinak skvělá hudba a dobří herci.

Heroin (1970)

Povedený film se skvělým Gabinem. Kratší stopáž, žádné kecy okolo, hezky rovnou na věc. Hlavní postava mi svým způsobem připomíná staré české venkovské romány.