• Krátkometrážní

Kobra 11 - Okno (2009) (epizoda)

"Věděla jste, že Poláci a indiáni jsou nejlepší milenci ? Promiňte, já se jmenuji Vinnetou Kozlowski."

Kobra 11 - Krkavčí matka (2008) (epizoda)

Díl, ve kterém je k vidění ohňostroj na dálnici a fotbalový zápas Fortuny Düsseldorf.

Kmeny - Skinheads (2015) (epizoda)

Další díl o ničem z téhle nepovedené série. Co jsem se o skinheads dozvěděl ? Nic, vlastně vůbec nechápu, v čem tahle kultura spočívá. Že by v poslechu reggae a ska, o tom tedy dost pochybuji. O rasismus tu prý nejde, dokonce vidíme týpky s nápisy "good night, white pride" (teda vlastně posměch tomu, když je někdo bílý hrdý na svou rasu, což je vlastně rasismus naruby - nebo dokonce rasismus vůči vlastní rase). Že by Antifa ? Jenže ani s tou to prý nemá nic společného, takže jde jen o holou hlavu ? Nejvíc mě zaujalo, že negři nebo cikáni jim nevadí, zato policajti jsou hajzlové, protože ztělesňují zlý systém. Ale vždyť skinheadi přece nic špatného nedělají, tak proč tak nenávidí policajty ? Tenhle dokument svým neumětelstvím otázky jen vyvolává, ale vůbec na ně neodpovídá.

Kolotoč (1996) (pořad)

Sestřihy toho nejlepšího z Kolotoče na Youtube jsou mojí oblíbenou noční zábavou. Učesaná prdel rules !

Prostřeno! (2010) (pořad)

"Soňa přežila klinickou smrt, přežije i dnešní večer ?" "Píchám starý ženský, máš s tím kurva problém ?" "Číscejk." Pořad tak blbý, až je vlastně docela zábavný. Třeba díl s Karlem, který spí v rakvi a neustále chrlí sprostá slova, je doslova kultovní. Celkově se jedná o poměrně zajímavou sondu do současné společnosti a je důležité, jestli vás někdo ze soutěžících zaujme (pak se rádi podíváte), nebo nezaujme (pak je to docela nuda). Dementní komentáře dvou moderátorů tomu jednu hvězdičku ubírají.

Mazalové (2014) (seriál) odpad!

Další z nekonečné řady sraček, kterými Déčko České televize mrzačí mozky našich dětí.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Celý seriál jsem zkouknul dvakrát a chci zdůraznit, že taková hrůza - jak by se mohlo zdát ze zdejších komentářů - to není. Ano, první díl je vyloženě rozjezdový, ale pak se seriál docela solidně rozjede a jako nenáročná zábava v pohodě obstojí. Srovnání s Růžovkou je podle mě mimo mísu, tohle je přece jen vyšší úroveň (navíc mnohem akčnější a scénáristicky zajímavější). Osobní poznámka - nechce se věřit, že tohle dělala Česká televize, neboť jsou zde vidět tak politicky nekorektní jevy, jako že cikáni kradou, muslimové bodají nožem v situaci, kdy jim lékař zachraňuje manželku atd. Za to palec nahoru ! Celkový výsledek - solidní tři hvězdy.

Frigo a kráva (1925)

Z pamětí Bustera Keatona : Všechno šlo dobře, dokud jsme Hnědookou nevyvedli do úmorné žhavé pouště. Tady jsme s ní nedokázali nic, ale vůbec nic. Stáli jsme před hádankou, až nám jeden rančer vysvětlil : "No, kráva má období páření. Nenaděláte s ní nic, dokud ji to nepřejde". "Jak dlouho to trvá ?", zeptal jsem se. "No, tak deset dní", sdělil nám. Náš personál pro natáčení v exteriérech čítal třicet lidí. Představa, jakou sumu pohltí denní výdaje, než se dočkáme, až krávu přejdou chutě na sex, mě děsila.

Strašidelný dům (1921)

Druhá polovina filmu připomíná styl Georgese Méliese. Dohromady se stylem Bustera Keatona je to celkem zajímavá kombinace.