Anděl Levine (1970)

(Lumiere - Filmotéka - 31.5.2018)

Otrávené světlo (1921)

Tento film som chcela vidieť už dlho a keď ho Febiofest zaradil do tohtoročného programu, naviac so živým hudobným doprovodom, tak som pri tom nemohla chýbať. Spolovice kino, spolovice párty, celý film som tancovala na sedačke. Bolo to super. (Lumiere - Febiofest 2018 - 17.3.2018)

Tomb Raider (2018)

Alicia ňuňu, príbeh už menej. Keďže som TR nikdy nehrala, nemám k tej hre žiadny vzťah, nemala som ani žiadne očakávania. Hoci filmy a Angelinou som videla (a už si z nich vôbec nič nepamätám:) Páčilo sa mi, že je Lara taká ľudská, uveriteľná a občas aj zlyhá, lenže to sa strašne bilo so scénami ako útek z rúcajúceho sa chrámu, ktorý bol strašne počítačový a rušivý a úplne narušil atmosféru rozprávania. Ale pokračovanie by som si pozrela, keby bolo aspoň na takejto kvalitatívnej úrovni. Len ten príbeh by si zaslúžil väčšiu pozornosť a lepšie nápady. (Cinema City Aupark - 23.4.2018)

Rudá volavka (2018)

Veď to sa natáčalo u nás v Slovenskom rozhlase! Teda, niežeby som to zistila až pri pozeraní filmu, keďže som bola v rozhlase (= v práci) počas natáčania a videla som Jenniferinho psa a Jenniferine nohy. Ach, tie životné highlighty (= zvýrazňovače). A hej, film bavil. Veľmi. Hoci teda scény mučenia, bŕŕ. (Cinema City Aupark - 23.4.2018)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Neviem, či ma to nechytilo preto, lebo tie OASIS avatary Wadea a Samanthy (a vlastne avatary v OASIS všeobecne, hoci Aechov dizajn bol cool) mi boli také odporné, alebo preto, že som čítala knihu a kniha (kvôli nej som začala hrať WOWko, true story) ma bavila viac, alebo prečo. Nebolo to zlé, ale... Hoci druhý quest so Shining bol parádny, to bol fakt dobrý nápad, malo to silnú atmosféru aj napätie. (Cinema City Polus - 14.5.2018)

Čtverec (2017)

Cristian je na prvý pohľad charizmatický sympaťák, ktorý sa postupne prejaví ako privilegovaný hajzel s mnohými nepríjemnými vlastnosťami. Interakcia s chlapcom na schodoch bola veľmi napínavá a dramatická. Napriek stopáži som sa nenudila ani chvíľu. Od Östlunda som videla len Vyššiu moc, Štvorec mi sadol viac. A dosť som sa nasmiala, hoci asi ako jediná v tej minisále asi s dvanástimi divákmi. (Lumiere - 17.5.2018)