Havel (2020)

Tento film vůbec neví, o čem chce být, akorát mi přišlo, že chce za každou cenu zobrazit slabiny VH, které bez diskuse měl, a jisté historické milníky, ale celé mi to přišlo jako letem světem kdeje tuje a nic. VH byl mnohem zajímavější a hlubší osobnost, než se nám tu snaží autoři zobrazit, ale z filmu jsem měl pocit, že se vlastně vždycky jenom někde nachomýtl a o ničem jiném jeho postoj nebyl. Takhle to rozhodně nebylo, ale citím v tom ten umělecký záměr za každou cenu ukázat rozporuplnost, zatímco to podstatné uniklo. Na filmu mě vlastně velmi zaujaly dvě osoby, myslím, že naopak velmi dobře zpracované. Olga a Lanďák. Jestli je film poctou někomu, tak jim dvěma. Jinak nebýt posledních 15 - 20 minut, asi bych krom jich dvou neměl z filmu nic. 50% = 2+/5

Žena ve vodě (2006)

Velmi naivní v tom nejlepším slova smyslu. Když Shyamalanovi dáte na začátku šanci odvyprávět příběh, ten příběh je vlastně moc hezký a nemá chybu. Záleží zcela na vás, jestli tu šanci dáte, nebo jestli prostě nejste ten typ. Syamalan je mistr malých zápletek, jednoduchých problémů a přímočarých příběhů. 75% = 4/5

Sebevražedný oddíl (2016)

DC trpí na blbé scénáře. A to je hrozná škoda, protože právě DC má být mnohem vyspělejší a dospělejší, než Marvel. Postavy mě strašně chytly, ale jak promluvily, měl jsem pocit, že jsem na srazu puberťáků z lepší společnosti. Prázdné a duté kecy, nic obsažného, nic, co by navozovalo pocit, že se tam něco opravdu řeší. Až to chvílema zaskřípalo mezi zubama. Největším paradoxem celého filmu je, že hlavní záporačka je nejvýraznější a nejlepší postavou celého filmu, hned druhou je týpek, co má rád oheň. Proč paradoxem? Protože tyhle dvě postavy dostávají ve filmu poměrně málo prostoru, ale během toho něco skutečného řeší! Nenadchlo, nezklamalo. 55% = 3-/5

Liga spravedlnosti (2017)

Tohle byl fakt bizár. Po shlédnutí Snyderovy verze už je to jen špatný vtip s tím, že už nechcete pokračování. Kdyby to DC takhle nechalo, tak pro mě DC ve filmu snad skončí. Naštěstí ne. 50% = 2+/5

Wonder Woman (2017)

Velmi dlouhé, ale cítím tam potřebu tvůrců vše dobře vysvětlit. Podařilo se. WW je skvělá DC hrdinka, které tímto filmem složili poctu a rozhodně se není za co stydět. 80% = 4/5

Shazam! (2019)

Jednoduchá popkornová komiksová standartka proměněná v gól. Těším se na pokračování, kde doufám najedeme ale už na vážnou notu. Shazam si na nic nehraje, snaží se diváka pobavit z pozice komiksovky a strašně se mu to daří. A proč ne? Kdo jiný by měl v DC? Dobrá sázka a vyšlo to. Jedna z nejzajímavějších postav DC je tu. 80% = 4/5

Wonder Woman 1984 (2020)

Podobně jako Harley Quinn ani tohle nefungovalo, ale ze zcela opačných důvodů, protože Gal a její postava je asi to jediné, co ve filmu funguje na jedničku. Největší katastrofou tohoto filmu je děj. Už v půlce začnete tušit, že jestli toto bude opravdu téma filmu, tak nevíte, jestli chcete koukat dál. Nechcete. 45% = 2/5

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Úplně zbytečný film. Harley Quinn jako hrdinka, která má nést DC pochodeň za ženy je podle mě sázka na špatnou kartu, navíc podpořená stupidním scénářem a slaboduchým výkonem hlavní hrdinky, která se tak křečovitě snaží, až vlastně neví, co chce hrát. Na mě to působilo hrozně neseriózně, pubertálně a hlavně hloupě. Bohužel 45% 2/5

Aquaman (2018)

Nebýt těch stupidních dialogů, které někdo nechal ke scénáři dodělat na zakázku nějakému ňoumovi, tak bych dal vyšší hodnocení. Spád to má, velikost to má, obsazení se povedlo. Nejslabším článkem Aquamana není tedy překvapivě sám hlavní komiksový hrdina, jak si určitě mohl leckdo předem myslet, ale je jím scénář. 55% = 3/5