Uncharted (2022)

Slušná žánrovka. Není to tak špatné, jak by to chtělo říci zdejší hodnocení. 70% = 4-/5

Matrix Resurrections (2021)

A jako často u pokračování ság tu máme souboj diváků se sebou samými, s vlastními očekáváními, egem a pozérstvím. Pokračování Matrixu mělo podle mého jasný záměr posunout Matrix ne filmově, akčně, nebo nějakými efekty, ale hlavně myšlenkově a především chce nadčasově uzavřít příběh Neo a Trinity tam, kde trojka divácky selhala. A tohle se Laně zdařilo na výbornou a není co vytknout. Scénáritsticky je to skvělý film. To, že to není starý Matrix se vším všudy asi překvapuje jenom ty, kteří si už taknějak zvykli na moderní způsob natáčení, který mě osobně vůbec nesedí. Myslím si, že tento Matrix je za očekáváním diváků, ale příběhově je nadčasový, podobně jako byl první Matrix. Lana posunula bránu ještě dál, udělala z myšlenky na uvězněné lidi v umělém světě mnohem složitější a vypracovanější příběh, jehož hloubku bohužel povrchní divák nedocení, ale o to víc si toho cení divák Ravi. 85% = 4/5

Zátopek (2021)

S tímhle filmem mám navzdory jeho kvalitám jeden velký problém: co chce říci? Upřímně to totiž nevím - ten film je jak sám Zátopěk. Samá kvalita, ale hrozně, hrozně povrchní. 65% = 3+/5

Avatar: The Way of Water (2022)

Cameron je borec. Někomu přišlo, že jednička byl jak Tanec s vlký, no ..., tak si ho střihneme znovu a lépe. A ano, ano, je to fakt znovu to stejné a lepší, co víc, prostě to neomrzí. 100% = 5/5

Sever (2019) (seriál)

Poměrně kvalitní seriál, který doporučuji milovníkům temných detektivek. 80% = 4/5

Docent (2023) (seriál)

Záměr pana Mareše byl více, než jasný. Ukázat, že analytik je minimálně stejně dobrý a důležitý při vyšetřování, jako operativec, natož kdyby opravdu týmově spojili síly. V tomto duchu se to všechno povedlo, a to včetně načasování a spádu příběhu. Co se nepovedlo, byl ten závěr. Celé tři díly sledujeme promyšlené uvažování psychopata, kterému se zčásti štěstím, zčásti vychatralostí, daří vyhýbat se oku spravedlnosti. No a pak vyběhne v bezvýchodné situaci ze sklepa se sekáčkem v ústrety nabitým pistolím jak ta netupější fetka poté, co ši šlehla všecho, co doma bylo. Tohle mě na tom hooodně zklamalo. Ale jinak to byla opravdu povedená minisérie a stál bych o nějaké pokračování. 75% = 4/5

Thor: Láska jako hrom (2022)

Tento Thor si milosrdnost jen kvůli tomu, že je to Marvel, nezaslouží. Je naprosto o ničem, neuvěřitelně hloupý, nudný a plytký. Musím říct, že mě nějaký film dlouho neurazil, ale tomuto se to povedlo. Mnohokrát jsem si během děje řekl, proč na to vůbec koukám. Motivace nedávají smysl, hlavní postavy jsou jako na tripu, dialogy jak z C filmů pro dospívající. Musel to nejspíše vymyslet chorý mozek. Jediné, co stojí za zmínku a co bylo trochu normální, byl hlavní záporák Bale. Jinak to byla přehlídka naprosté zbytečnosti a zoufalství. Když se tak zamyslím, tak abyste získali přehled o ději, stačí vám k tomu bohatě trailer. Nic víc ve filmu není. Tušit se to dalo, už když jsem si četl rozhovor s Natalie P., kde řekla, že se ji před natáčením tohoto filmu Waititi ptal, že je docela fajn herečka a jestli si také nechce někdy zahrát v nějakém Star Wars filmu. No... zkrátka, dalo se to tušit. Stan Lee se musí obracet v hrobě. Jenom se divím, že to zde má 60%. Ale posledních pár let mě vkus lidí zde už asi ani nepřekvapuje. Možná bych si ale být některými zašel za doktorem, jestli mi někdo neprovedl lobotomii. Viděl jsem už mnoho filmů za 50% kvalitnějších, než toto "dílo chorého mozku". 15% = 1/5

Jan Žižka (2022)

Český film ve světovém rozměru. Všechna čest Jáklovi a všem lidem, kteří s ním film utáhli. Tento projekt je na náš rybníček opravdu velký a ve vší nezkušenosti s takovými projekty u nás, je výborný. Určitě by se to dalo udělat lépe, to jo, ale srovnal bych to trochu s šancemi u outsidera vyhrát na světovém šampiónu - vidíte tu píli, ten zápal, ten potenciál, a cítíte, že by to mohlo být euforické, ale zároveň víte, že když někde nesednete všem, tak to lidem nemusí stačit. Jako tady. Nevyhrál na celé čáře, ale rozhodně se není za co stydět a já jsem teda určitě fanda a věřím, že bude příště a vyjde to ještě líp. S tím, co Jákl měl (na české poměry šíleně moc, na světové ještě dost málo), tak ten výsledek stojí za to, opravdu jo. Nejen, že je to chytře natočeno, ale i skvěle napsáno a zahráno. Citlivá, jemná a velmi uvěřitelná a dospělá milostná linka, přerod v lídra, hledání hodnot, vnitřní rozpory, velká evropská politika, uvěřitelné a velmi dobře napsané vedlejší postavy. Skvělá hudba s opakujícím se podkresem husitského pochodu. Jako velký světový válečný velkofilm plný bitev - ahhh to ne. Ale jako propracovaný a postavami skvěle propletený úvod k nějaké trilogii? Úplná bomba - a neříkejte, že ne! Těch posledních pár minut mě naběhla husí kůže, fakt jo. Já bych si strašně přál, aby to byl úvod do trilogie a Jákl dostal peníze na dva další filmy. Ale i tak pro mě je Žižka zhmotnění snů o tom, jak by vypadal potenciál české kinematografie, kdyby se místo pár milionů na kdejakou hovadinu dalo jednou za čas do pořádného filmu. Fandím 90% = 5-/5

Eternals (2021)

Trochu jiný marvel, co? Překvapuje mě, kolik lidí to tu nemůže rozdýchat. Mě se to tedy hoodně líbilo. Důraz na postavy, na děj, na vykreslení motivací a nové části universa a spoustu věcí, nad kterými se musí člověk zamýšlet. Tak trochu jiný marvel. Za mě super 90% 5-/5

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ta hlavní linka mě až tak moc nezajímala, ale to kolem naopak velmi. A závěr byl opravdu dojemný - 80% = 4/5