Horizont události (1997)

Na Paula Andersona překvapivě slušný snímek se skvělými efekty. Snímek v lecčems připomíná Vetřelce. Parádní je hlavně klaustrofobická atmosféra. Dobrý sci-fi horor.

Poslední akční hrdina (1993)

Mnohými nepochopený film, mnohými pochopený a (právem??) odsuzovaný. Každopádně, skvělá akční komedie, alespoň v mých očích/uších, se skvělou hamletovskou vložkou a řadou narážek. Nedám na tento film dopustit a hudební složka v podání Megadeth, AC/DC, atd. je odzbrojující. Arnold Rules

Václav (2007)

Film, co nedrží vůbec pohromadě! Šílené, nad eskapádami Václava (Ivan Trojan) se musíte chtě-nechtě smát a film se představuje jako jakási komedie, aby v samotném závěru se přetavila do skoro-dramatu, což je přechod tak náhlý, že film drolí a autoři jakoby najednou nevěděli, co chtěli vlastně natočit. Výkon pana Trojana je asi slušný, to se neodvažuji kompetentně posoudit, ale film sám rozhodně neutáhl, alespoň v mých očích.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert) odpad!

Skupina, co přišla s originálním zvukem, nadčasovými nápady a s nízkou instrumentální úrovní. Hodnotí se ale nápad a Nirvana oplývala nadčasovými nápady. Nic to ale nemění na mém dojmu, že tuhle bandu jsem nemohl nikdy vystát a co pro mě zůstane symbolem hudby pro rádoby-intelektuály, co si myslí, jak rozumí hudbě.

Černí baroni (2004) (seriál) odpad!

Děs běs, absolutně nekoukatelná slátanina. Už pár uživatelů zde psalo o "švejkování", ale proboha četli jste vůbec Haška, popř.: viděli oba dva díly? Postava Švejka byla napsána mnohoznačně a právě díky tomu nebylo lze poznat, jestli je opravdu hloupý, nebo si na to jen hraje. Postava Kefalína je POUZE hloupá. Proč někdo něco takového natáčí a někdo to i financuje? Pryč s tím.

Rumburak (1984)

Perfektní pohádka, na kterou se milerád podívám. Má smysl vyprávět děj, hlášky filmu, zpracování, atd., když už stejně každý ví o co jde? Nemá.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

S Vladimírem Čechem se jednalo, bezesporu, o zábavný pořad. Pan Preiss se již zmohl jen na travný plagiát (napadá mě paralela u "záporáků" v sáze Highlander-tam každý následovník Clancyho Browna byl jen jeho napodobitelem). Příjemná soutěž, kterou lze OPRAVDU nazvat soutěží, oproti zhovadilostem typu: Nejslabší máte padáka, atd.

Temný anděl (1990)

Vcelku slušné béčko s Dolphem Lundgrenem, kdy v roli detektiva je na stopě mimozemského vetřelce. Zábavný snímek s Lundgrenovými vtipnými hláškami a svižným průběhem, který skalní příznivce mohutného švéda, potěší. Film je v podstatě akčním sci-fi thrillerem a těžce se hodnotí i z toho důvodu, že patří mezi kultovní snímky. Dostal se sem těsně po revoluci s jednohlasým dabingem. Těžko, přetěžko hodnotit,i když je fakt, že za ta léta hodně ze svého kouzla ztratil...

Hemoglobin (1997)

Důkaz naprosté tvůrčí impotence. Fanouškům hororu vřele nedoporučuji. Jak se k TOMUHLE mohl nevchat přemluvit Rutger Hauer? Nechci tomu rozumět.