Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Čirou náhodou jsem narazil na tento pořad, tak si jej dovolím ohodnotit. Hodnocení je v tomto případě ryze subjektivní. Ovšem to, že zprávy jsou podané ryze povrchně a lidé, co danou událost prožijí, popř.:pracují v daném (průmyslovém) odvětví, tak vědí, že zprávy jsou ryze neobjektivní. To samé se týká událostí ze světa(náboženských konfliktů, atd.). a nemluvím už vůbec o válečných konfliktech- viz.: Bushova válka "proti terorismu", atd. To, aby jedinec"dešifroval" předávané zprávy je dáno úrovní jeho vnímání světa a okolností, nezáleží jen na počtu titulů, co má před/za jménem.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Kostka 2 trpí všemi příznaky typického pokračování, co je určené na video. Nesympatické postavy a nepřesvědčivé herecké výkony, nic moc efekty a chvílemi pokulhávající logika+občasná přeplácanost. Snímek jsem dokoukal až do konce, ale vracet se k němu již nehodlám a to horory patří k mému oblíbenému žánru. Samotný závěr pak působí, jako úplná komedie.

Psí vojáci (2002)

Rozhodně nedoporučuji. Amatérsky udělaný film, plný kiksů, nepřesvědčivých hereckých výkonů a absolutně hloupých hlášek. V hodně chvílích až nechtěně komický (viz.: "uspávání" vojáka při "operaci", atd....). Něco kladného? Film netrval dvě hodiny, ale "pouhých" 100 minut. Zkuste raději "Pustinu", žánrově podobné, která je daleko přesvědčivější a není tak bezpohlavní.

13 duchů (2001)

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů.

Jak přicházejí sny (1998)

Musím zde souhlasit na 100% s POMO jen s tím rozdílem, že vím, že jsem byl naladěný normálně:). I když vizuálně mi "Jak přicházejí sny" příjde slušný, tak co se týká emocí-to je pod bodem mrazu. Snímek mi byl známou zapůjčený, že "pokud máš rád Williamse, tak budeš spokojený-jsou tam hodně vypjaté scény, co tě doženou k slzám". Nestalo se ani zdaleka a mohl se Williams pitvořit jak chtěl. Snímek mi prosvištěl hlavou a nezůstalo v ní nic, co by stálo byť jen za zmínku. Ale nezaručuji, že někdo může mít třeba opačný názor, aspoň co tady čtu ty názory. Povrchní film ale zatím ještě pořád poznám. Nedostatek citu, vtipu a absolutní tvůrčí neschopnost poznám taky.-což je tento případ.

Ostrovní zprávy (2001)

Dramatický příběh se slušným Kevinem Spacey, který ale mě už po prvním shlédnutí přišel absolutně o ničem. Je mi jedno, kolik kde získal ocenění, ale příběh plyne tak nějak nevzrušivě, negraduje, že mě nedokázal pořádně dojmout...

Kill Bill (2003)

Možná (nebo právě proto?), že nepatřím ke ctitelům Tarantina, kterří vše, co vznikne pod jeho rukou nekriticky přijímají. Pro mě osobně to nikdy nebude "cool" nebo kultovní režisér. Nevidím důvod a Kill Bill, i když kvalitní film, mě o tom přesvědčuje. Příběh o pomstě, slušně udělaný, krvavý, ale i tak nějak účelový, na efekt. To z něj cítím. A teď se na mě klidně "true-fans" můžete sesypat.

Oheň (1991)

Ron Howard natočil kráasný film a dvou bratrech, kteří pracují v hasičském sboru. Tuto práci vykonával i jejich otec, dokud jednoho nešťastného dne nedošlo k jeho tragické smrti. Zbytek už je plně v rukou pana režiséra, jenž podává vizuálně (na svou dobu) úchvatný snímek o hašení požárů, ale hlavně zjišťování jeho příčin. Viník stále nemůže být odhalen, ale co je postupem času jisté je to, že žhářské útoky jsou tak promyšlené, že za tím musí být někdo zevnitř.... Zbytek si již vychutnejte sami. Pompézní záběry na hasičská auta a "správné hochy od fochu" ve mě chvílemi vzbuzují až fetišismus, který je blízký Michaelu Bayovi. Jinak už neremcám a musím hodnotit vysoce.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Perfektně zpracovaná (co se také dalo čekat od Burtona:))adaptace stejnejmenné knihy. Splnění dětského snu s perfektními hereckými výkony všech zúčastněných. A Johnny Deppem, jež evokuje,ať již chtěně, či nechtěně, Michaela Jacksona. Vizuálně úchvatné, zkrtáka,nemá to chybu.

Highlander: Zúčtování (2000)

Smutné, velmi smutné "zúčtování". A může se Donnie Yen snažit jak chce, ale tuhle nastavovanou kaši a hlavně úplné rozmělnění původního nápadu nezachrání už nic. Tentokrát neprozradím moc, když napísu, že opět se minulost střetává se současností. SPOILER, který už stejně každý zná- že Lambert, coby Macloed příjde o hlavu, mě dokonale znechutil. Jakou silou musí oplývat jeho následovník, když se v něm sečtou schopnosti všech, co Connor Macleod kdysi porazil? A proč si Connor Macleod po tom, co porazil TOLIK silných bojovníků, myslí, že by neporazil dalšího v řadě? Kór když disponuje silou právě všech těch, kterým kdysi sám setnul hlavu, a že to nebyli jen tak nějaká ořezávátka? Měl jsem chuť dát nejnižší hodnocení, ale věřím, že může být ještě hůř...