Vetřelci (1986)

Vzpomenu si na jednbu starou reklamu s citátem: "Kdo to neviděl, ten, jakoby nebyl":). Nemá to obdoby, prostě klasika v tom nejlepším slova smyslu, jež dává na frak AVP i AVP2.

Přímý kontakt (2009)

Mno, tak Přímý kontakt aspiruje na film, ve kterém bylo vystříleno snad nejvíce nábojů vůbec. Jinak je na snímku vidět, že byl natočen za levný peníz a řada scén působí amatérsky, až směšně. Dolph na svůj věk vypadá skvěle, ale v akci je neohrabaný a pomalý až hrůza. Oproti jeho posledním filmům se tento dá skouknout do konce, na průměr to ale ani zdaleka nestačí. Sehnat lepšího režiséra, atd.,atd., pak by výsledek stál za to.

Žáby (2002)

To jako má být snaha Tománka, aby jeho filmy byli "českými pixarovkami"? Hrozný, bez nápadu, prostě úplně o ničem. Animace otřesná.

Křižník Potěmkin (1925)

Napište, že je to odpad a budete za hlupáka, dejte maximální hodnocení a "půjdete s davem". Po shlédnutí tohoto strhujícího snímku nemůžu jinak...

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Suverénně nejlepší "živák", co byl do dnešního dne natočen. Nejlepší heavy-metalová skuúina v pokročilém věku působí, jako by jejím členům bylo nedávno dvacet let. Kdo viděl nepochopí. Kdo neviděl nechápe. Absolutorium.

Švéd (1994)

Mno, upřímně jsem to čekal horší, než čeho jsem se nakonec dočkal:-). Akční film, co sice nudí, ale oproti pozdějším "peckám"maestra Dolpha je tohle ještě relativně OK.

Vzhůru do oblak (2009)

Pixar rules. "Vzhůru do oblak" je filmem, který je o pár pověstných kroků před konkurencí. Na"vině" je příběh. Děj pojednává o starci, který prožil se svou milou krásný život, ale nikdy se s ní nedostal k Rajským vodopádům, vždy jim v tom něco zabránilo. Na stará kolena, když má být přestěhován do starobince, podnikne onen výlet tak, že s malým skautíkem doletí ke svému cíli díky balonkům připevněným na svém domě(!!). Snímek je nabitý geniálními nápady (mluvící psi, atd...), ale oproti ostatním pixarovkám, je tento počin více melancholičtější a více působí na emoce. Je z něj cítít hodně snaha zapůsobit tzv.: na city a zdůrazňuji, že se to daří maximálně. Nechybí i nezbytné ponaučení a to, nevzhlížet ke svým idolům zcela nekriticky. Plný počet bodů, není co řešit.

Želví nindžové (1990)

Snaha ostatních rozumbradů odkopnout filmové želvy někam na dno stoky, vyšla vniveč. Ano, želvy jsou infantilní, nad některými pasážemi musíte dnes kroutit hlavou, ale z hlediska doby, není moc co vytknout. Tvrďácký Casey Jones, Pohledná April, Trhač, co zabíjí už jen pohledem. Smrtelná kombinace a kult.

Želvy Ninja (2007)

Kdo měl rád tyhle želváky v mládí, tak jej nová podoba nezklame.Animace není tak dokonalá jako u filmů od Pixar nebo Dreamworks, ale to vůbec nevadí. Na začátku mě sice zklamala zpráva, že Trhač je pod drnem a Bebop i Rocksteady-věční tupouni mi také sházeli....Film jako celek svižně ubíhá, je doplněný perfektní hudbou. Jako by želvám byla vlita čerstvá krev...Jsem rád, že želvy malinko dospěli a budu rád očekávat druhý díl...

Karcoolka (2005)

Nevtipná a hlavně příběhově zhovadilá vykrádačka Simpsonových. Animace hrozná, popkulturní narážky (babička se třema "G") nic moc. Zkrátka trh animáků obsahuje daleko povedenější kousky, než je bezpohlavní Karcoolka.