Boj (2007)

Fakt to točil Atwell a ne Hickox, Waxmen nebo Keusch? Docela by to tomu odpovídalo. Těšil jsem se na parádní thriller se Stathamem a Jetem Li, kdy mezi sebou prohodí i pár fightů. Souboj byl nakonec jen jeden a na konci a to ještě nic moc. Agentovi FBI (Jason Statham) zabijí kamaráda,jeho manželku i dítě. Statham pak prípad řeší, až se nakonec dostane do finále, které je ale tak přepálené,až to bolí. Jasně,já chápu,že v dnešní době chce každý na závěr filmu šokovat. Šokovat myslím stylem,jako to bylo v "Šestém smyslu",ale tady ten konec se autorům vymkl z ruky a je totálně mimo jakoukoliv logiku. V rámci toho,že nechci spoilerovat se tomu vyhnu, ale jen jsem se praštil do čela a říkám:"To si snad dělají ze mě...". "Boj" prostě nebrat.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ano, ano, ano. Takhle si představuji akční film v 21.století. Jde to. Po Expendables a Transformers´je tu další důkaz,že tento žánr není mrtvý. Vin Diesel a Rock, který mu,coby policista jde po krku, jsou ve špičkové formě (tím nemyslím jen fyzicky). Věřím tomu,že mlaďasové po shlédnutí Fast Five půjdou do posilky nahonit bicáky. Je to adrenalinová jízda se vším všudy. Už jen ta úvodní scéna s autobusem dávala tušit,že pátý díl série bude nářez. Samozřejmě pěkné baby a stroje nechybí,ale není na ně kladen takový důkaz jako v předchozích dílech. Nejlepší "Rychle a zběsile" vůbec, alespoň v mých očích a uších.

Pusinky (2007)

Pro mě osobně jsou "Pusinky" (debilní název,ale budiž) dost rozkolísaným filmem. Hlavní hrdinky jsou sympaticky obsazeny, o tom žádná. Jejich výletu nechybí sem tam dobrodružno,i to,že si nabijí pěkně hubu a výsledek má pak k happy endu také hodně daleko. Ale tak to bývá i v životě a Babinská má za tohle u mě palec nahoru. Jednoznačně. Nebojí se ani zobrazit nahotu, aniž by to působilo nepřirozeně. 65%.

Pluto Nash (2002)

Jednou se to stát prostě muselo. A tak,i když jsem měl poslední dobou kliku na dobré,či vynikající filmy, tak jsem chtěl zkusit i Pluto Nashe. Stejná situace jako,když jsem viděl Kameňák-jste z oslavy příjemně naladěni, zkusíte nějakou jednodušší komedii, ale...Zasmál jsem se asi jednou, jinak nebylo čemu. Ta Babeta taky nebyla okouzlující, jak psali kdysi v Premiere a žeč film propadl v kinech? Dobře mu tak i tvůrcům. Jediné,co se dá vypíchnout je závěrečný "happy end". Jinak zakopat, jak zpívá Chris Barnes: Six feet under.

Nezvratný osud 5 (2011)

Po ni-moc 4.dílu konečně super následovník. Parádní začátek - scéna s mostem je megalomanská, svižný průběh děje a závěr odkazující na první díl série. Chlapi, už to ukončete, je nejvhodnější doba. Tohle se povedlo.

Madisonské mosty (1995)

Jasně, je to citovka. ale pasáž, kdy Eastwood stojí v dešti a má TEN výraz a Streepová hledí mezi kapkami a má smutek v očích.... Pasáž za milon!

Aréna (2011)

Arena. Stručný, jasný, všeříkající pojem, který by měl být zosobněním toho, co představoval v 80.-tých létech. Já nechci vidět "osmdesátky", ale aby to celé bylo přetaveno do moderního hávu (viz.: Neporazitelný 2 a 3). Ale ono ne. Arena vypadájako něco mezi "Zabij, nebobudeš zabit" a "Rally smrti 2". Režisér neumí natočit efektní souboj. Ano, krve je dost, ale nevychutnal jsem si ani jeden úder/kop. Souboj s mečema-to tam mohli dát rovnou Seagala a za kameru Hickoxe. Shit, shit, shit. Děj je furt stejný. Hrdina je zajat, je nucen bojovat v areně s tím, že pokud 10x vyhraje, dočká se vítězství...On už tenúvodní zápas se sekerama dával leccos tušit... Zpomalené záběry na protivníky jsou efektní, ale pak to zprasí střihač a je z toho další "vandammovka" posledních let. Takže, kdo další prosím?

Sám doma a bohatý (1994) odpad!

Stačí málo´. K denšnímu dni (22.12.2011) hodnotilo tenhle výtvor 13120 uživatelů a měl 43%. V okamžiku,kdy jsem přidal své hodnocení, tak se celkové snížilo na 42%. Tak pojďte i vy ostatní, ať se dostane tahle srágora pod 30!!!!

Barrandovský videostop (2011) (pořad)

Tak videostop a hádání filmů zná snad každý. Stejně jako závěrečnou počítačovou hru. Jen by to chtělo nějak oživit, stejně jako ceny pro výherce. Protože a jelikož jako hlavní cenu dát LCD-čko mi příjde jakohodně laciné na to, lézt kvůli tomu do televize...

11-11-11 (2011)

Ach Darrene, co mi to ksakru děláš? Saw 2, tam bylo vidět, že ti práce za kamerou jde. Genetický opeře jsem se vyhnul, ale tohle? A s tím jako míříš do kin? Tak to sis jako ucvrnknul, no ne? Hlavní hrdina (spisovatel) je obsazený absolutně nudným hercem, celek je mdlý, lekaček moc není. Ale čím jsi mě teda vážně nasral, že celý film se nic zásadního neděje a celý to vypadá jako béčko točený někde na východě. Nebýt (opět) šokujícího konce, tak jinak nevím,nevím. V porovnání s "konkurencí", tak Insidious bylo mnohem, mnohem lepší.