Edith Piaf (2007)

Na toto filmové zpracování jsem se hodně těšila a s lítostí konstatuji, že se mi ani trošku nelíbilo. Skoky v čase na mě v tomto životním příběhu působily neskutečně otravně. Celé to bylo tak mdlé, že se mi ty střípky nechtělo ani skládat dohromady. Scén, které ve mě vyvolaly nějaké emoce bylo pramálo, až je to udivující a pravdou je, že těch pár je spojených právě s písněmi Edith Piaf. "Žila vždy naplno" ....... ve skutečnosti možná ano, ale v tomto filmu určitě ne. Já viděla jen tragické přežívání od začátku až do konce. Nějak jsem ani nezaznamenala, že by zpívání pro ni bylo vším, že by si ho zvlášť užívala, až na ječivé přeříkávání matky. Jinak Marion Cotillard mám moc ráda, ta byla úchvatná stejně jako jsou písničky Edith Piaf (pro tyto plný počet).

Tajemný let (2005)

Tajemný let je příkladem toho, jak by závěr filmu neměl vypadat. Nebýt jeho, dám za čtyři, protože by si to zasloužil. Jodie Foster má u mě jedničku s *

Expendables: Postradatelní (2010)

Plnej vál a nemůžu jinak. To byla jízda. Plnohodnotný béčko s bandou frajerů - JCVD je děsnej hňup, že to nevzal. Pro mé oko - škoda, že to nebylo natočený tak před 15ti lety, kdy byli pánové ještě při plné síle a hlavně v plné kráse. Nicméně mě hodně překvapil Steve Austin, ten pořád vypadá dost dobře a pořád je stejnej mamlas. Strašně ráda jsem viděla Lundgrena, lásku mého pubertálního věku a Rourka opět na mašině, no úžasný. Trošku mě mrzí, že Sly vedle sebe postavil Stathama, toho já vůbec nemusim. Kamera a střih sem tam hodně klopýtaly, ale celkově to byl pro mě vydařenej zážitek a doufám, že se Sly pustí do dvojky. Rozhodně si ji nenechám ujít.

Aljaška (1996)

Průměrné rodinné dobrodružství s krásnou přírodou.

Předčítač (2008)

The Reader, trošku jiná romantika než na jakou jsme zvyklí. Protkaná starými křivdami a neporozuměním. Dokáže vyvolat spousty emocí a nutí k zamyšlení. Naprosto famozní Kate Winslet, zcela oprávněně mojí nejoblíbenější herečkou. Zasloužený Oscar a její přirozenost jí leckterá herečka může závidět.Určitě si přečtu i Schlinka.

Poslední vládce větru (2010)

Rozhodně to i přes své chyby a nedostatky není film na odpad. Pokud člověk není zaujatý, najde si něco, co se mu líbí. Souhlasím s tím, že dabing byl děsný a vše bylo tak nějak osekané. Na druhou stranu dobrý bojový scény, hudba a sympatický Rathbone, i když byl trošku za tydýta. Zacílení pro mladší diváky řekla bych. Nevyužitý potenciál v podobě hloupoučké pohádky - přesto určitě koukatelné.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál) odpad!

Nehodnotím, protože jsem viděla pouze jeden a to první díl. Kdyby ten stačil na to udělat si obrázek, jak se bude True Blood vyvíjet dál, víc jak dvě * nedám. Bohužel nebo možná bohudík už jen ten první díl dokonale odepsal mou zvědavost a nemám chuť dívat se na další. Tohle mi prostě nesedí, už jen pro Annu Paquin. Nechápu, proč se v poslední době všechny upíří milé musí tvářit jako kdyby měly v zadku drát. Někdo tady píše o tom, jak hned od první chvíle zafungovala nějaká chemie, či to jiskřilo. Mě teda přijde, že křesadlo nechali tvůrci rozhodně doma. Má cenu se zmiňovat o přitroublých dialozích? Moyer ve mě budil podezření, že je pět minut před smrtí a to, že byl zkonfiskován stříbrným řetizkem či co to bylo, bylo víc než úsměvné. Hodně srovnávané s Twilight ságou a asi se to jinak ani nedá. Čtení myšlenek přeskočilo jen na jinou osobu a přidaly se erot. scény. No kdybych měla zájem o lehce perverzní porno scény, určitě sáhnu po jiném žánru :)= True Blood u mě určitě NE................. Dodala jsem si odvahy a viděla 4/12 a jak jsem psala dřív o dvou hvězdách, beru zpět. Nedala bych a nedám ani jednu. Předávkování upíří krví a pomalu hodinu se dívat, jak si ho tam chalan snaží vy...t a pak se jde do upířího baru - pozor - Drakulland - no to si snad někdo dělá pr...l!

Počátek (2010)

Famózní výkon Nolana, DiCapria, Zimmera a i na Marion Cotillard se opět strašně příjemně dívalo. Trošku husí kůži sem měla z Levitta. Jakoby po plátně běhal Heat Ledger za mlada. V kině viděno 2x a jsem za to ráda, protože si myslím, že doma u tv už si atmosféru filmu nedokážu plně vychutnat.