Přednosta stanice (1941)

Klasický Vlasta Burian, který neurazí a pobaví. Navíc další herci jako Marvan a Kabátová dávají filmu skvělý zážitek. Asi se budu muset koukat na prvorepublikové filmy častěji. Jenom mi trvá se k nim vždycky dokopat.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Málokdy se stane, že druhé neplánované pokračování je stejně dobré, jako původní film. A tady se to stalo. Za což jsem rád. A jestli bylo klíčem k úspěchu deset let počkat, tak budiž, klidně si počkám dalších deset na další. Pokud bude. Taky je někdy umění dokázat přestat. Snad to tvůrci zvládnou.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Beru první sérii jako takový rozjezd toho zajímavějšího, co přijde. Jsem rád, že Zaklínač dostal takovýto prostor a konečně ho vidíme. Původní polský seriál jsem neviděl a asi to už neplánuji. Trochu jsem se bál hereckého obsazení, Superman jako Geralt a pak dost neznámých herců. GoT nás naučil, že herci nemusí být nutně známý, aby to bylo dobré. A to se potvrdilo i tady. I to, jak vypadá prostředí u mě sklidilo pochvalu. Nezbývá než dodat, že se těším na pokračování.

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

V podstatě všechno se nechalo předpokládat, pokud člověk četl knihy. A ačkoliv tu nebylo nějaké zásadní překvapení, dávám vysoké hodnocení, neboť s dílem jsem byl spokojen.

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

A už to máme tady, spojení linií a vysvětlení toho, co se dělo do teď. Takže mám asi tušení, co přijde jako další....

Mandalorian (2019) (seriál)

Celou dobu říkám, že Star Wars se měly vydat cestou těchto spin-offů a dělat další epizody, těmi se to akorát kazilo. A pokud je pravda, že v prvním díle byl obří spoiler pro IX. epizodu, tak asi je se na co těšit. Nicméně i tak z ní mám obavy. Zatím jsem se k ní nedokopal, snad se k tomu dostanu dřív, než mi to někdo prozradí.

The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

Celkem předpokládané zakončení série, akce bylo dost, vysvětlovat už nebylo moc co. Škoda, přece jenom, něco se vysvětlit mohlo.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Vypadá to, že děj míří k jistému bodu. A tak nějak jsem to i od první série čekal. Ne teda tři časová vlákna, které se postupně slijí, ale povídky, které vygradují začátkem ságy.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

To, co mě těší, je, že Zaklínač si celou dobu drží velmi vysokou úroveň. To nejde vždy říct o všech seriálech nebo filmech. Jestli to bude tak, že se Geralt a Ciri časem setkají a teprve pak se rozjede hlavní dějová linie pořádně, tak to bude nejspíš něco.

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

V podstatě začátek celé ságy o Geraltovi a Ciri. A jak bylo v povídkách, nezačíná to tou první. To byla jedna z mých obav, jak začnou Zaklínače zpracovávat. A zatím je to víc než dobré.