Nepřátelé (2017)

Psychologický, strhující a syrový western, který se s postavami zrovna nemazlí. Prostředí je dokonalé, film brilantně zahrán od Balea, který svým výrazem řekne tisíce slov a nepotřebuje vidat hlásku. Brutální začátek ukáže kam film směřuje, dále nás čeká jízda, která charakterizuje hlavní postavy a podívá se jim do nitra. Tempo není nikterak svižné, ale dokonale vše nahradí hudba, prostředí a děj. Nevzpomínám na western, který by diváka poslal do kolen jako právě Hostiles. Nenápadný, ale přesto geniální dílo, které se zapíše do westernové špičky. 9/10 = 95%

Beze stop (2018)

Zničený člověk, který se straní společnosti a tak utíká zahnat chmury do lesa. To je fakt vše? Žádný hlubší význam, smysl, napětí, akce nebo aspoň záživnější děj? Slabota...

BlacKkKlansman (2018) odpad!

Plivnutí na Trumpa aneb tak jsem asi xenofob? I tak bych specifikoval tuto slátaninu, která se snaží vnuknout lidem svou pravdu. Ne každý člověk na světě je ovlivnitelný.

Já, Simon (2018)

Na gay filmy si nepotrpím, ba naopak se mi převážně hnusí. Tento snímek je však opak, příjemné herecké obsazení, zajímavý děj a celkem nenuceně a citlivě podané. Rozhodně není jednoduché jít s pravdou ven, ale v dnešní době nic neobvyklého. 7/10 = 78%

Léto 84 (2018)

Návrat do minulosti se vyplatilo v hororovém žánru už několikrát. Summer of 84 není výjimkou a skvělá atmosféra s dokonalou hudbou nasazuje laťku hodně vysoko. Brutální scény na konci snímku neměly chybu, ale na horor toho bylo dost málo. Spíše bych to řadil k thrilleru a ač hlavní herecká sestava je dětská, tak to film moc nelimituje. 8/10 = 80%

Dabing Street - Studio B (2018) (epizoda)

Pokud se objeví častěji Krobot, seriál dostane šanci. Scéna s ním neměla chybku, herec je to bravurní.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Obrovské očekávání a ještě větší zklamání. Bez atmosféry, nápadů a napětí. Děj je sice od začátku solidní, ale co je to platné, když se horor zakládá na zvyšování zvuku. Lekačky jsou průhledné a nic vyloženě nepřekvapí. 4/10 = 40%

Děsivé dědictví (2018)

Atmosférou povedený horor, není úplně podle šablony, což cením. Přesto místy působí jako komedie. Minimálně na půlku sálu, hlavně v závěru a to dost kazí na dokonalosti. Jedno však musím vyzdvihnout nejvíce a to je herecký výkon Toni Collete! Nebýt jí a jejího hereckého umu, tak jdu s hodnocením níže. 7/10 = 79%

Živí mrtví: Počátek konce - Good out Here (2018) (epizoda)

Prozatím nejlepší díl série. Další postava odejde a co se v tomhle dílu odehraje, to bych nečekal. Zvraty, to je přesně to, co zatím šlape v tomhle seriálu výborně.