Dokonalá skrýš (2012)

Slušnej béčkovej thriller s jemnou akční stránkou a chladnokrevným Dolphem. Moc jsem od toho nečekal a dostal jsem solidní podívanou s rychlým rozjezdem, fajn zápletkou a napětím až do konce. V rámci béček je to lehčí nadprůměr.

El Gringo (2012)

Stoprocentní béčko ve stylu osmdesátek a devadesátek. Scott si může podat ruku se Seagalem, nebo Van Dammem, který natočili mrtě přesně takovejch filmů, na kterejch byla většina z nás odkojená a který prostě potřebujeme. Jeden chlap versus všichni, spousta peněz, špatný poldové, miliarda kulek, dialogy převážně o jednom slově (shit, fuck..), příběh tupej jako násada od krumpáče, pěkná buchta a luxusní titulková písnička od Manowar. Hlavně moc nepřemejšlet. Příjemná béčková oddychovka, kde se půlku filmu nic neděje, je tam víc vtipu než akce, pak to chvilku nudí, potom následuje kulervoucí akční pasáž, pak zase nic, potom hlavní zápletka a pak to skončí. Kdyby byla stopáž o dvacet minut kratší, tak by to vůbec nevadilo. Slabší 3*.

Avengers (2012)

Musim se přiznat, že první zmínky o The Avengers mě nechávali víceméně chladnym a tak nějak jsem si říkal, že to bude asi docela slátanina. Jak se ale film v žebříčku začervenal a začal stoupat do výšin, říkal jsem si, že na tom asi něco bude. Tak jako tak jsem na to stejně chtěl do kina jít, a jak se blížil ten den, tak jsem si - abych to měl komplet - ještě shlídnul Thora a Captaina Americu, který jsem docela dlouho zanedbával a nedostal se k nim. Dostal jsem jedny z nejlepších komixovejch filmů vůbec, a to mě mile překvapilo a hlavně navnadilo. Tím pádem jsem se na Avengers začal těšit jako šílenej a nemoch jsem se dočkat. A výsledek? Bomba! Tam kde již zmiňovaný dva komixáci končí, začíná tahle jízda kolosálních rozměrů a s ničim se nesere. Spousta věcí se dovysvětlí, vyjdou na světlo nový skutečnosti a hlavně, objeví se většina známejch postav. A to je fakt výborný. Nechybí ani humor a Tony Stark tam hlásí jako snad ještě nikdy. Tolik hrdinů bok po boku bojujících proti hordám nepřátel, to je vážně epická podívaná a vůbec mi nevadilo, že se neobjevil i zbytek týmu a nebo třeba jen tak cameo další "marveláci". Hodně překvapil Loki, kterej tady dostal spoustu prostoru a byl totálně chladnokrevnej. Jen škoda, že tam Thor zase nepobíhal bez trička. A Scarlett má v tom kostýmu fakt luxusní zadek!

Špinavá dohoda (1986)

V rámci "arnoldovek" takovej normální průměr. Žádnej průser, ani žádná bomba. Příběh je béčkovej až to neni hezký, ale skvěle to zachraňuje právě Arnold v nejlepších letech a moc dobrá akce. Ostatní herci taky hrajou výborně. Nakonec to ani nepůsobí tak kýčovitě, jak by se mohlo ze začátku zdát a je z toho docela slušnej akční thriller.

Spider-Man 3 (2007)

Výborný akční pasáže. Jen škoda už toho trochu slátanýho příběhu, předchozí díly byly v tomhle mnohem nabitější.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Slušná akční nálož a průměrnej komixák. Samozřejmě to ale mohlo bejt o mnoho lepší.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Jedná se o nejslabší díl, ale to je v podstatě úplně jedno, protože Indiana Jones je pořád kult jako blázen a sledovat další dobrodružství s triem Ford, Spielberg a Williams je jedna radost.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Jedna z těch dnes už kultovních americkejch komedií, která je tak vypatlaná až je to sranda a některý nápady jsou vážně povedený.

Dějiny násilí (2005)

Solidní drama, kterýmu vévodí hlavně skvělý obsazení.