Noc v ráji (2012) (pořad)

Jednu hvězdu jen za hádky a sex, když zrovna v tý bedně nic jinýho neni.

Rango (2011)

Moc pěknej animák a skvělej western v jednom. Pobaví nejenom děti, ale i dospělý, a to je velký plus. Animace na špičkový úrovni. Úžasná a vtipná hlavní postava. Fantazii se meze nekladly a neni tam snad stejnýho nebo aspoň podobnýho zvířete. Všichni jsou rozmanitý a úžasně zpracovaný.

Zrození Planety opic (2011)

Emocionální akční nálož, která v sobě skýtá většinu toho, co v dnešní době potřebuje a musí mít pořádnej biják. Emočně vypjatou polovinu filmu, kde převládá hlavně dokonalý ztvárnění primátů, jejich grymas a chování, nahradí akčně brilantní a nadupaná druhá část. Skvělá hudba, bezkonkurenční digitální efekty spolu se skvělým a strhujícím příběhem a slušným obsazením dělá z tohohle kousku jeden z nejlepších filmů roku co se týče žánru. A nechápu, proč bych měl srovnávat s klasikou, v podstatě jde jen o název.

127 hodin (2010)

Zvláštní a dechberoucí příběh o muži, který se ocitl na hranici života a smrti. Pokud divák onen skutečný příběh nezná, tak celej film v podstatě neví, na čem je a dokáže ho to vtáhnout do děje neuvěřitelným způsobem. Film totiž překvapuje každou minutou a pomalu, ale přesto svižně spěje k překvapujícímu konci, kterej stojí za zamyšlení. Tak jako celej film.

Bitevní loď (2012)

Popkorňák jak se sluší a patří, nabušenej nefalšovanou kulervoucí akcí, neotravujícím humorem a efektama, jaký může kdejakej "supermegafilm" jenom závidět - za celej film jsem postřeh jen jedinej trochu kýčovitej, jinak pecka. Taylora Kitsche mám v poslední době hrozně rád a i když schodil háro tak je neuvěřitelnej sympaťák. Stručně řečeno, novodobej film o mimozemšťanech se vším všudy a kdyby takhle vypadala alespoň polovina podobnejch fláků, bylo by to Sci-Fi zase jednou pořádně na výši, a ne jak na houpačce. Ale tim líp pro Battleship. Krásný 4 hvězdy a kandidát na jedno z nejlepších ufonskejch Sci-Fi tohodle roku - zatím.

Zrcadla (2008)

Ačkoli se jedná o docela solidní horor s hutnou atmosférou, je tady maličko nevyužitej potenciál. Hlavně příběh by potřeboval trošku víc rozebrat. Ale jinak docela svižná jízda s překvapivým koncem.

Špinavej Joe (2001)

Nedoceněná komedie, u který jsem měl několikrát silný výbuchy smíchu a skvěle jsem se bavil. Sice je to strašně hloupý a debilní, ale v jednoduchosti je přece síla.

Dům voskových figurín (2005)

Podprůměrnej horor, kterýho od úplnýho průseru drží nad vodou jen hodně solidní efekty a hustej Vincent.

Ghost Rider (2007)

Neni to hroznej film, ale ani to neni nic extra. Kdo to drží nad hladinou je skvělej Nicolas Cage a celkově je to taková pohodová a docela slušná komixová podívaná. Nevím, co byste z toho chtěli vymáčknout víc.

Po přečtení spalte (2008)

Ujetější komedii s takovým obsazením byste hledali asi hodně těžko. Film, kterej je hodně povedenou parodií na špionážní filmy a obsahuje docela hustý a vtipně šokující scény. Já se bavil.