Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Mně tedy veškerá provokace a kontroverze zcela unikly. Zahráno a okostýmováno to bylo skutečně bravurně, ale opět mám ten pocit, že forma převálcovala obsah. Je to stále to stejné pořád dokola. Moc zvratů na diváka ve filmu skutečně nečeká. Veškerý děj je vlastně krásně shrnut v obsahu. Jen se tam nepíše, že vlastně nic moc není vidět a veškeré nechutnosti si člověk musí pouze představit. Strašně slabé 2*.

Pupendo (2003)

Docela se stydím, že jsem film viděl až nyní. Samozřejmě se tento snímek naprosto nemůže rovnat s Pelíšky a dalšími skvosty podobného tématu, ale nemá se skutečně zač stydět. Postavy Bolka Polívky, Jaroslava Duška a Pavla Lišky jsou skutečně úžasné. Čas od času se vydaří nějaký žertík či hláška, která se okamžitě musí uchytit. Ve filmu vládne úžasná komunistická atmosféra plná strachu. Přesto se nejedná o nic, co bych měl nepřekonatelnou touhu vidět znovu. Film se nevyvaroval ani nudnějších pasáží. Celkově kvalitní 3*.

Pot a krev (2013)

Jeden z horších filmů Michaela Baye. Asi 3/4 filmu tvoří nepopsatelná nuda a něco koukatelného se začíná dít skutečně až v poslední čtvrtině, kdy film nabere to klasické tempo, jaké jsme všichni od tohoto režiséra očekávali už mnohem dříve a v rychlém sledu se střídá akce s ještě neuvěřitelnější akcí. Vážně není snadné uvěřit, že je film skutečně inspirován skutečnou událostí. Partička takových debilů se často nevidí. Byl pro mě celkem problém těmto hercům jejich idioci věřit, protože jsou to poměrně inteligentní lidé a jejich ksichty mi to neustále připomínaly. Na druhou stranu by nebylo příjemné, kdyby byli idioty vyměněny, protože by to rozhodně nebylo komerčně tak přitažlivé. Na více než 2* to skutečně nemá. Jsem si jistý, že se film brzy zbaví svého umístění v červených číslech.

Kdo přežije - Palau (2005) (série)

Bacha na Spoilery. Čtěte pomalu a opatrně! Celkem solidní série, kterou vyhrál můj favorit - hasič Tom. Vůbec poprvé jsme byli svědky totální destrukce jednoho z kmenů, což bylo fajn. Některé výzvy byly opravdu velmi drsné. To bych se zapotil i já. Bohužel už se mi seriál takovým způsobem okoukal, že už asi jen těžko někdy vytáhnu více než 3*. Přesto se těším na další sérii.

Studená ryba (2010)

Tak takhle ujeté snímky vznikají pouze na východě. Japonci opět nezklamali. Znovu potvrdili, že jsou nejvíce úchylný národ ze všech a že se neštítí vůbec ničeho. Za což jim děkuji. Porcovací scénky byly vskutku delikátní. Bylo vidět, jak si to účastníci užívají. Jen nějak nemohu uvěřit, že lze v sudu spálit kosti na prach, ale to bude tím, že jsem to nikdy nezkoušel. Musím se pozastavit nad inspiraci skutečnými událostmi. Nevěřím, že ,,zmizení" tolika lidí by mohla být práce dvou milých šílenců. Asi to ve skutečnosti bylo trošku jinak, ale o to mi tolik nejde. Rozhodně by filmu slušelo, kdyby byl více prostříhán. Přesto se jedná o film, který stojí za zhlédnutí.

V moci ďábla (2005) odpad!

Docela netradiční kombinace krimi s několika mála hororovými prvky. Těžko říct, která část je méně povedená. Přišlo mi, že tvůrcům vůbec nešlo o to, aby vyděsili diváka, ale znovu chtěli poukázat na střet víry s vědou. Ta soudní část byla příšerná. Naprosto slabé argumenty všech zúčastněných jsou ubíjející a mnohokrát se o mě pokoušel spánek. Hororová část je také o ničem. Děvče se párkrát křečovitě přetočí a párkrát zakřičí a to má být z toho děsivého asi vše. Když už jsem zavětřil nějaký náznak solidně tajemné atmosféry, tak to netrvalo ani pár minut a přešlo se do soudní síně, kde se opět nic nedělo. Vůbec mi nesedl tento styl vyprávění. Bylo to uděláno naprosto blbě. Ve finále film nepůsobí ani jako dobrý horor a ani jako dobré soudní drama. Za sebe tvrdím, že tohle je jeden z nejhorších filmů s vymítačskou tématikou. Ani se mi nechce věřit, že stejný režisér později vytvořil velmi solidní Sinister. Pěknější odpádek.

Předčítač (2008)

Bohužel film není až tak oslnivý, jako mi bylo z několika stran předhazováno a jak se zde lze dočíst. Už od prvních vteřinek bylo jasné, jakou cestičkou se bude film ubírat. Protivně sladké piano začalo hrát svoje libozvučné tóny dříve, než se vůbec zjevil první obrázek. A hrávat přestávalo snad pouze v emočně vybroušených dialozích, kde bylo třeba naprosté ticho. Ačkoli tomu nemohu uvěřit, tak se mi zdá, že se tvůrcům podařilo vyhnout se veškeré zbytečné sentimentalitě. Podobným filmům se vyhýbám, jak je to je možné. Ale čas od času podobný snímek jistě neuškodí. Naprosto jsem si zvykl, že podobné filmy mé emoce ani nepohladí, ale většinou u nich neuvěřitelně trpím. U tohoto filmu jsem rozhodně netrpěl. Celkem jsem si ho užíval. Necelé 2 hodiny utekly velmi rychle. Herecké výkony dvou hlavních postav byly naprosto skvostné. Toho si musí všimnout každý. Jsem si jistý, že znám kvantum lidí, kteří by film hltali všemi doušky, ale já zkrátka nejsem cílová skupina. 3*

Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Kdysi strašně dávno jsem si tento film dal do ,,chci vidět". Naprosto nechápu proč jsem to udělal. Odhaduji, že asi proto, abych viděl Dr.House v jiné roli než v roli Dr.House. Nápad fajn. Téma aktuální. O humor se překvapivě nestaral Dr.House, ale jen a pouze jeho plnoštíhlý soused a i ten docela šetřil. 3x jsem se pousmál. Vím to přesně, protože mám na čísla skvělou paměť. Film jsem viděl v super vysoké kvalitě v obrovské televizi, takže jsem si nemohl nevšimnout obrovského režisérského fópa. Ve scénce, kdy naše hlavní hrdinka sedí s Houseovým synem a popíjejí jakousi červenou alkoholickou tekutinu je při záběru jakoby z hereččina pohledu ve sklenici více limonády než při pohledu kamery na oba účastníky současně. Když to takhle 3x rychle problikne, tak si toho nevšimnou ani nelze. Napsal bych to do zdejších zajímavostí, ale vůbec mi to nepříjde zajímavé a nechápu proč to vůbec píšu sem. Mnohem větší průser, než tato technická nedokonalost je kompletně celý děj. Byl zbytečně přízemní s minimem situací, které by člověku zvedly adrenalin. Divím se, že jsem neusl. Ale to bylo asi tím, že mi strašně vadila vypravěčka a bál jsem se, že by se mi o ni mohlo zdát. Ve finále musím uznat, že existují i horší komedie, ale moc takových jsem neviděl.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) odpad!

Fuj. Nejhorší smrtonosná past ze všech. Celý film jsem se pronudil. Akce stojí za hovno. Dialogy nejsou vůbec vtipné. Prostředí Černobylu naprosto nepřipomíná Černobyl. Hloupé. Tuctové. Celkový dojem nezachrání ani jeden nečekaný zvrat. Toho Bruceova syna našli kde? Tak nesympatického a neschopného herce jsem viděl naposledy snad ve Stmívání. Jsem si jistý, že už předchozí díl byl navíc. Doufám, že už další nevznikne. Obrovské zklamání a čistý odpad! Vyhněte se filmu obrovským obloukem.

Shaolin fotbal (2001)

Kdysi mi tento film přišel velmi vtipný. Jistě by mi přišel vtipný i nyní. Něco tak ztřeštěného se často nevidí. Bohužel si vzpomínám i na napříjmené záblesky nudy, které vlastně tvořily většinu stopáže. Pokud se na tento film chystáte, tak vemte na vědomí, že všechno mezi samotnými zápasy je strašné. Celkově to vidím na pěkné 2*.