Poslední vládce větru (2010) odpad!

Předem varuji potenciální čtenáře, že není v mých silách popsat v plném rozsahu tento film bez výskytu několika vulgárních obratů, neboť tohle byl skutečně naprostý extrém. Tohle doufám nemyslel Shyamalan vážně? Na tokovouhle sračku narazí člověk maximálně pársetkrát za život. Shyamalan mě tímto počinem řádně nasral. Zapomínám mu předchozí úspěchy a od teď ho považuji za dalšího z dementních režisérů. To přeci nejde natočit takovou sračku a dělat jakože se nic nestalo. Na této sračce byl vydařený pouze soundtrack. Strašně mě sral děj a ještě více ten malý plešárd. Na toho se naprosto nedalo koukat. Ono to tedy bylo celkově naprosto dementně zahráno. Pro koho byl tento nesmysl vůbec stvořen? To se snad nemůže líbit ani hodně malým dětem! Ty debilní tanečky, než tedy dali do pohybu pramínek vody, to mělo jako znamenat co? Kdyby mi nebylo líto DVD disku, tak si tuhle sračku vypálím, rozlámu ji na malé kousky, které vysypu do záchodové mísy, pár dní budu zadržovat sraní a poté si na ně ulevím, následně vše s chutí spláchnu. Musím si postěžovat i na extrémně odporný český dabing, který je film od filmu horší. Na závěr bych obvykle napsal podtrženo a sečteno, ale v tomto případě si nic podtrhávat nemusím, neboť tohle sečtu bez problémů z hlavy, jelikož jsou to snadné počty. Pokud k nule stále přičítáte nulu, tak výsledek sčítance rozhodně nepřekročí. Naprostý odpad! Všechny kopie filmu by měly být vyhledány a zničeny. Nejlépe způsobem, který popisuji o pár řádků výše.

Dying Breed (2008)

Naprosto nudná sračka, která není ani děsivá, ani krvavá a ani dobře zahraná. Pročpak se takhle zbytečné filmy vůbec točí? Je to další z těch filmů a milých venkovanech žijících své vlastní životy, kam nevyhnutelně patří zabíjení dorazivších turistů. Potěší snad pouze fakt, že se tentokrát štěstíčko nakloní na stranu venkovanů a velmi nesympatičtí turisti do jednoho pojdou. Sorry, spoiler.

Taxík (2008) (pořad)

Kdopak by neznal Aleše Hámu - pochcanou slámu a jeho blikající taxík. I já jsem měl tu možnost ho párkrát v televizi zahlédnout. Nijak ohromen nejsem. Stojím si za tím, že je to pouze všední vědomostní soutěž, kde je odlehčená atmosféra a nevšední prostředí. Háma ani taxík mi vyloženě adrenalin nezvedali, ale rád se bez nich obejdu. Hvězdička.

Proboha! (2008)

Marně přemýšlím, jak tento dokument pěkně shrnout. Ono se těmto lidem nedá ani moc divit, že si za svoji vírou stojí tak pevně a vymluvit jim ji je takřka nemožné. Kdopak z nás bezvěrců by nechtěl věřit, že si po životě dá ještě jeden nekonečný, který je zaručeně mnohokrát lepší. Bohužel, jsme dostali darem od Boha rozum, a tak v něj věřit nedovedeme. Zavinil si to zcela sám. Lidé jsou obecně vzato snadno zmanipulovatelný národ. Dokazují to neustále. Nečiní jim větší problém uvěřit věcem, kterým uvěřit chtějí. Především pokud to povede k jejich prospěchu. Ono se věřit vlastně i vyplatí, pokud se tedy rozhodnete to se svou vírou nepřehánět. V takovém případě nemáte co ztratit. Po smrti se samozřejmě nedovíte, že jste neměli pravdu. Jako obdělávat si políčko někde tam ve Středověku, tak bych se k víře zcela jistě nechal strhnout taky a jsem přesvědčen, že bych byl výborný věřící. Bůh tomu chtěl bohužel jinak. Rozhodně však žádným náboženstvím neopovrhuji. Naopak k náboženství cítím obrovské uznání. Ani se nechce věřit, že něco tak strašně primitivního (či geniálního, jak kdo chce) ovlivňuje a směruje (pozitivně i negativně) lidstvo už tak dlouho a pokud nenastane soudný den, tak tu s námi ještě nějaký ten pátek bude. Billa Mahera jsem viděl úplně poprvé. Je strašně ošklivý, což nejen že u komika nevadí, ale je mu to naopak výhodou. Má skutečně exkluzivní vyjadřovací schopnosti, což ani neznámý autor titulků nezachytil v plném rozsahu. Je samozřejmě vidět, že má veškeré náboženské hlavní knihy přečtené a to nejnesmyslnější si samozřejmě dobře zapsal. Je tam toho spousta, takže se nemohlo stát, že by si neměl o čem povídat. S vtipem to sice nikterak nepřeháněl, ale získal si mě naprostou upřímností ke svým obětem, kdy jim do očí říkal věci, které klidně mohly vést k jeho náhlému skonání. Dokument je nastříhán docela pěkně. Nejedná se o nic, co by mělo potenciál otevřít světu oči ani oslovit širší veřejnost. Doufám, že o to ani autorovi nešlo. Nechce se mi věřit, že by byl tak naivní. Nepřichází ani s ničím moc originálním. Zpracovává ovšem tak vděčné téma, že není naprosto žádný problém prezentovat kohokoli, jako naprostého debila, přičemž 100% debilem ten člověk být ani nemusí. Ale většinou Maher vybíral na jistotu. Pokud tohle bylo jeho cílem, tak byla mise splněna. Na jeho cílech ale vůbec nezáleží. Já si tento dokument prostě užil, tak proč sem vlastně nenapálit takové slabší 4*? P.S. Ještě jsem zapomněl zmínit, jak Bible zní v ostatních jazycích. Do původního jazyku jsem se nehrnul, protože bych tomu stejně nerozuměl, ale v takové angličtině to je pastva pro oči, popřípadě pro uši (pokud čtete nahlas). S ubohým českým překladem je to naprosto nesrovnatelné. Píší se tam stejné nesmysly, ale naprosto odlišným způsobem. I tohle může poukazovat na rozdílný přístup k náboženství v rozdílných koutech světa. V té angličtině to opravdu zní tak krásně, že to člověka až nabádá uvěřit, zatímco v češtině je to taková bída, že z toho po chvíli začnou bolet oči. Závěrem si položme ruku na srdce. Když jde do tuhého, tak prosíme o pomoc třeba i všechny bohy najednou. A většinou jsme vyslyšeni!

Juan de los Muertos (2011)

Naprosto nudná a naprosto nevtipná amatérská sračka plná naprosto nesympatických ksichtů, kterým od samého začátku přejete bolestivou smrt. Efekty jsou úplně úděsné a jsou způsobeny nízkým rozpočtem. To bych zvládl akceptovat, ale pokud tvůrci vědí, že jsou efekty tak debilní, tak proč je tam tvůrci nacpali v takové hojnosti. Ze záběrů na bortící se město se mi chtělo vážně zvracet. Samotní zombíci ujdou. Hlášky se neustále opakují, po druhém poslechu přestávají být vtipné, po třetím poslechu začínají být trapné. Více než hvězdu z toho prostě nedostanu a celé zdejší relativní nadšení je mi naprostou záhadou.

G. I. Joe (2009)

G.I. Joe je jeden z těch akčních trháků, který vám velmi rychle propluje před očima a pranic ve vás nezanechá. Z hlavy ho pustíte snad dříve než vůbec skončí. Naštěstí není nepatřičně ukecaný a soustředí se pouze na akci, která není úplně ohromující, ale ani nikoho jistě neurazí, pokud nad nejedním efektem přimhouří očko. Když se není zrovna na co koukat, tak alespoň herečky nejsou vyložené zrůdy, takže hluchá místa zdárně vyplňují. Dále bych si dovolil naprosto zkritizovat humor, který ve filmu absolutně chybí, což je ohromná škoda, protože do podobných pičovin prostě nevyhnutelně patří. Strašně mi vadil zejména ten negr, který normálně hrát umí, ale do tohoto filmu prostě nepatřil. Stežovat si na klišoidnost a předvídatelnost nehodlám, neboť s tím musel počítat úplně každý. Příliš mi to nevadilo. Někdy je lepší použít to, co se divákům líbí, než vymyslet kupu nových sraček, které diváka zdárně otráví. Přes veškerá negativa má film výborné tempo a já se téměř ani na vteřinku vyloženě nenudil, tudíž zde takové slabší 3* zanechám. Rozhodně však neprahnu touhou vidět pokračování.

Myšák Stuart Little 2 (2002)

Přibližně stejně hloupé jako jednička. Film toho moc nenabídne, takže kdo bude mít jakákoli očekávání, tak ten bude zřejmě zklamán. Opět hvězdička.

Útěk z MS-1 (2012)

Milé akční překvápko, které se liší od těch ostatních tím, že tenhle počin byl vtipný. Pokud zde Gay Pearce Bruceho v nejlepších letech, co se týče hláškovitosti, netrumfl, tak ho minimálně dorovnal. Je zde vidět, že scénář psalo více osob, takže jsou dialogy hlavního hrdiny dovedeny k dokonalosti. Bohužel už nezbyl čas a asi ani chuť na nic dalšího. Příběh je debilní, akce za nic nestojí, ale jak už jsem výše zmínil - film je vtipný. Hlavní hrdina nevypouští z úst taková ta stereotypní hovna, jaká bychom v podobných filmech očekávali. Všemu co řekne se dá zasmát, nebo to alespoň přejít bez pocitu trapnosti. Člověk je poté ochoten odpustit filmu ledacos. Za zmínku stojí počáteční honička, závěrečný let skafandrem z oběžné dráhy i zázračnou proměnu hloupé blondýnky v novodobého Colomba. Solidní 3*.

Myšák Stuart Little (1999)

Nějak mě to neohromilo ani když jsem tento animák viděl jako mnohem menší, kdy se mi podobné volovinky celkem zamlouvaly. Dnes by to byl zřejmě čistý odpádek. Tehdy jsem to tak nejspíš neviděl. Bohužel si z filmu nepamatuji vůbec nic a ani nemám zájem si paměť osvěžit. Po nahlédnutí do galerie se mi pár vzpomínek vrátilo. Scénář je debilní. Vůbec nechápu proč něco tak stupidního Shymalan napsal a zbytečně si pokazil reputaci. Za sebe slaboučká hvězda.

Úplně vzhůru (1998)

Mě to prostě dojalo skoro až k slzám. Shymalan je opravdu šikovný režisér. Tohle je pátý film, který jsem od něj viděl a žádný nebyl ani trošičku debilní. Tento si navíc dovolím shledat tím nejpovedenějším. Vše je celkem příjemně zahráno dětskými herci. Děj je poutavý a má výborný spád. A vyzdvihnutí do nebes si zaslouží hudební doprovod, který k tomuto filmu sedl, jako cigán za mříže. Moc rád od tohoto režiséra uvidím více. Pokud udělal v 28 letech takový film, tak se bojím představit si s čím příjde třeba v 50. Odpouštím i toho andílka v závěru a pálím sem 4*.