Walk the Line (2005)

Tak vzhledem k tomu, že film pochází už z roku 2005, tak musím konstatovat, že trvalo opravdu dlouho než jsem na něj vůbec narazil. Songy Johhnyho Cashe poslouchám už pěknou řádku let, ale o jeho soukromém životě jsem si téměř nic nezjišťoval, ale představoval jsem si ho podobně, jak ho prezentuje tento film. Teď k filmu. Budu využívat pár spoilerů, takže kdo nemá tušení, kdo to vůbec Johhny Cash byl a neví nic o jeho životě, tak by měl v zájmu co nejlepšího diváckého zážitku přestat číst. Mám na mysli přestat číst tento komentář. Četbu jako takovou vám samozřejmě schvaluji. Pokud se tedy nejedná o četbu pronočasopisů, nebo těch bůlvárních zbytečností.Takže film mapuje život J. R. Cashe od doby kdy byl asi 12 letý kluk až po dobu jeho svatby s June Carterovou. Ta svatba samotná ani nic nadcházejícího už zde není. Jeho životní období mapuje docela nerovnoměrně. Jeho dětství je zde shrnuto asi do 10 minut a zahrnuje více méně pouze jednu dramatickou událost, která ovšem obrovským přeobrovským způsobem život J. R. Cashe ovlivnila. Poté přichází na scénu Johhnyho život na vojně - cca. 5 minut. Zde si akorát zatelefonuje, v té době, ještě své přítelkyni a taky na vojně pozná kouzlo kytary. Poté nás film seznámí s úplným začátkem jeho hudební kariéry, který už je alespoň 15 minutový. A nakonec se z J. R. Cashe stane velká hudební hvězda, která brzy podlehne kouzlu drog a alkoholu a o takovém Johhnym Cashi je právě zbytek filmu, což je alespoň pro mě osobně docela škoda. Co mi vadilo podstatně více je to, že všechny postavy v průběhu filmu prakticky nestárnou. Cashovi rodiče jsou naprosto stejní, jako byli, když mu bylo 12. Ani by mě příliš nepřekvapilo, kdyby toho 12 letého Cashe hrál rovněž Joaquin Phoenix. Mimochodem jsem viděl několik koncertů Johhny Cashe a musím říct, že ta Cashova typická gesta reprodukuje Joaquin Phoenix skutečně autenticky ačkoli se mu příliš nepodobá. Snad pouze černou košilu a účes nosí stejné. Hudby zazní ve filmu tak akorát a zazní pouze ty nejvybranější skvosty. Na city se film snaží útočit hodně a nutno říct, že se mu to i celkem daří. Několikrát mi naskočily zimomriavky, ale možná za to může Cashova hudba, u které je mívám pravidelně. Takže film je docela pěkný, ale upřímně jsem čekal víc. Má pár skvělých momentů, ale většinu filmu zabral takový lehký stereotyp, kdy se Johhny neustále utápí v drogách. Svoje hodnocení nevidím na víc než na pěkné 3*.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Nejsem si jistý, zda mi náleží plné právo cokoliv hodnotit, když jsem viděl asi 10 minut kdesi v nějakém divném dílu, kde jedna chromá důchodkyně co měla prý nemocnou ruku soutěžila v řezání klády proti takové ošklivé blondýnce(nejspíš feťačce), která když prohrála, tak se dala do nemalého pláče, který ani po 10 minutách neustal. Potom psala ta vypadnuvší blondýnka na psacím stroji takový jeden debilní dopis, který jsem až do konce neslyšel, protože jsem během něho hodil nevěřícný pohled a rychle šel hledat jiný plán na večer. To je asi všechno, co vám můžu o pořadu říct, protože více jsem toho opravdu neviděl, ale známý mi říkal, že prý je to sranda. A když už tu tak pěkně hromadně odpadujeme, tak proč se nepřidat.

Čokoláda (2000)

Hlavní hrdinka měla trošku smůlu, že se snažila podnikat v době, kdy si lidé ze strachu před Bohem museli všechno dobré a příjemné odříkávat. Kdyby žena s takovými dovednostmi existovala teď a tady, tak by si zřídila nějaký televizní pořad o vaření a byla by do konce života zabezpečena. Film se mi hodně líbil a ani pořádně nedokážu odůvodnit proč. Možná proto, že všechny ty sladkosti, nad kterýma jsem slintal mi dokonale rozpumpovaly všechen endorfin v těle. Zahrané bylo vše skvěle. Dokonce i Johnny Depp si vychutnal takovou milou menší roličku. Celý film je takový hrozně pozitivní, hlavní hrdinka se pořád a na všechny zákazníky usmívá. Všechno je tak pěkně pestrobarevné. Pěkně, přepěkně odvyprávěné. Český dabing je velmi solidní. Vlastně to docela připomíná takovou milou pohádku. Dobře se na ni ovšem kouká. Doopravdy je Čokoláda film takový velmi příjemný a všem ho doporučuji. Absolutně jsem nečekal, že by se mi něco takového mohlo někdy líbit. 4*

Pearl Jam Twenty (2011) odpad!

No on je to dokument, který se bude líbit zcela jistě pouze skalním fanouškům. A většinou se na něj podívají právě pouze skalní fanoušci. Proto je hodnocení tak vysoké. Může se ovšem stát, že se na dokument koukne někdo, komu se tvorba této skupiny totálně nelíbí. Skoro by se dalo říct, že ji za ty 2 hodiny začne třeba nenávidět. Takový případ jsem zrovna já. Při sledování jsem trpěl. Totálně mě osudy členů skupiny nezajímaly. Stejně tak mě nezajímal celý dokument. Takže těch zdejších dosavadních 89 % je číslo kurevsky zkreslené. Takže pokud vás tahle hudba, nebo konkrétně celá skupina nebere, tak se na dokument raději vyserte, nebo budete naštvaní a posléze budete odpadovat stejně jako já. P.S.Po mém hodnocení pokles na 88 %, což je velmi záslužný čin.

Juno (2007)

Naprosto všichni herci a herečky byli sympaťáci a sympaťačky, soundtrack se velmi příjemně poslouchal, ale jinak to byla docela velká blbost, která si rozhodně nezaslouží nést žánrové označení komedie, protože není vtipná ani trošičku. Totálně trapný a debilní příběh, který mohou ocenit snad jedině udělovači oscarů. Spousta trapných a zbytečných keců. Takže když to shrnu, tak obal je moc fajn, ale obsahově je to sračka a to totální. Víc než 2* bych nedal ani náhodou. Takovéto sračky mě prostě neberou.

Muž na Měsíci (1999)

Vzhledem k tomu, že Jim Carrey nepatří k mým oblíbencům, tak jsem zhlédnutí filmu dost dlouho odkládal. Ovšem po zhlédnutí této jeho zběsilé one man show, jsem si ho takřka zamiloval. Rovněž v mých očích dost výrazně stoupl i Miloš Forman a mohu ho tedy zcela právem považovat za nejlepšího režiséra českého původu. Muž na měsíci je nádherný super vtipný příběh(věřte, že nepřeháním a moje výbuchy smíchu nebyly hrané) o strašně zajímavé postavě komika, provokatéra, mystifikátora a hlavně všestraného umělce Andyho Kaufmana, který měl začátky své kariéry komika docela rozporuplné. Hodila by se zde použít slova: ,,Představení bylo natolik špatné, že herci museli na jeviště vystupovat alespoň ve dvou, aby v případě střetu mělí převahu nad publikem." Ovšem Andy Kaufman si našel svoji cestu ke slávě a obdivu. Víc prozrazovat raději nebudu, protože bych vám ukradl velmi příjemný filmový zážitek, který každého diváka, který se na film teprve chystá, určitě čeká. Miloš Forman má svoje řemeslo vskutku zmáknuté. Má neuvěřitelný čich na výběr herců. Stejně jako do Přeletu nad kukaččím hnízdem patří Nicholson, tak sem patří Jim Carrey. Jsem si zcela jistý, že nemohl vybrat lépe. Miloš Forman si však skvěle dokáže vyhrát s emocemi. Přesně ví, kam přidat humor a kam se hodí troška té tragédie. Vše v ideálním poměru, aby divákům zprostředkoval nezapomenutelný filmový zážitek. V hodnocení jsem docela váhal. Film brzy nasadil naprosto čisté 5 hvězdičkové tempo, ale v závěru už byl mírně udýchaný a ani zdaleka tak vtipný. Protože to však Formanovi i Carreymu za hodnocení předchozích filmů, tak trošku dlužím, tak zde kapánek přídám a dám plný počet, což je hodnocení, které nedávám často. Jen tak pro představu...Poslední jsem dal 8. 12. 2011 filmu Warrior. Jo a navíc je to přesně 1000. můj komentář.

Údolí včel (1967)

Filmů mapujících 13. století jsem neviděl mnoho, proto se jednalo o zážitek zajímavý, kterého určitě nelituji. Hned na začátku jsem nemohl rozdýchat ten fail, jak Zdeněk Kryzánek uchopil Zdeňka Sedláčka a mrštil jím o zeď. Docela úlet. Jinak už je film docela v pořádku. Samozřejmě ty šermířské souboje vem čert. Příběh je docela jednoduchý a slušně je popsán v obsahu. Dodám snad pouze, že je naprosto přímočarý a bez všech nadbytečných odboček, což se dá připisovat jeho stopáži. V této nábožensky fanatické době bych určitě žít nechtěl. Působí docela depresivně. Těžko se dohadovat, jestli vypadala přesně tak, jak nám ji film ukázal, ale tak nějak si ji prostě představuji a představovat budu. Kdovíjak atraktivní film samozřejmě není a těžko přetěžko se mi dává pouze 2*, protože podle zdejších komentářů si u filmu nejeden či nejedna uživatel či uživatelka vyhonil či vyhonila.

Železný Schwarzenegger (1977)

Moc pěkný dokument, který nás zavedl do světa kulturistiky a tak nějak povrchně nás seznámí s životem kulturistů dob minulých. Mnohem více nás seznámí spíše s životem největší legendy kulturistiky - Arnoldem Schwarzeneggerem. Docela mě zaujalo, jak se Arnold zvládl před každým důležitým vystoupením uklidnit a dokonale tak zužitkovat tvrdé hodiny v posilovně a litry potu, které ho obrovská dřina stála. Myslím si, že jeho výška mu trošku usnadnila vzestup vzhůru a mohl tak být ve své době prakticky nepřekonatelný. Nebyl jen tvrdý dříč a dobrý sportovec, ale byl i výborný psycholog, což je důležité minimálně stejně. Prostě se jedná o výborný dokument, který stojí za to doporučit dále, ale zase nebudeme přece přehánět. 3* jsou značka ideál.

Nekonečný příběh (1984) odpad!

Už když jsem byl dítě, tak se mi tahle blbinka naprosto nelíbila. Nicméně když jsem si ji pustil dnes, tak jsem vyloženě trpěl. Tento film je naprostá nudná debilovina, u které jsem zvládl usnout, né jednou, né dvakrát, ale rovnou třikrát dámy a pánové. Opravdu je to naprostá kriplovina, na které se mi líbila pouze ústřední písnička. Zahráno je to partou zmrdů, která už by si nikdy nikde hrát nezasloužila. Efekty jsou samozřejmě idiotské. Ale film není nejmladší, takže vem je čert. Ono to na té debilitě stejně moc neubere. Příběh je tu hrozně debilní. Jeden hrozně šikanovaný zmrdeček si čte jednu debilní knížku. Naprosto přehnaně vysoké hodnocení si vysvětluji pouze nikdy nekončící nostalgií zdejšího hodnotitelstva. Další pokračování moc rád vynechám. Jasný odpad!

Méďa Pusinka (2000)

Pohádka o tom, jak jedna blbá myš sežere na začátku nějakýmu frajerovi v továrně na hračky svačinu, ten ji potom honí po celé továrně až tam jeden medvídek poněkud změní polohu a vjede do přišívačky rypáků jinak otočený než je standartní. Co se nestane, stroj mu přišije ksicht naopak, takže má madvídek takový neustále se mračící ksicht. Ale proč to vůbec píšu, když je to všechno napsáno o pár řádků výše. No mazat už to nebudu. Na to jsem příliš líný. Takže snad řeknu jen a pouze, že se jedná o celkem pohodovou pohádku pro děti. Ostatně má taky jen 61 minut a delší pozornost dítě snad ani nemůže udržet. No všechno nakonec dopře dopadne a všichni budou šťastní. Přesně jako v pohádce. No už jsem z toho celkem vyrostl, takže nedocením kvality tak jako zdejší pohádkofilové, ale ti jedou jenom do starýho Dysneyho, takže se ani nedivím, že tu teď a tady vidím pouze 58% a předpokládám, že se to číslo ani v budoucnu příliš měnit nebude. Za sebe dávám zasloužené slabší 2*.