Území mrazu (2013)

I přes účast dvou vynikajících herců se jednalo o dost nezáživnou podívanou. Vrah je odhalen divákům záhy a celý film je poté o hledání důkazu, který by vraha usvědčil. Většina stopáže se motá kolem nesympatické a nezajímavé ošklivé kurvy. Přitom si můžeme nalít čistého vína. Nejedna slečna prahne po znásilnění Cusackem. No, život už napsal poutavější skutečné příběhy. Kameru měl v rukou zase nějaký roztřepaný kokot. Po filmové stránce se vůbec jedná o žalostný film. Velké zklamání. Neubráním se pocitu, že zde mohlo a mělo být vyždímáno víc. Lepší hvězda.

Kůže, kterou nosím (2011)

Spoilery! Nesnesitelně pomalu plynoucí úchylárna. To, že se jedná o zvrhlost diváci pochopí až v pozdější fázi snímku, což je sice mimořádně efektní, ale zároveň to znamená, že je do té doby nebude film příliš zajímat. Antoniovi to zde mimořádně sekne. Věřím, že se v kalhotkách dopila nejedna cicina nadržených divaček. Antonio by však tyto divačky zřejmě neuspokojil, neboť v tomto snímku reprezentuje poloincestního gaye. Svoje teploušství si ovšem bojí připustit, proto si vyrobí celkem pěknou slečnu z dost ošklivého hošíka. Ještě pikantnější potom je to, že má slečna obličej jeho zesnulé dcerky. Ve filmu se souloží hodně a často. Moje puritánská duše občas trošku zaplakala. Nejzásadnější problém bych spatřoval ve stopáži, která je úplně zbytečně přehnaně dlouhá. Dobrých momentů člověk zahlédne jen pár, zatímco pasáží o ničem je ve filmu opravdu přehršel. Dohromady nepůjdu přes dvě hvězdy. EDIT: V poště jsem byl poopraven. Obličej prý patřil jeho manželce. Omlouvám se, že jsem z Antonia udělal úchylné monstrum. Byl pouze anální specialista.

Domácí vězení (2014)

Snímku nelze upřít originalitu. Vždy je fajn koukat na film, který vás dovede překvapit a nejste si jistí, co bude následovat. Nový Zéland je poslední ráj na zemi s krásnou přírodou. Zasadit na Novém Zélandu snímek do hnusného domu zdá se mi poněkud nešťastným řešením. Dalším nešťastným řešením bylo obsazení obsazených nešťastníků. Na nikoho se nedalo dívat. Nejvíc mě iritovala hlavní hrdinka, která se snažila ztvárňovat otravného spratka. Snímek nefunguje v rámci žádného z žánrů. Není ani vtipný a už vůbec ne děsivý. Dost jsem se kousal nudou. Lepší hvězda.

Snowden (2016)

Svoji autobiografii jsem rozhodně nečekal takhle brzy. Na rozdíl od dokumentu mi tento film objasnil okolnosti přijetí Edwarda Snowdena na takhle významnou pozici. Jeho charakterová nevhodnost byla přehlédnuta z důvodu nedostatku lidí. Dost jsme se se spolusledovatelkou bavili při dialozích Edwarda a jeho přítelkyně, neboť to připomínalo, že se na sebe koukáme do zrcadla, a to snad v plném rozsahu. Cokoli zaznělo nám bylo důvěrně známé. Jináč jsem dost rád, že na režisérskou židličku usedl právě Oliver Stone. Nedovedu si na jeho místě představit vhodnějšího kandidáta. USA má opravdu dokonale zmapované. Snímek mě samozřejmě pramálo překvapil. Jediné, u čeho jsem se pozastavil, bylo to, že paranoik Edward Snowden používal operační systém Windows 7. Vlastně Windows 7 používal v tomto snímku téměř každý. Ve vzduchu cítím nějaký sponzorský dar od Microsoftu. Je dobře, že na toto téma vznikl i film. Věřím, že tato událost spousty lidí minula. Edward Snowden má za svůj čin můj nekonečný obdiv a maximální podporu. Jeho čin vyžadoval enormní odvahu. Shromažďování všech možných druhů dat je známá věc. Zpravidla je o tom "oběť" dokonce informována. Dá se tomu do jisté míry pohodlně zamezit. Prostředků existuje dnes přehršel. Problém bych dnes viděl spíše v hlavách lidí, kteří si absolutně přestali vážit svého soukromí. Vše nyní směřuje ke světu, který popsal George Orwell ve své geniální knize, která se těší i obstojnému filmovému zpracování. Data o vás jsou shromažďována každým dnem. Dokud budete ve svém životě nikým, tak tato data nebudou nikoho zajímat. Ovšem v momentě, kdy se stanete například významným politikem a na vašem názoru či rozhodnutí bude velmi záležet, budete překvapení, kolik informací o vás stát má a bez mrknutí oka mu podepíšete cokoli.

Dekalog - Dekalog VIII (1990) (epizoda)

8. přikázání nám roztočilo velice pěkný příběh. Vytahování skutků a nelehkých rozhodnutí z válečných dob je velice věrné téma. Pokud režisér není kokot, tak to nemůže dopadnout zle a Krzystof Kieślowski rozhodně kokot není. Přiznám se, že jsme museli se spolusledovatelkou klíčovou přednášku zopakovat, neboť mi film neustále obohacovala svými, samozřejmě tématickými, postřehy a trošku se nám rozutekl děj. Celkem mě zaskočilo, že tento díl odkazuje na příběh z druhé části Dekalogu. Sám bych si to možná neuvědomil, neboť mám na druhou část jen mlhavé vzpomínky, takže opět se ukázala síla společného sledování. Nejsem si úplně jistý, ale možná se mi podařilo povšimnout si zase jiné zajímavosti. Poprvé se v Dekalogu objevil černoušek a hned se hlasitě projevil. Z mého pohledu se jednalo o jeden z nejlepších dílů a rozhodně to neříkám pouze díky účasti černouška.

Películas para no dormir: Adivina quién soy (2006) (TV film) odpad!

Spoilery! Obrovská kravina schovávající svůj nulový potenciál za představivost mentálně chorého, ošklivého a nesnesitelně tučného dítěte. Příběh je opravdu nestravitelná debilita, pro kterou neexistuje omluva. K hororu měla tahle záležitost míle daleko. Příště se pokusím při výběru dalšího pokusu o horor ze série "Films to Keep You Awake" řídit zdejším hodnocením.

Girlhouse (2014)

Krajně neatraktivní thriller. Všechny postavy jsou maximálně nesympatické, a tak jsem byl nucen držet palce ošklivému tlouštíkovi, který většinu filmu působil dojmem, že do 5 minut zemře na infarkt. Když si ovšem nasadil masku a vydal se vraždit, tak byl jako vyměněný. Nejvíce nesnesitelný byl úvod do děje, který byl zbytečně dlouhý a po celou dobu extrémně debilní. Vzhled slečen ušel. Bohužel bylo zřejmé, že castingem neprošly díky hereckému umu, nýbrž díky ochotě spolykat trošku toho režisérova DNA. Na film se dalo koukat až od samotného vraždění, které ovšem také nebylo kdovíjakým zázrak. V slasheru bych ocenil, kdyby bylo tu a tam i cosi vidět. Postavy jednají v kritických situacích krajně nelogicky, ale to bývá ve filmech tohoto typu typické a výrazně se nad tím nepozastavuji. Při vymýšlení všech záležitostí z oblasti IT bylo celkem zřetelně vidět, že tvůrci nepožádali o konzultaci odborníka. Celkově se jedná o krajně nezáživný film s nulovou atmosférou, bez špetky napětí a s žalostným střihem. Dávám dost hnusnou hvězdičku a ani pořádně nedokážu identifikovat za co vlastně. Zřejmě za to může jen pozitivní vánoční nálada.

Marty (1955)

K tomuto filmu snad neexistují české titulky. Já jsem ovšem frajer, takže mi nedělá problém kouknout s anglickými. Nakonec jich nebylo ani třeba. Angličtina je v tomto snímku opravdu velmi jednoduchá. Snad se ani neobjevilo jediné slůvko, kterému bych neporozuměl. To se mi už dlouho nestalo. Obvykle se takové slůvko najde snad v každém filmu. K mému velkému údivu se mi tento snímek dost zamlouval. Po romantických dramatech moje srdce opravdu neprahne, takže jsem zhlédnutí dlouho předlouho odkládal. Hrozně miloučký film o hrozně hodném tlouštíkovi, který netouží po ničem jiném, než najít nějakou tu spřízněnou duši. Takový snímek ze života. Jistě už každý někdy narazil na člověk, se kterým si hrozně dobře rozuměl. Na člověka, se kterým čas hrozně rychle utíkal a stále si bylo o čem povídat. Přičemž nemusel při rozhovoru ani nikterak přemýšlet. Slova šla na jazyk sama. Daný vztah je ve filmu vykreslen opravdu kouzelně. Oběma aktérům jsem od srdce přál a fandil, aby jim vše vyšlo. Tu pověstnou jiskru mezi nimi opravdu fyzicky cítíte. Právě uvěřitelnost je hlavní doménou snímku. Je opravdu jednoduchý. Na nic si nehraje a za nic se neschovává. Jsem příjemně překvapen a ještě příjemněji potěšen.

Živí mrtví - Série 7 (2016) (série)

Spoilery! Sedmá série nasadila prvním dílem laťku tak kurevsky vysoko, že si seriál sám sobě znemožnil, se v nadcházejících dílech této laťce přiblížit. Jeffrey Dean Morgan rozehrál s našima miláčky opravdu hodně vysokou hru. Divím se, že se členové různých menšin ihned po první epizodě nezačali bouřit. Jako první ochutnal Lucile zrzoun a hned po něm nedopatřením i rákosník. Zde seriál vystřílel celý svůj zásobník a se zármutkem v srdci musím napsat, že následující díly za moc opravdu nestály. Seriál se rozdělil na více dějových linek, z nichž některé byly bohužel krajně nezajímavé. Osobně mě třeba nezajímal osud Meggie, a to nejen proto, že se ostříhala a vypadá nyní jako 3.14ča. Největší podpásovkou byl však díl číslo 6. Musel bych zapátrat opravdu hodně v paměti, kdybych chtěl vylovit díl, který byl srovnatelně debilní. Zřejmě bych se dostal někam do druhé série na Herschelovu konverzační farmu. Naštěstí, hned po tomto omylu, který už doufám nebude nikdy zopakován, následovaly dva luxusní závěrečné díly první poloviny série. Na věčnost se odebraly další krajně otravné postavičky, což mě vždy potěší. Začínám mít Negena velmi rád. Seriál byl poté zakončen očekávaným vzbouřením se, které mělo nalákat na druhou půlku. Zatím nechám hodnocení na 4 hvězdách, protože v seriálu bylo více debilních dílů než bývá zvykem a než by bylo zdrávo. Druhá polovina série odstartovala velkým lákadlem - povstáním. Povstání se bohužel pouze chystalo, a tak na diváky čekalo několik brutálně nudných a nekonečně ukecaných dílů. Zombíci se ze seriálu takřka vytratili a následovala jeden vypomínkově-melancholický díl za druhým, až mi to celé nápadně připomínalo nevydařený a všemi nenáviděný spin-off. Smutné na tom je, že se divák z konverzačních dílů nedozvěděl nic více, než že je seriálový Ježíš buznatrix. Těch příprav na závěrečný hodinový díl bylo tolik, že jsem očekával brutální nářez alespoň ve finále. Ten naštěstí přišel a dokonce připravil pro diváky velmi překvapivý zvrat. Jen mě zarmoutilo, že boj proti přesile nepřinesl více obětí - to bylo malinko trapné. Celkově ovšem nemohu pozapomenout na brutálně kolísavou kvalitu dílů napříč sérií, a proto ji jako celek hodnotím pouze 3 * a pevně věřím a doufám, že následující série naváže hodně vysoko. Seriál žalostně postrádal více překvapivých úmrtí. Obsahuje milion postav, které nikoho nezajímají a na jejich dějové linky se soustředil namísto toho, aby jednu postavu za druhou posílal na věčnost. To bych si žádal do příště zlepšit.

Všichni královi muži (1949)

"Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." - Friedrich Nietzsche Je zajímavé sledovat, že se ve světě politiky dodnes pranic nezměnilo. Obzvlášť v dnešní době je demagogie využívána jako primární a mnohdy i jediný přesvědčovací nástroj. Na snímek jsem se podíval opravdu v příhodný čas. Hlavního hrdinu mi velmi připomíná nedávno zvolený prezident USA - Donald Trump. Taktéž vybudoval svoji kariéru díky útoku na chudší společenské vrstvy a na stírání sociálních rozdílů na úkor těch chytřejších a pracovitějších. Celkový dej není hloupá záležitost, ale k jeho důkladnému vstřebání by bylo třeba delší stopáž, neboť děj nese na bedrech pár postav a k vykreslení motivací a charakterů postav vedlejších prostě není prostor. Problém je v tom, že děj je servírován poměrně nezáživně, takže by tu delší stopáž málokdo ve zdraví ustál. Tvůrci tedy pro diváky připravili jakýsi kompromis, který dnes již nenadchne, ale pravděpodobně většinu diváků ani neurazí. Ryzí ukázka toho, že ať už člověk vstupuje do politiky s těmi nejčestnějšími úmysly, tak jej politická mašinérie stejně semele. Respektive, aby se stal úspěšným, tak musí zpravidla rozehrát hodně ošklivou hru a vydat se třeba i přes mrtvoly kupředu. Film obsahuje opravdu silné momenty. Nicméně většinu tvoří pro mě těžko stravitelná vata. Lepší dva kusy.