poster

Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

 • USA

  Fear the Walking Dead

 • USA

  FTWD

  (neoficiální název)
 • USA

  Fear of The Walking Dead

  (pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 32 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon, Trenton Rostedt, Cory Hart, Colby Hollman
(další profese)

Externí recenze k TV seriálu (9)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Nový příspěvek k zombie seriálům udržuje vysokou kvalitu značky Živí mrtví, sice se drží při zemi, ale 10 milionů diváků premiéry, což představuje novodobé seriálové maximum, svědčí o tom, že jsou zombies v kurzu a že Živí mrtví: Počátek konce přišli v ten pravý čas." (více)

 • TVrecenze.cz (Jan Lysý) ***

  "Fear the Walking Dead je místy atmosférickou podívanou, která je ale zatím hlavně rodinným dramatem. Nic proti tomu, ale za trochu akce by se jistě diváci nezlobili. Obsazení je samo o sobě dobře zvolené, ale postavy by si ještě zasloužily dopilovat a tvůrci by se mohli pro příště vyhnout okoukaným…" (více)

 • Monstrum (S02E01)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) **

  "Marně hledám něco, co by mě na prvním dílu druhé řady zaujalo. Děj je většinou nezáživný a pokud už dojde na nějaký zajímavější moment, pak není jeho potenciál využitý. A jestliže doufáte, že dojem napraví vývoj postav, tak smůla. Jsou buďto nevýrazné nebo extrémně otravné. Hodně slabý start nové…" (více)

 • Bůh Šiva (S02E07)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ***

  "Scénáristé se najednou rozhodli, že půlce postav přeskočí. Začaly se chovat hodně šíleně a působí to dost násilně, jako by si s nimi tvůrci nevěděli rady. Sice se odehrálo několik rádoby zlomových momentů, ale většina z nich je výrazně uspěchaná a nemají takový dopad, jak si asi tvůrci…" (více)

 • Krev v ulicích (S02E04)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ****

  "Poklidnější díl, který se soustředí na postavy. Dějová linka o únosu lodi je vcelku povedená, ale většinu pozornosti pro sebe ukradl Strand, respektive výlet do jeho minulosti, který byl doslova hřejivý a hlavně zábavný." (více)

 • Kniha žalmů (S02E06)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ***

  "Nový díl recykluje zápletku z The Walking Dead, ale nabízí ji v docela zajímavém balení. Bohužel, znovu se potvrzuje, že si scenáristé moc nevědí rady s postavami, které zůstávají hodně velkou slabinou. A docela rozčarováním byla i ne úplně skvostná akce." (více)

 • Vězeň (S02E05)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ***

  "Epizoda, která sází především na dialogy. Bohužel, ne všechny jsou zrovna zajímavé, takže se občas dostaví nuda. Naštěstí je tu pár povedených scén (například rozhovor mezi Salazarem a Reedem), ale dobrý dojem kazí Chris a jeho nevyzpytatelné chování a podivná "romantická" linie." (více)

 • Všichni zahyneme (S02E02)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ****

  "Ve srovnání s prvním dílem posun k lepšímu. Rodinného dramatu není tolik, užijeme si i poctivého vraždění zombíků a atmosféra je mile mrazivá. Nebýt pár otravných rozhovorů a nevyužití několika postav, pěl bych hlavně chválu. Ale i tak můžu říct, že jsme se dočkali nadprůměrné epizody." (více)

 • Ouroboros (S02E03)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ****

  "Překvapivě akční díl, který je sympaticky svižný, takže si ho člověk užije. Ale tvůrci by měli hodně zamakat na postavách, protože jsou buďto nevýrazné až hanba nebo hodně nesnesitelné. A jedna z mála těch, které vypadají, že mají potenciál, skončí na záchranném člunu na moři. No tak, pánové…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace