Dřív než půjdu spát (2014)

Spoilery! Překvapivě poměrně solidní drama. Člověk, který si doposud neuvědomoval, jak důležitá je v lidském životě dlouhodobá paměť, si to zaručeně nyní uvědomí. Nicole Kidman a Colin Firth si střihli svoje role vynikajícím způsobem. Samozřejmě snímek mírně postrádá jakoukoli logiku, ale je to na úkor napětí. Divák podezírá jednoho člověka za druhým. Ženy, když už se rozhodnete býti kurvami a podvádět své drahé polovičky, dbejte prosím na výběr svých milenců. Takový milenec se totiž může bláznivě zamilovat a udělat vám ze života peklíčko.

Hacker (2015)

Thor vzal do rukou místo kladiva výpočetní techniku a absolutně mu to nesluší. Navíc byl chudák hrozně šerednej. Jediné, co bych na snímku ocenil je to, že se v rámci možností dovede udržet v mezích reálnosti. Bohužel je mu to hovno platné, neboť je tento film strašně nezáživná píčovina s kurevsky nudným dějem. Michael Mann je šulin. Všechny jeho filmy stojí za píču. To, že jsou hlavní tři postavy negr, běloušek a rákosník, považuji za dosti ubohý způsob, kterým si chtěl u diváctva šplhnout. Neustále jsem se během sledování potýkal se ztrátou pozornosti. Krajně nevydařená záležitost.

Bony a klid (1987)

Doba, kterou jsem nezažil. Příběh o nekonečné naivitě a o tom, kterak se nevyplácí věřit vexlákům. Musím se přiznat, že mě nikterak neoslovil. Navíc to byla jedna nesympatická postava vedle druhé. Taktéž moje ouška dlouho nemusela trpět takhle příšerný soundtrack. Celou dobu jsem nervózně pokukoval po hodinách a příšerně se nudil. Snímek dnes ocení zřejmě jen pamětníci.

Tekken 2: Kazuya's Revenge (2014) odpad!

Totálně zkurvené amatérské hovno. Nevím, kde přesně se vzal název Tekken, když to má se stejnojmennou hrou společného asi tolik, jako větby kozaté Jolandy s realitou. Veškeré kecy jsem začal velmi brzy sledovat se zvýšenou rychlostí, neboť scénář je jistě dílem nějakého píčuse. Tvůrci se mi moje rozhodnutí prakticky celou stopáž zkoušeli rozmlouvat prostřednictvím jednoho nesmyslného zpomaleného záběru ničeho za druhým. Akce je stále stejná. Hlavní rákosník se naučil určitou choreografii a tu praktikoval při každé příležitosti. Dost trapné! Celkově se jedná o extrémní debilitu, kterou ve zdraví přečká snad jen režisér a jeho blízcí přátelé.

Equalizer (2014)

Nová doba. Na běžný ruský gang už není potřeba američan. Bohatě postačí jeho nedokonalá africká míchanina. Denzelovi to v roli postaršího pána celkem seklo. Prvních 30 minut stojí absolutně za hovno. Slouží pouze jako dost nepravděpodobný úvod do děje. Dědoušek se kvůli ošklivé kurvě rozhodně vzít spravedlnost do vlastních rukou a stane se samozvaným ničitelem zločinu. Filmy, kde se vyskytují ruské gangy často stávají za hovno. Tenhle film je světlá výjimka. Většina akce je nápaditá a zajímavá, takže když se zrovna nežvaní, tak se dá na film více než dobře koukat. Trošku mě zamrzelo, že se kompletní závěr odehrál v naprosté tmě. Nejen že nebylo vidět Denzela, ono nebylo vidět nikoho a nic. Celkově jsem z filmu spíše příjemně potěšen, takže to vidím na takové pěknější 3 hvězdy.

Země zítřka (2015)

Je trošku škoda nepříliš zajímavé dějové linky. Vizuální stránka je totiž naprosto luxusní. Tvůrci prostřednictvím snímku vychvalují snílkovství a kreativitu a je vidět, že jim při tvorbě rozhodně nechyběla. Nápadů stihli ve snímku zrealizovat opravdu hodně a stály za to. Skvěle si svoje role odkroutili George Clooney i Dr. House. S děvčátky jsem měl naopak problém. Obě mi přišla pěkně trapná. Zde bych snesl rozhodně lepší obsazení. Nejsem samozřejmě ani fanoušek obsazování dětí do rolí průvodců. Film poté působí ještě více dětským dojmem, což už bylo zbytečné. Moc nechápu, copak bylo ve filmu nevhodné mládeži do 12 let. Kvůli zdejšímu nelichotivému hodnocení, jsem měl před zhlédnutím ze snímečku nefalšovaný strach. Nakonec to nebylo vůbec zlé. Chvílemi jsem zvažoval dokonce 4 hvězdy.

Banáni (1971)

Vcelku zdařilá politicko-vojenská satira. Veškerý humor je postaven na hlavní postavě totálního smolaře. Sem tam vtípek padne na úrodnou půdu, sem tam zase ne. Nejvíc jsem se bavil zřejmě při hledání důvodů, pročpak Woodymu nefunguje vztah s dost šerednou feministkou, respektive copak dělá Woody zle. V pěkné roličce lumpa se mihne dokonce i Sylvester Stallone. Průměrná komedie každým coulem.

Svatební váza (1974) odpad!

Totální prasárna! Doslova! Asi nejsem cílová skupina. Nějak ve mne nezanechal dojem pohled na retardovaného pána, který tráví čas na své farmě trápením zvířátek, znásilňováním zvířátek, vražděním zvířátek, kakáním a pojídáním svých hovínek. Líbilo se mi snad jen hudební podkreslení jednotlivých aktivit, které je činilo ještě nechutnějšími. Párkrát mi bylo mírně nevolno. Většinu stopáže jsem se ovšem nekonečně nudil, neboť snímek je tvořen v podstatě pouze opakovací smyčkou výše zmíněných nechutňačin, přičemž 80 minut v tomto případě utíká nepěkně pomalu. Režisér se zřejmě nepokoušel sdělit nic hodnotnějšího, než že je člověk téměř prasetem. Vždyť i genetickou informaci v sobě nosíme podobnou, proto se zřejmě pánovi podařilo zplodit s prasátkem potomstvo. WOW! To je opravdu myšlenka hodná hromadné masturbaci u tohoto klenotu kinematografie.

Železný obr (1999)

Spoilery! Zhlédnutí jsem zatraceně dlouho odkládal, neboť obsah nezní zrovna atraktivně. Nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná pohádka s příjemnou animací a příjemným poselstvím. Jinak je to samozřejmě dost šablonovitá záležitost o přátelství mezi malým chlapcem a návštěvníkem z kosmu. Příběh směřuje k dost evidentnímu závěrečnému obětování se pro dobro lidstva. Atomový mráček však nebyl zase tak vysoko nad městem a všichni obyvatelé městečka velice spolehlivě pomřou do pár let na raka. To už samozřejmě pohádka neukazuje, neboť je evidentně cílena na mladší publikum. Současných 85 % úplně nechápu, ale zhlédnout se to bez problémů dalo.

38 (2014)

Solidní dokument o sympatické legendě slovenského hokeje, který zachycuje jednak profesní a jednak osobní život. Pavola zřejmě nešlo nemít rád. Rozhodně je to hokejista, který si podobný památeční film zasloužil. 87 minut mapuje celou jeho cestu nahoru a i nešťastný a doslova strmý pád dolů na sklonku kariéry. Requiescat in pace! Nějaké nadšení se u mě však neobjevilo. To bych se musel zřejmě narodit trošku více na východě.