Lichtmond 2 (2012)

Už si moc nepamatuji o čem byl první díl, ale zřejmě o tom samém. Vybavuji si pouze pocity z něj. V tomhle druhém pokračování byly moje pocity snad ještě lepší. Animace byla opravdu nádherná a 3D efekty byla naprostá lahůdka. Nejvíce se mi líbily scénky z vesmíru, těch bych si nechal klidně přidat. Hudba opět luxus. Dokonce se mi tentokrát poštěstilo slyšet doprovodný komentář v angličtině, takže byla fajn změna rozumět tomu co pán říkal. Neuvěřitelný relax. Pro mě osobně to byla výborná kulisa, u které jsem si mohl zapřemýšlet o nejrůznějších věcech.

Chlapectví (2014)

Chlapectví je dějově neuvěřitelně obyčejný film. Pojednává o obyčejných věcech neobyčejným způsobem a právě to ho dělá výjimečným. Zhlédnutí jsem dlouho odkládal a vůbec nic jsem od snímku nečekal. Obvykle mě snímky pojednávající o ničem nebaví. Tím spíše, mají-li skoro 3 hodiny. Ovšem z lásky ke kinematografii, jsem to vidět prostě musel a nenudil jsem se ani delší chvíli. Především ze začátku je to naprosto luxusní, když se později hlavní hrdina mění v trapného gaye, tak je to zajímavé podstatně méně, ale kdo to v době výběru mladého herce mohl tušit. Film se netradičním 12 letým natáčením určitě nesmazatelným písmem zapsal navždy do historie a nabídl určitý směr dalším filmařům. Svého rozhodnutí film vidět rozhodně nelituji, protože kdo by si nepřál být součástí dalšího nezanedbatelného milníku v kinematografii. Neuniklo mi, že byl film nominován na hromadu cen, ale osobně se zajímám pouze o Oscárky a letmo o naše lvi. Nejlepší režii v letošním roce nemá smysl nadále tajit, protože tady se není o čem bavit. Rozhodně to nebude jediné ocenění, které tento film získá. Za to se mohu zaručit. Obrovské šance dávám snímku i v nejprestižnější kategorii a neurazil bych se, kdyby snímek předběhl moji milovanou Enigmu. Ať už to dopadne jakkoli, tak upřímně doufám, že nezvítězí ta trapná a nudná válečná propaganda s neuvěřitelně živými gumovými miminky. Chlapectví ovšem velmi takticky, vzhledem k dnešní době, začlenilo také několik málo scének oslavujících krásy války a všechny výhody s tím spojené. Navíc byl silně zpropagován nynější opálený prezident a tohle by mělo jednoznačně naklonit misky vah správným směrem. Teď bych si dovolil několik poznámek k samotnému filmu. Skutečně mě nadchla jeho obyčejnost. Pojednává o normálním dospívání normálního chlapce, dnes již v normálně nefungujícím manželství, kterých je na světě neprostá většina. Rodinné štěstí opisuje naprosto klasickou sinusovku, tak jak je to v životě každého jedince. Film neobsahuje žádné silnější scénky. Snad kromě vztahu s opilcem a nutnosti vyrovnat se s jeho výkyvy nálad, což je z mého pohledu i úplně nejzajímavější část filmu. Naopak, vůbec mě nanadchnulo období, kdy se z hlavního hrdiny stal naprosto regulérní buzerant. Kdy nosil takové ty trapné vlasy a lakoval si nehty. Vzhledem k tomu, že je to dnes absolutně normální a tento film je reklamou na normálnost, tak to bylo asi nutností. Ovšem mě osobně tohle velmi iritovalo. Dokonce natolik, že v sobě nenajdu dostatek sil, abych tu nastřelil maximální hodnocení. Jinak nemám výtek, je to velice originální film plný obyčejných myšlenek, který mě na začátku vcucl a na konci vyplivl.

Atomové gymnázium 2 (1991)

Zřejmě o malý kousek lepší než první díl, ale ani v tomto případu se moje hodnocení určitě nevyšvihne přes 1 *. Pár hlášek a možná i nějaká ta scénka stojí za lehký úsměv, ale zbytek je pořádně o ničem a absolutně nudný. Fakt, že je to hrozná sračka nezachraňuje ani několik absolutně směšných scének, kdy jaderná veverka šlape po dětských vojáčcích apod. Pořádně se šetřilo i na dabingu, který zvládli kompletně celý asi 4 lidé. Zcela určitě záměrná to záležitost. Lloyd Kaufman a kolektiv mají na víc. Mnohokrát to již předvedli.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988) odpad!

Další ze série pokračování běsnění legendy Michaela Myerse, ve které se po sračkoidním 3. dílu, kde se místo Michaela objevily debilní masky, konečně objevil také hlavní hrdina. Ze série tento díl nijak zásadně nevybočuje. Bohužel, už je to celé absolutně stejné, jako první dva díly a tím pádem i neskutečně nudné. Když se objeví na scéně vrahounek, tak můžete prakticky oslavně bouchnout šampňské, protože na zbytek se absolutně nedá koukat. Hromada nových nesympatických ksichtů, kterým přejete pomalý a bolestivý skon snímku na kvalitě nijak nepřidává. Naopak ho posílá do obrovský sraček. Když už dojde na vraždění, tak je to absolutně jednotvárné a debilní. Tvůrcům by neublížila troška tvořivosti a využití jiného nástroje než nože. Divák v podstatě vidí pouze jemný vpich do nějakého človíčka a je velmi znepokojivé, že ten největší masakr se evidentně odehrává za kamerou a k rozporcované mrtvolky jsou pouze nacházeny, což je absolutně trapné a divácky urážlivé. Nedovedu si odpustit jeden pěknější odpad.

Henry: Portrét masového vraha (1986)

To zase jednou tvůrci českého překladu upustili uzdu fantazii a tvořivosti a posíleni vlastní nevzdělaností a debilismem udělali z velmi úspěšného sériového vraha obyčejnou masovou nulu. Žánrové zařazení mezi horory je zde opět omylem. Jedná se o čisté životopisné drama. Divák v podstatě sleduje spíše pouze psychologický portrét hlavního aktéra. Samotných činů moc k vidění není, neboť to doba a technika ani pořádně neumožnila. Přesto atmosféra je moc pěkná. Každý člověk má určitě alespoň jednoho koníčka. Samotářský Henry si rád čas od času někoho zabije. Bylo docela příjemné sledovat nuzný život hlavních tří aktérů. Přežívali ze dne na den. Bez smyslu žití. Vraždy prováděli velmi spontánně a bez sebemenšího důvodu. Prostě se jen nudili. Tohle pro někoho zřejmě může být trošičku šokující a proto jsou v oficiálním textu distributora ty kecy ohledně nějaké kontroverze. Hvězdičkami plýtvat nebudu, protože musím ocenit jistou originalitu a fascinoval mě i ten hnus, který snímek celou dobu provázel. Jedná se o zajímavý portrét sériového vraha a lidé, kteří v tomto vraždícím oboru začínají by si snímek určitě neměli nechat ujít, neboť se jedná o záležitost inspirativního charakteru.

Taxi 3 (2003)

Film jsem v mládí viděl vícekrát, než by bylo zdrávo a pokaždé se jednalo o slušnou zábavu. I po mnoha letech od zhlédnutí si ho pamatuji téměř nazpaměť. Ze všech dílů byl právě tento můj nejoblíbenější. Žibér opět válí a já nemám tedy problém sáhnout po nostalgických 4 *.

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Řekl bych, že se jednalo o slabší sérii, než je člověk zvyklý. Dávám to za vinu především neuvěřitelně nudné osmnáctce soutěžících, nebo bych měl asi spíše napsat debilů. Bohužel, absolutně nebylo komu držet palce. Nejsympatičtější páreček ze všech byl ten páreček řiťopichů, takže tady něco bylo rozhodně špatně. Alespoň se člověk občas zasmál, protože takhle debilní sestava se neschází pravidelně. Také jsme si mohli vychutnat pohled na miss bez makeupu, což je pohled vyloženě pouze pro otrlé diváky. 90 - 60 -90 zkrátka není vše. Tenhle koncept blood vs. water je kokotina. Stálo to za hovno předtím a stálo to za stejné hovno i teď. Doufám, že to tady nebude za pár let znovu a zas. Co mám hodně rád jsou podrazy. V téhle ubohé sérii se člověk dočká pouze několika mála a téměř v samotném závěru. Celkově to budou hrozně slabé 2 *. V další sérii věřím v prudké zvýšení kvality.

Sekretářka (2002)

Než se daly věci do pohybu, tak jsem málem zešedivěl. Ovšem, jakmile začal šéf za překlepy trestat a sekretářka trpět, tak se rázem koukalo na snímek nesrovnatelně lépe. Sexuální napětí by se v tu chvíli dalo krájet. Veškeré kancelářské dobrodružství je neskutečně působivé. Několikrát se mi v kalhotách cosi hnulo a vůbec se za to nestydím. Z toho zbytku stojí za zmínku jedna báječná sexuální scénka s Jeremy Daviesem, u které jsem se málem pomočil smíchy. Zbytek je jen nudná, leč nezbytná vata. Snímek rozhodně předčil všechna moje očekávání. Nicméně, nelze opomenout hromadu pasáží absolutně o ničem, takže více než 3 * nedám. Pro absolutní fajnšmekry bude snímek zřejmě rajskou zahradou.

Tajemný muž (2012)

Nějak mě to nebavilo. Filmy z amerického zapadákova si u mě obvykle místečko najdou. Tohle je ovšem neuvěřitelně překombinovaná hovadina. Začátek je absolutně sračkoidní. Poté na vás tedy začne vykukovat celkem zajímavá atmosféra. Bohužel, nedlouho na to začne snímek přicházet s tak neuvěřitelně stupidními až debilními zvraty, že jsem se nestačil facepalmovat. Růžky také vystrkuje jakási sociální sonda. Tohle snad milí tvůrcové nemysleli vážně. To by mě velmi uráželo. Úplně si nejsem jistý jak hodnotit. Zhruba jedna dvacetiminutovka někde v úvodu byla celkem koukatelná. Zbytek je absolutní odpad a dno kinematografie. Celkově mi to vyznělo jako nehorázná sračka. Dávám hnusnou hvězdu.

8 MM (1999)

Jeden velký kuk do branže toho nejostřejšího pornoprůmyslu. Kdoví, jak to opravdu funguje, ale tento nástin byl poměrně zajímavý a pro mnoho lidí jistě i kapičku inspirativní. Trošku mě překvapuje, že jsem se k snímku dostal až dobrých 16 let po jeho stvoření. Sadistům se bude snímek moc líbit. Zdravému zbytečku populace o trošku méně. Netroufám si ze snímku dělat adepta na film desetiletí, ale skutečně má ucházející děj a solidní atmosféru, takže jeho zhlédnutím zřejmě nic nepokazíte. Zcela obyčejný detektiv s čerstvě založenou rodinnou vezme relativně pohodový případ a postupem času proniká hlouběji a hlouběji do poměrně komplikovaného světa pornoprůmyslu, s čímž svádí celkem složité vnitřní boje. Zřejmě není profesionál a nedovede oddělit osobní život od práce, tak se snímek stává divácky atraktivnějším. Já to vidím na kvalitní 3 *, přičemž se znovu zopakuji v tom, že se určitě nejedná v žádném ohledu o nic výjimečného.