Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

Budou spoilery, takže kdo to nechce číst ať si zacpe uši. Poprvé přišel pořad se zcela novým konceptem, který stál bohužel celkem za hovno.Vítěz mě příliš nepotěšil. Nějak jsem tomu slizkému 30 kilovému vikingovi nikdy nepřišel na chuť. Zklamalo mě okamžité vypadnutí Ruperta, bo to je slušný psychopat, který to mohl určitě více rozjet. Nejvíce mi vadily hrozně nudné a bezvýznamné kmenové rady. Divák se dočkal jediného překvápka, a to je zatraceně málo. Dále se mi nelíbilo, že prakticky ihned po radě se každý omlouval a byl s každým opět kamarád. Mám rád, když v táboře panuje napětí. Docela sympatický mi byl pouze ten doktorský ideální páreček, který to měl od ostatních spočítané velmi brzy. Celkově se tedy jedná o sérii, která je spíše o hovně. Obsahuje hrozně málo hajzlů a podrazáků a divák může sledovat pouze jednu pohodovou vikingskou plavbu, a to po pár dílech začne nudit.

Birdman (2014) odpad!

To jsem zase jednou viděl ptákovinu. V tomhle případě opravdovou. Jediný pozitivní prvek, který jsem ve snímku zaznamenal je originální a působivá kamera. Film byl vytvořen tak, že vzbuzuje iluzi, že byl vytvořen jediným záběrem bez střihů. Poserme se z toho. Díky tomu jsem ho vydržel sledovat až do konce, přestože to co jsem sledoval nestálo ani za týden staré hovno mrtvého cigána. Při pohledu na počet nominací, jsem si vzpomněl na rok 2012, kdy jednou taky taková podobná sračka oscárka vyhrála. Tenhle snímek je natolik originální, že se děsím toho, aby těch pár debilních čůráků nenapadlo udělat podobnou píčovinu a za nejlepší dílo označit tuhle dvouhodinovou reklamu na nudu. Tohle opravdu měla být komedie? A to se člověk měl smát konkrétně třeba čemu? Jak vůbec někdo může být takový strašný debil, že ho napadne vytvořit snímek o totálním hovně? To je takřka nesplnitelná mise, proto na tom dělali 4 lidé, ale spíš bych měl asi napsat totální kreténi s pytlem heroinu v krevním oběhu. Také se mi podařilo prohloubit si averzi vůči té odporné kamenné zrůdě. Stalo se nedobrým zvykem, že v čemkoli se objeví, tak to prostě stojí za méně než půlku hovna. A vzhledem k její šerednosti ji odhaduji minimálně na mistryni světa v blow jobingu. Nevím, co ještě dodat. Příběh? To je prostě kamion hoven, k tomu nic dodat nelze. Jinak se tu hodinu chodí a hodinu kecá o nudných blbostech. Tady by se měly sypat maliny. Jako milovníka kvalitních filmů mě uráží, že tak debilní sračka se vůbec dostala do nominace na nejlepší film. Pochopení mám pouze pro nominace na nejlepší kameru, potažmo různé pičovinky se zvukem. Jako celek je to ovšem debilní hovadina.

Interstellar (2014)

Na tento snímek jsem se opravdu dlouho a hodně těšil. Takové snímky bývají obvykle největším zklamáním. Tohle ovšem není obvyklý snímek. Pojednává o věcech, o kterých jsem z chytrých knížek ani z chytrých dokumentů dosud neslyšel. Takže mají bratři Nolenové buď skryté konexe a dokážou se dostat k nejtajnějším NASA informacím, nebo si všechno na čem je snímek vybudován jednoduše vymysleli. Upřímně je mi to docela dost jedno. Nečekal jsem snímek, který mi vysvětlí, jak funguje vesmír a co tu děláme. Očekával jsem snímek, ve kterém se podívám za hranice naší Sluneční soustavy do imaginárních světů a při té příležitosti zažiji trošku toho napětí, dramatu, humoru a nechám se spolknout i vizuálně. Tohle vše Interstellar nabízí, pokud před ním nezabouchnete dveře. Je pravdou, že film je přehlcen sentimentem. Na pilu se tlačí hodně a často. Vlastně už tahle pila je spíše cirkulárkou. Osobně mi to vůbec nevadilo a přiznám se, že jsem měl mnohokrát slzičky v poslední zatáčce a kdybych nebyl borec, tak bych si určitě pobrečel. Naštěstí, my borci tohle neděláme. Každopádně, když se tohle nějakému snímku povede, tak má prakticky automaticky z mé strany 5 * a těch jsem opravdu za svoji hodnotitelskou kariéru nerozdal moc. Pokud máte rádi statistiky, tak toto hodnocení dostaly 3 % filmů, které jsem ohodnotil. Strůjce humoru je ve filmu jediný a není to člověk. Jedná se o jednoho ironicky naprogramovaného robota, který pronáší ve filmu pouze hlášky a funguje to. Celkový zážitek brutálně umocňuje opět fantastická hudba, ale to byla naprostá samozřejmost, když si přečtete, jaký borec ji měl na starost. Z herců, kteří dostali tu šanci si v tomhle zahrát mám rád pouze Michael Caina. Ostatní herce a herečky buď neznám, nebo je nemám rád. Film je ovšem natolik fantastický, že tyhle nesympatie zůstaly v pozadí a nenechal jsem si zkazit zážitek. Zkrátka tohle byla z mého maximálně odborného pohledu takřka až orgasmická záležitost a komu se film nelíbí, ať si prdel políbí a pustí si třeba další díl Ulice.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Pozor na spilery. Ať nejste nasraní. Tahle série není z celkového pohledu kdovíjak úchvatná a perfektní, ale obsahuje několik velmi silných, takřka až nezapomenutelných, momentů. Z mého pohledu nejzajímavějším momentem je absolutní zešílení mladého Russela, který v této sérii rozhodně nevystupuje v roli světce vedeného samotnou rukou boží, jak tomu bylo v Jižním Pacifiku. Dalšími super postavičkami jsou negři. Na každé straně jeden. Na straně fanoušků 150 kilový mariňák Shamar, který dokázal denně proležet 19 i více hodin. Na straně druhé Phillip Sheppard - narcista, totální magor a údajný bývalý federální agent. Tohle trio se staralo o veškerou zábavu. K tomu si troufnu na vrch přidat jednu luxusní kmenovou radu, přičemž sami poznáte kterou. Na závěr mě velmi potěšilo vítězství a předvedená hra zrzavé bílé tempery Cochrana. Musím smeknout svůj širák před změnou, kterou si za dva roky prošel. Jinak, jak už jsem uvedl, série bohužel nepřináší mnoho zvratů, či napětí. Vidím to na zlatý střed.

Halloween III (1982) odpad!

Opravdu je to tak špatné, jak se zde píše. Bohužel, jsem se rozhodl, jakožto hororový fanda, zhlédnout celou halloweenskou sérii a tento díl byl tedy nutností. Zhlédnutí jsem samozřejmě dlouho předlouho odkládal a bylo proč. Nějak moc jsem děj nesledoval, protože mě absolutně neoslovil. Je to hrozná amatérská kokotina. Jde přibližně o to, že si jeden irský kokot a vynálezce založí slavnou továrnu na masky a do oběhu pošle nějakou tu upravenou masku. Maska se "aktivuje" hrozně otravnou reklamou. Hádejte kdy? Ano, na Halloween. V podstatě se nestane skoro nic. Jen to majiteli masky uškvaří hlavu a začnou z ní lézt brouci a hadi. Aby tedy divák hodinu nečekal na pointu, tak je tu pár vraždících androidů, kteří sem tam někomu utrhnou hlavu nebo tak něco. Prostě absolutní sračka. Pochválit bych si troufl maximálně celkem příjemnou hudbu.

Americký sniper (2014)

Já snímku nedokázal přijít na chuť. Clinta Eastwooda zbožňuji, Bradley Coopera nemusím a Siennu Miller nemám rád. Nejvíce ze všeho mě na snímku štvaly brutálně dlouhé a nekonečně nudné pasáže mimo válečnou vřavu. Klidně bych si troufl odhadnout, že zabírají dobrou polovinu stopáže, přicházejí zpravidla v nejméně vhodný okamžik a jsou neskutečně o hovně a otravné. Střílecí scénky byly o trošku lepší, ale také žádný velký skvost. Jinak z celého srdce doufám, že tahle volovina nedostane žádného oscara, i když vzhledem k současné politické situaci se to více než nabízí. Pokud by se tak snad stalo, tak mě to absolutně nepřekvapí, nýbrž se mi utvrdí mínění, o co v téhle vymyšlené válce vlastně jde. Je až odporné, jak silně se snímek vnucuje. Schválně zkuste spočítat kolik amerických vlajek v průběhu filmu uvidíte vlát. Tak kluci, oblečte se zeleně a utíkejte. Válka vás volá! Tohle je absolutně jediné poselství, které snímek nabízí. Po nějaké hodince sledování jsem už vyhlížel a těšil se až to konečně skončí. Víc než hvězdu odmítám dát.

Nejsmutnější kluk na celém světě (2006)

Celkem o ničem. Frajer, kterému nic nechybí, je hrozně smutný a chce se v devíti letech odstranit ze světa. Pár úsměvných scének zavětřil lze. Jinak se jedná ani ne o černý, ale spíše jen takový šedý humor, přičemž jednoznačně převládá ta dramatická linie. Nijak mě to nenadchlo. Slabší 2 *.

Železná srdce (2014)

Celkem sledovatelná pohádka o jednom Shermanovi, který si to brázdí německými cestičkami a likviduje vše, co má árijské rysy. Jistě je velmi originální, že je nám válka servírováno z prostoru o objemu nějakých 42 krychlových metrů, který obývají 3 extrémně drsní hoši a 1 ještě drsnější Brad a samozřejmě i nějaký ten zelenáč. Co mě vůbec neoslnilo je rozhodně příběh, na který tvůrci evidentně zapomněli, nebo na něj vůbec nemysleli. V podstatě jde o to, že tank dostane rozkaz, tak jede do místa A, tam postřílí pár Árijců a jede střílet do místa B. Vážně jsem nezaznamenal ani chabý náznak nějakého děje. Nicméně, akce je docela pohledná a hlavně se mi zamlouvalo, že sledujete dění převážně očima frajerů v tanku. Dále mě potěšilo, že snímek nedělá z hrdinů Postradatelné, nebo jiné nesmrtelné frajery podobného formátu. Když už se střetnou s německou přesilou, tak německá přesila vyhraje a hrdinové skoro všichni pozdechají. Samozřejmě s sebou vezmou do pekla i pár Árijců, jejíchž počet by pokryl počet obyvatel v Bavorsku. Osobně jsem neměl to štěstí si zaválčit, ale tohle vyobrazení válečné situace mi přijde mnohem blíže realitě než mnoho podobně orientovaných snímečků. Trošku bych snímek zkrátil a dalo by se to. Takhle je to hrozně stereotypní a snad každému se to za dvě hodiny zákonitě musí okoukat. Dávám lepší 3 Schermany.

Kdo přežije - Filipíny (2012) (série)

Samozřejmě budou spoilery. Bylo by těžké napsat cokoli z pořadu bez nich. Přiznám se, že jsem fandil hrozně tomu židákovi. V mých očích je naprosto úžasný psycholog a brilantní řečník, takže i hrozná hrozba a bylo téměř předem jasné, že se jeho šance na výhru blíží nule. Vítězka mi naopak k srdci absolutně nepřirostla, ale musím prostě uznat, že si výhru rozhodně zasloužila. Nebál bych se její postup prohlásit za nejlepší postup ženy, která kdy tuhle soutěž hrála. Sympatických hráčů tu k vidění zase tolik nebylo. Rozhodně však všem dovedla zvedat adrenalin ta brazilská čupka, která byla prakticky kromě prvního dne celou soutěž absolutně negativní a nesnesitelná. Dále mě hrozně otravoval ten hrozný a umělý životní příběh bývalé dětské herečky. V pořadu není snad ani jediný díl, kde by si nepostěžovala na promarněný život. A samozřejmě zbytek opovržení musím tradičně věnovat další agresivní negrini z nějakého zapadlého ghetta, které pravidelně každou řadu svojí nekončící debilitou przní. Naštěstí mezi soutěžícími obvykle bývá pár rasistů, kteří se jich rádi zbaví hned na počátku. Co dále dodat? Rozdělení na tři kmeny bylo docela fajn oživení. Bohužel, nějakých velkých překvápek tu mnoho nebylo, tudíž velká část dílu stojí téměř za hovno. Legrace si tu člověk také zrovna moc neužil. Za zmínku stojí neuvěřitelná smůla na úrazy toho skokana do ohně z australské řady. Absolutně nechápu, co udělalo tuhle sérii tak velkou a perfektní a svítí tu 86 %. V mých očích je tohle prostě slabý průměr.

Pán prstenů (1978) odpad!

Rozhodně nemám na jazyku vůbec žádná hezká a slušná slova, kterými bych tuhle zkurvenou zkurveninu popsal. Jsem obrovským fanouškem filmového zpracování Petera Jacksona, na kterém jsem si převážně v mládí hrozně ujížděl a které znám prakticky dodnes úplně nazpaměť. Hrozně mě tu sraly především úplně všechny postavy, z nichž tvůrci udělali takové retardy, jak jen retard retardovaný může vůbec být. Nejvíc mi vadil asi rudý indián Aragorn, který vypadal asi tak na 50 let. Dále mi nepřišlo ani nikterak moudré, že trpaslík Gimli byl naprosto stejně vysoký, jako každý další postava s jedinou výjimkou hobbitů. Opomenout člověk rozhodně nemůže ani vikinga Boromira, či absolutního downa Sama. Tento snímek byl zprzněn v roce 1978, takže částečně se jedná o můj omyl, že jsem do toho vůbec vkládal nějaké naděje. Animace je opravdu naprosto příšerná. Moc mi také vadilo, že je snímek určen výhradně pro nejmenší z nejmenších dětí. Jedná se bohužel o pošahanou pohádku. Celou dobu sledování jsem byl maximálně zhnusen a velmi se o mě pokoušel spánek, což se mu také podařilo. Jak už jsem uvedl, novodobého Jacksonova Pána prstenů absolutně miluji a každý sekunda téhle sračky mě prostě maximálně iritovala. Odpad je pro tento film obrovská pocta, ale bohužel mi CSFD nenabízí nižší hodnocení, takže se alespoň částečně zkusím s odpadem spokojit.