+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 17.1.2014  10:55
    Cizinec (2003)

Jedna hvězda - snad za tu blonďatou krásku, jejíž tvář mi byla povědomá, ale dlouho jsem si nemohl vybavit odkud ji znám :) Na víc tento film nemá. Příběh je špatný a akce je zmršená.

• 17.1.2014  10:34

Ne, opět nepochopím, kdo by si mohl zalíbit předem jasný vývoj tohoto dalšího zástupce z řady předvídatelných ohraných romantických filmů. Když si zapnu film a ještě v úvodu správně předpokládám celý vývoj a konec, tak je něco špatně. Abych byl upřímný, začal jsem asi deset minut před koncem o svém odhadu pochybovat, což zvedlo můj zájem a co by se mohlo projevit i na hodnocení, pět minut před koncem se ale pochyby opět rozplynuly a tupý a vcelku i špatný konec (pro toho, kdo se celou dobu neupíná jen na tu jednu dívku) zase srazil hodnocení dolů. Nejdříve jsem nechtěl vůbec hodnotit, protože už sám žánr nepatří mezi mé oblíbené, hodnotit ale budu, protože i tady jsem našel lepší, dokonce i mé oblíbené filmy.

• 15.1.2014  22:33
    Zemanovaload (2005)

Velmi jednoduchá komedie. Příběh se odehrává v rámci hospod a barů, bytu a taxíku a spočívá v tom, že kluk, co dostal kopačky napůl vtipkuje, napůl filosofuje a především se upne na naši krásku, Veroniku. Samotný snímek ale není nic moc. Sice strčí do kapsy všechny ty romantické kraviny o zabouchnutých náctiletých, ale trvá to hodinu a půl a přitom se tam nestane naprosto nic a vtip je také velmi jednoduchý, o nějakém válení se smíchy nemůže být ani řeč. Toho, kdo by se pak na film díval kvůli podobné posedlosti, je pak vhodné upozornit, že kromě fotek a věnování se Verča ve filmu neobjeví.

• 13.1.2014  17:51
    Tajný deník call girl (TV seriál) (2007)

Člověk by hodnotil mnohem lépe, kdyby se seriál držel toho čeho má a neutíkal k nějakým nasládlým hloupostem. Nápad dobrý, hlavní představitelka vcelku sympatická, ale romantika naprosto zbytečná. Deník prostitutky by byl vtipný a lehký (a třeba i dramatický, proč ne), ale deník osoby, co si opět našla něco osudového, s čímž nás zase jednu sérii bude napínat zda to vyjde nebo ne, je něco tuctového a zbytečného. Ta podělaná romantika - musejí ji zkrátka nacpat všude. Ono nestačí, že se seriál o prostitutce dělá takovým způsobem, že nahota je to poslední, co by člověk v seriálu našel a atmosféra je celkově naprosto nepřesvědčivá, ono to ještě musí zabrousit někam poblíž Sexu ve městě a filozofovat o stokrát propraných kravinách.

• 13.1.2014  14:16
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

Kromě několika recesistů s 5* snad nikdo ani nemůže hodnotit jinak. Já osobně neodsuzuji to, čemu lidé věří nebo ne. Ale i takoví, kteří kupříkladu astrologii věří by mohli být tak soudní, aby si zašli za někým takovým a nepodporovali takovéto zloděje z otravných pořadů (jinak doporučuji shlédnou video "Intergalaktická piča", které sice ukazuje extrém, ale zas tak daleko to od Vlastíka Plamínka není). No ale když jsou schopni volat do pořadů, kde by mohli údajně přijít k zaručeným penězům..

• 13.1.2014  14:02
    Hotel Lolita (TV seriál) (2004)

Musím se přiznat, že i já jsem při nočním bloumání po programech zabrousil na Fandu a narazil na toto. Ani bych to neoznačoval jako 'erotický' seriál. Spíše amatérské něco - napůl porno, napůl nechtěná komedie. Musím přiznat, že jsem u toho, i přes vcelku nevzrušující zpracování, chvilku vydržel. Důvod byl jediný - bylo zajímavé se dívat na tu nepříliš dobře promyšlenou akci, na zvláštní gesta a chybky "herců" a na další nedostatky. Oproti tomu děj filmu, který se v rámci scén neustále opakuje mne zase přesvědčoval, abych to už přepnul. O tom, že je to opravdu amatérské svědčí i to, že se ve finální podobě příliš nepárali s konečnou úpravou a tak museli zasáhnout (ať už v rámci produkce nebo až TV stanice) cenzoři, protože hraní se občas zjevně zvrhlo. Nebo jde zase o softcore část obyčejného porna?

• 11.1.2014  19:38
    Ďáblova bible (TV film) (2008)

Krásný dokument. Doporučuji už kvůli nepříliš známému tématu (což je vzhledem k tomu, jak se nás to týká, velká škoda). Jen je smutné, že nám to ti švédští kleptomani nechtějí vrátit..

• 8.1.2014  19:32

Bohužel, film nenavázal na úžasný první díl. Už to není komedie, což je znát hned ze začátku, za který opravdu rád nejsem. Zbytek filmu se snaží, to ano, ale vytratila se ta lehkost, humornost a zbytečně se sem zatáhly komploty a politické šarvátky.

• 8.1.2014  19:29

Velmi vydařená komedie. Možná nesrší vtipem v každé minutě, ale ten, který tam je, si do mého srdéčka cestu našel. A to i navzdory tomu, že pan Kopecký mezi mé nejoblíbenější herce té doby nepatří. Film je i přes zvolené téma velmi decentní, ale není to ta zbytečná prudérie, naopak - je to jen vkusnost, která mnohým konkurentům chybí. Také atmosféra je naprosto úžasná a postavy rovněž. Kromě opravdu půvabných dam vynikal především císař. Ten jeho klidný hlas je něco naprosto úžasného. Oblíbená hláška: -"A pak jsme je vylákali na pahorek, abychom je pokřtili." -"A oni se dali?" -"Nikoli, milosti, ale my jsme je stejně pokřtili."

• 7.1.2014  16:10
    Bitch Slap (2009)

Takhle nějak by asi vypadala softcore a ještě cenzurovaná verze těch slavných xxx trháků. Je příliš znát, že Bůh (anebo šikovný doktor) někde nadělil a jinde se zase nepředal anebo to děvčata zdatně předstírala - tak nebo tak, film působí dosti hloupě a kromě vyvinutých hrudníků nemá co ukázat. Ani vtip, který bych v takovémto snímku alespoň čekal, tu není. Zlatý Bounty killer.

• 6.1.2014  11:19
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Milá vzpomínka. Nic víc, ani míň. Roztomilej čokl, vcelku dobrej hlavní hrdina a pak pan doktor, na kterého jsem se těšil snad nejvíce. Později už jen nuda a čerpání z toho mála, co to mělo. Epizody s G.Burkhardem byly asi nejlepší.

• 6.1.2014  11:11
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Čím dál tím stejné. Zajímavým byl pouze fakt, když jsem si opět někde přečetl kolik kvůli natáčení odpálili aut. Jinak Simír je pořád malý, jeho kolega pořád rádoby vtipný a šéfová zkrátka divná. Pár epizod bych mohl vyzdvihnout, ale měnit hodnocení snad už stovek epizod kvůli jednotlivým dílům nebudu.

• 6.1.2014  11:04
    Ranč U Zelené sedmy (TV seriál) (1998)

S přibývajícím věkem klesá hodnocení. Vzpomínka na mladší léta, kdy se mi zdál seriál vcelku zajímavý tomu hodnocení nezachrání.

• 2.1.2014  10:56

Úvod byl velmi slušný a vypadalo to, že jsem našel další koukatelný film této kategorie. V momentě, kdy ale vyměnil (byť trochu spálenou) kočku se sklony k nymfomanii za tu komplikovanou průměrnou holku, zajel film opět do hluboko vyjetých kolejí romantické nudy, slabého vtipu a předvídatelnosti. Jediné, co ještě pobavilo byl úplný závěr. Nic víc. Takže hvězda za poměrně divoký úvod a za poslední vteřiny filmu. To ostatní je romantická blbost na 101. způsob.

• 31.12.2013  12:45

Tohle je ukázkový případ toho tupého amerického patosu, kýče i té hlouposti samotné. Všichni dobří přežijí, všichni špatní zemřou. Všechno vyjde takřka podle plánu a když se něco podělá, tak ani pár kiláků nad zemí to není těžké napravit - nejlépe v poslední vteřině. Překvapil mne snad jenom Poirot, který to jakš-takš držel nad vodou. Jenže aby se náhodou nedostal až příliš ke slovu a nevyprávěl o důvodech a nějakých politických úvahách, tak ho raději pevně spoutali ve velmi malém prostoru. Závěr to pak dodělal úplně aneb není nic snazšího..

• 29.12.2013  17:00
    Zvíře (1977)

Belmondo je úžasný jako vždy a ostatní herci/herečky mu zdatně sekundují. A Bůh žehnej tomu, kdo vybíral kostýmy pro paní Welchovou :)

• 29.12.2013  13:21

Odpad, a s poměrně čistým svědomím. Pokud tam někdo chce najít nějaké to vyšší umění, ať si ho tam hledá. Já v tom vidím špatné, nepřesvědčivé a přehnané herecké výkony, shluk nějakých obrazových výjevů - z části sebevražedných, z části pornografických a ve zbytku pak obrazů padajícího listí. Nic víc tam snad ani nebylo. Nebo snad mám hledat poselství v těch závěrečných minutách, kdy se konečně film rozpohyboval za pomoci velmi chabého zvratu a kdy se všechny postavy podělaly až za ušima, ale opět to podaly tak odporně, že to nebylo ke koukání? Těchto pár minut bylo vlastně jediným dějem, který stál za zmínku. Jenže herci to opět ubili svými hysteráky a i Blažena ze Slunce seno by se měla co učit ohledně neumělého hlasového projevu zdejších "dam". Řadu vystoupení divadla Sklep mám rád, rovněž i obraz té přísné Poullain byl vcelku zajímavý, ale jinak si z tohoto filmu raději nic nepamatovat. Ani bizarní divadelní pokusy, ani sjetého kameramana, ani tupé a přehnané výstupy a bohužel ani náznak nějakého poselství ohledně zodpovědnosti a opatrnosti, jehož náznaky byly dokonale ubity zmíněnými nedostatky.

• 28.12.2013  17:53

Rapeface (© Honest trailers, ale sem se to úžasně hodí) byla úžasná, z toho zbytku nevím už nic. Kromě jejího vztahu s tím dítětem a rolí které dostala a všeho kolem nich byl příběh naprosto nevýrazný.

• 28.12.2013  17:48
    Špičák (2009)

A co tím básník chtěl říci? Jako obraz pošahané rodiny by se to možná ujalo ve zprávách, nebo ještě lépe - v bulváru. Jako filmu tomu chybí nějaký solidní příběh. Vždyť to má více než hodinu, tak by se tam snad něco stát mohlo. Takto je to pouze obraz autoritářského debilního otce a nevýrazné matky, kteří straší své zaostalé děti. Tím nejzajímavějším pak asi zůstává sex a podivné vztahy - společnice pro syna, incestní choutky, lesbické choutky, zatímco jediný normální vztah (manželé) už dávno ztratili veškeré nadšení.

• 26.12.2013  13:06
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Zodpovědně hodnotím po shlédnutí celého veledíla a s čistým svědomím dávám toto nízké hodnocení. Jak bych tomu mohl dát byť jen dvě hvězdy, když bych vzal v úvahu třeba v tu stejnou dobu vysílané "S čerty nejsou žerty"? Sympatické mi byly jen čarodějky a to ještě podle hesla: 'mezi slepými..' u paní Slavíkové, s Vilmou to bylo lepší, za zmínku by snad stál ještě Goldflam. Ale co ti ostatní? Nanejvýš nesympatický princ, který snad měl být i kladnou postavou, což vzhledem k tomu, že jsem doufal, že ho už některá s ostatních postav odpraví, asi nevyšlo. Co je na tom poučného nebo alespoň zajímavého, když naprosto hloupý, zbabělý a sobecký princ v poslední chvíli akorát plácne nějakou patetickou blbost a rázem je z něj klaďas a je zpátky ve hře. Král? - Cucák, který by se hodil na prince, který by se hodil na postavu dítěte. Ani Liška už nevtipkoval, ani Matonoha ne. Pecha byl zase něco mezi kanibalem z Perníkové chaloupky a dobrým dědečkem Hříbečkem. Mile překvapen jsem byl animací draků, ale to mne zase rychle přešlo během jejich souboje a jeho zakončení.

• 23.12.2013  13:21
    Big Bad Mama (1974)

Bonnie, Bonnie, Bonnie a Clyde :) Tohle stojí na vrcholu té přehnané akčnosti, hloupých dialogů a přehrávání v každém ohledu. Někdo na to může vzpomínat s láskou, já to raději ohodnotím podle zásluhy. Od nevalného příběhu přes podprůměrné dialogy až ke scénám, kde akce odsunula logiku a realitu daleko do pozadí.

• 22.12.2013  19:40
    Hotel Desire (2011)

U tohoto 'snímku' (raději bych napsal 'klipu') je hodnocení asi zbytečné. Děj nemá hodnotu ani jedné povídky Dekameronu :-) Je tam jakýsi úvod, pak je tam naznačeno několik zápletek a nakonec je tam sex. Hlavní hrdinka je opravdu půvabná a ona scéna, která jako jediná utkví v paměti patří také k tomu nejlepšímu, co se v tomto žánru dá vidět. I přes tu explicitu to má daleko k pornu, ale zároveň to daleko posouvá hranice normálních - spíše komických pohybů z obyčejných filmů.

• 19.12.2013  12:50

První co mne napadne je hudba - kdo by neznal tu úžasnou melodii, která se k filmu naprosto dokonale hodí (a to ani neumím popsat proč). Příběh sám je plný kontrastů - především mezi úvodem a závěrem. Kromě života a smrti, což mne na konci naprosto uchvátilo, je tam spousta dalších protimluvů a zvratů. Od zkušené panny přes homofóbního teplouše až k rebelujícímu slušňákovi. Jen to druhé spojení se mi nelíbilo. Spíše to působilo jako reklama čtyřprocentní menšiny, kterou následně převzal Ken Park. Co se ale týká té ústřední spořádané rodinky, tak tam je její pravý obraz doveden k dokonalosti. Nejoblíbenější postavy jsou samozřejmě otec K.Spacey, dceřina kamarádka M.Suvari a ta málomluvná matka od sousedů A.Janney.

• 16.12.2013  19:46

Tady to vše začalo a tady to i skončilo - jak jejich životy, tak veškerá nápaditost a hororovost. Velmi originální a vcelku nápaditý film, na kterého navazují absolutně nenápadité a neoriginální sequely. ostatně i ty postavy mi připadají o třídu výš než v ostatních dílech. Shodou okolností je tou jedinou postavou z dalších dílů, která mne opravdu zaujala a která byla úžasná, postava z tohoto dílu.

• 16.12.2013  19:18

Další ždímačka. Bez nápadu, inovace - jen jméno prvního dílu a jiné pořadové číslo. Už ty dvě svlečny na začátku dávaly tušit, jak bude vypadat i zbytek filmu. Každou druhou scénu lze buďto očekávat nebo se člověk mlátí do čela, jak je to hloupé. Typickým příkladem je ono typické "mně nic nehrozí, já jsem v pohodě ... bum!". To se opakuje nejen u toho metálisty, nebo co je to za zjeva, ale i u dalších lidí (černovlasá holka). Konec tomu nasadil korunu. Stačí se setkat s přítelkyní a rázem zapomenete, že vám hrozí smrt. Už dvakrát jsem také přehlížel tu tupost s jakou v této sérii přistupují k naprosto přesné předpovědi budoucnosti. Tady už mne to potřetí uhodilo do oka a pořádně pocuchalo nervy.

• 16.12.2013  16:01
    Tuningové války (TV pořad) (2011)

Opět reality-show a ne soutěž, na kterou jsem se těšil. Jedna hvězda je opravdu za ty auta a občasný um, který "soutěžící" předvedou. Zbytek je opět laciná fraška pro ty, kterým se líbí vyvolení, kdo přežije a další hovadiny postavené na špatných hereckých výkonech, přehnané sebejistotě a konfliktech. Hřebíček do rakve je pak ta hraná akce - ať už jde o zmíněné spory nebo o technické závady. Časomíra je také něco zábavného - naštěstí vše dopadne dobře - zpravidla v poslední vteřině. Jaké štěstí..

• 13.12.2013  00:05

Zase jednou to vyšší umění.. Dědci si to asi užili, ale já moc ne. Příběh mladé společnice a starých zazobanců by mohl být velmi zajímavý, ale tvůrci měli talent na to vyzdvihovat nudné a obyčejné a rychle přecházet zajímavé. Jen krátký záběr na to, jak se dívka vyrovná se smrtí blízké osoby, zato dlouhý obraz nehybných postav - budiž to jeden příklad za všechny. Závěr (dívčinu reakci) jsem pak jednoduše nepochopil. Ocenil bych alespoň způsob, jakým bylo toto téma zachyceno. I přes takovéto téma působí film velmi slušně a perverznost přestože patrná, nebyla vyloženě nechutná. O to více mne zklamalo, když se tam zamíchaly drogy a přílišná 'lehkost' hlavní hrdinky. Možná to měl být kontrast a vývoj, ale mně to tu postavu spíše znechutilo.

• 10.12.2013  20:57
    Kick-Ass 2 (2013)

Takhle má vypadat film s dětskými hrdiny. Hunger Games se mohou jít zahrabat, protože je právě jedna malá holka (konkrétně asi o sedm let mladší než hlavní hrdinka HG) strčila do kapsy. Tvůrcům se podařilo okrájet Expendables od zbytečných kusů masa a litrů krve a vytvořili něco podobného pro trochu mladší publikum. Jak vidno akce a brutalita se v mnohém liší. Krásný film.

• 10.12.2013  16:02

„Já si nic neberu. Já pouze beru za ruku. A to jen proto, aby ani pak nikdo nebyl sám. Sám v mlze" ... to jsou slova Smrti ze světa zaklínačů. Malé, bledé holčičky. A tady se tomu, u mne nejoblíbenějšímu, vypodobnění, alespoň co do nevinnosti a jemnosti, velmi přiblížili. Smrťák je sympatický a oběť snad ještě sympatičtější. Jen ty tři hodiny jsou velmi náročné - ne, že by nebylo co ukazovat nebo, že by film byl procpán vatou, ale člověk je zkrátka nějak stavěn a jen určitou dobu dokáže vnímat všechny skvělé věci, které film nabízí. Jen ten závěr - čím to, že tam vždy chtějí na samý konec nacpat ještě něco, bez čeho bych se obešel..?

• 10.12.2013  14:36

Zvláštní styl hodnocení se tu ujal. Tak se přizpůsobím a půjdu také do extrémů.. proto ten odpad. Nesympatická a poměrně tupá hrdinka mi moc možností k jinému hodnocení nedává. Má potíže pochopit jednoduché a následně mudruje nad smyslem života a chce plánovat světový převrat (nebo žít tak jak jí radí, aby nikoho neohrozila? nebo utéct se svým přítelem? .. ono je to vlastně jedno). A protože děcka se chtějí chovat dospěle, tak k ní přidáme manželský trojúhelník a máme o největší dilema postaráno. Někteří tvrdí, že je to výrazně lepší než jednička. Vzhledem k tomu, že prvních 50 minut jsou jen přetvořené vzpomínky na minulý díl a poté začíná opět první díl, tak bych nic podobného netvrdil. Tolik zbytečných minut se opravdu nevidí. Téměř celá první hodina by se dala shrnout do dvou vět a potom? Naše bojovnice je opět zvolena, náš hrdina je opět zvolen, opět odjíždějí s Lady Gaga do Kapitolu, kde se opět chvíli předvádějí a pak opět zápasí, utíkají a hlavně křičí - při každé příležitosti - ale nejsou tak roztomilí jako Jirka Luňák ani tak drsní jako Mel Gibson, spíš směšní - jako náctiletí drsňáci ve filmu. Předtím ještě zařadíme dojemné scény z chudinských čtvrtí, trochu toho řezání do davu, zkrátka to, co už tu jednou bylo, včetně tříprstého hajlování a máme tu "další" díl.