Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Po dvou skvělých dílech jsem se obával, že tento už bude čistě dojení a jsem rád, že mé obavy byly zbytečné. Tvůrci servírují sice naprosto předvídatelnou zápletku, ale to všechno co se děje okolo je prostě pořád skvělé a hezky se na to kouká. Celkově je ten nápad monster, které si žijou vlastním životem, stále suprovní a jsem rád, že i dost vedlejších postav zde dostalo prostor vyniknout. Hotel Transylvánie je prostě jeden z mála kvalitních a originálních animáků v dnešní době a snad tato značka nezapadne do rutiny. Je to jako hotel, akorát na vodě!

Ant-Man a Wasp (2018)

Naprosto parádní letní blockbuster, který vás prostě bude bavit a Marvel jen opět potvrzuje to, že své filmové řemeslo ovládá dokonale. Rozhodně o třídu lepší než první díl a to ve všech směrech a Michael Peña je prostě pořád stejně vtipný chlapík. Oslí můstek ke čtvrtým Avengers se objevil taky, takže nezbývá než jen čekat, jak tohle celé dopadne. You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.

Noční hra (2018)

Námět hodně povedený ale obávám se, že se z toho dalo vyždímat maličko víc. Každopádně to byla fajn oddychová zábava, která vás nemá jak urazit a v jistých momentech hodně pobaví! I hate game night!

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Za mě rozhodně velká paráda. Vizuálně a trikově je to zvládnuto mistrovsky a ačkoliv děj maličko pokulhává a dá se předvídat hodně dopředu, je to prostě pořád fajn zábava a luxusní letní popcornovka. Vtáhlo mě to na celé dvě hodinky a určitě jsem se nenudil. Některé scény vážně chytly za srdce a to i díky povedenému soundtracku. Jednu hvězdu dávám navíc na přílepšenou, protože tahle série je prostě kult. Welcome... to Jurassic World.

Solo: Star Wars Story (2018)

Pro mě obrovské překvapení a převládající spokojenost. Na to kolik měl film problémů, je třeba uznat že funguje jako celek hezky od začátku do konce a dokáže celé dvě a čtvrt hodiny zabavit. Všechny postavy mají hlubší smysl a nehrajou jen do počtu a Alden Ehrenreich svou dost těžkou úlohu, zvládl prostě bravůrně. Je třeba zmínit i dost výrazný a skvělý soundtrack, který v jistých momentech potěší nejednoho hardcore fanouška. Rozhodně jsem rád za to, že tento film vznikl a my mohli dostat Star Wars dobrodružství v decentních kulisách tohoto univerza a vidět zrod jednoho z nejlepších pilotů v celé galaxii. I'm gonna be a pilot... best in the galaxy

Deadpool 2 (2018)

Proč měnit něco, co funguje. To bylo určitě hlavní motto Reynoldse a lidí kolem něj. Druhý DíPí je stejně ujetý jako první díl a to vše vynásobeno tak deseti. Neskutečně povedený úvod alá James Bond s perfektním songem, který pak naváže na pomalý rozjezd, který je jen takové ticho před bouří ale to co se po první třetině spustí za masakr, to prostě žádný jiný film nemůže nabídnout. Neskutečné množsví popkulturních narážek snad na všechno, černý a rasistický humor a spoustu krve a useknutých končetin. Funguje to prostě perfektně a jde vidět, že tento skoro hrdina je v dobrých rukou.Vyšší rozpočet jde znát a je super, že se podařilo dostat do filmu více postav. Brolinuv Cable sice tolik prostoru nedostal, ale i to minimum dokázal vytěžit naprosto dokonale. Jsem sám zvědav, jakým směrem to s Wadem Wilsonem půjde dál. Skvělá oddychová komiksová zábava, která díky tomu že se nebere vážně, je prostě svěží vánek. Jo a ta potitulková nálož, by mě ani ve snu nenapadla. Let's go get our fuck on!

Avengers: Infinity War (2018)

Dlouhé čekání na tu nejočekávanější bitvu v MCU, je u konce. Během těch deseti let se pomocí 18 filmů, formovala tato velkolepá bitva, která kompletně změní situaci. A musím uznat, že se to doopravdy stalo. Hlavně musím smeknout klobouček před Russo brothers, že dokázali něco tak velkého s tolika postavami, ukočírovat tak aby to dávalo smysl a nepůsobilo to jako jedna velká slepenice. Všechny dílky tohoto puzzlu do sebe perfektně zapadly a ty dvě a půl hodiny neskutečně rychle utekly a perfektní soundtrack, tam nebyl jen do počtu ale dodal všem daným momentům přesně to pravé. Co se týká samotného děje, tak vysedávající Thanos konečně ukázal, že nemá jen na hubě a opravdu jde z něj ten respekt znát a to nejvíc, když se zrovna vyskytuje vedle nějáké vaši oblíbené postavy a dává jí argumenty nejen slovně, ale klidně i více násilným způsobem a vám nezbývá se jen modlit, aby to aspoň v nějákém stavu přežila. Všichni ostatní do toho dali to, co se od nich očekávalo a veškerá chemie a humor byl naprosto v dané situaci na místě a nepůsobilo nic z toho ani trochu nuceně. To co se odehrálo v posledních minutách filmu, je prostě neskutečný šok a nezažil jsem, aby celý sál nevěřil tomu, že je to vážně konec filmu a rozsvícené osvětlění v kině není jen "na oko" a už vážně budou jen závěrečné titulky. Rok čekání bude dlouhý ale o to víc se bude na co těšit. Rozhodně bych se nebál tuhle marvelovku zařadit do mých top 3 MCU filmů. Skvěle odvedená práce a mé očekávaní bylo na celé čáře překonáno. You're strong, but I could snap my fingers and you'd all cease to exist.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Steven Spielberg prostě dokázal, že své řemeslo stále umí a je to v něm. Fenomální jízda, která je natřáskaná všema možnýma odkazama napříč dobou a úžásným soundtrackem a navíc neskutečně rychle utekla i přesto, že má skoro dvě a půl hodiny. OASIS je dechberoucně převedeno na plátno a já hltal každou možnou sekundu a musím říct, že jsou to vážně vizuální orgie. Mé nerdovské "já" bylo prostě ukojeno do syta. Rozhodně si musím přečíst i knihu a zažít tohle celé jestě písmenkovou cestou. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl za svůj život vidět. Díky pane Spielbergu! People come to the Oasis for all the things they can do, but they stay for all the things they can be.

Tomb Raider (2018)

Za mě rozhodně nejlepší film podle videohry. Jakožto velký fanoušek Tomb Raidera a jeho věrný hráč, musím říct že jsem vážně nadmíru spokojen. Hra z roku 2013 byla samozřejmě velkou inspirací a jedná se o její silný opis na plátno, ale je třeba konstatovat, že velmi zdařilý. Vypíchnout ale nejvíc musím samotnou Alicii Vikander, jelikož jsem přesne doufal, že ti kdo jí odepsali už předtím se budou šeredně mýlit. Dřela na to a její Lara je prostě fantastická. V hloubi duše si přeju, aby to mělo patřičný kasovní úspěch a natočilo se nějáké pokračování. Do té doby zatím teda jen herní dobrodružství! All myths are foundations of reality.

Black Panther (2018)

Marvel umí své originy stále dělat zajímavě a poutavě. Black Panther mě celou dobu nechávál relativně klidným a žádný velký hype jsem necitíl a ve finále to mému celkovému dojmu dost pomohlo. Wakanda je naprosto fenomální a její zpracování a vizuální stránka byla prostě slast pro oči. Samotný příběh nepatří do škatulky těch, které jsou plné klišé a naprosto kvalitní záporak tohle celé jen podtrhuje. Vážně jsem se bavil a zahýbalo to s mýma marvelovskýma TOP. Wakanda forever!