Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Lepší než jednička, lepší než dvojka. Tenhle film mě ohromně potěšil, zvláště díky Van Dammově návratu k jedné z jeho nejlepších rolí. Co dodat, prostě dobrý akční film.

Johnny Mnemonic (1995)

Fantasmagoristický cyberpunkový zážitek. Nádherná ukázka toho, kolik různých věcí se dá slátat do jednoho díla.

30 dní dlouhá noc (2007)

Sice ne nejvěrnější, ale asi nejlepší převedení komiksu na filmové plátno. Dokonalou kresbu Bena Templesmithe vystihnout samozřejmě nelze, ale ta atmosféra, jaj!

Já, legenda (2007)

Knižní předlohu neznám, takže moc nemůžu soudit, ale podle toho, co jsem o ní vysledoval, by se mi možná více líbilo zfilmování věrnější jí. Jinak ale nemůžu říct, že by se mi I Am Legend nelíbilo. Atmosféra opuštěného města je super a nejen vzhledem k tomu, že už v kině jsem měl docela strach, což se mi opravdu často nestává, přestože na horory koukám poměrně často, když hlavní hrdina šel do tmy hledat svého psa, dávám 4 hvězdičky. P.S.: Taky máte ten pocit, že všechny infikované hrál Thomas Jane?

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Konečně se něco na motivy Kingových povídek povedlo. Paradoxní je, že nejlepší díly téhle minisérie jsou ty brané s nadsázkou a ne ty hororové. Battleground a Autopsy Room jsou jasně nejlepší. Na druhou stranu, zklamáním pro mne byly díly Crouch End a The Road Virus Heads North. Zbytek určitě pobaví, ale na druhou stranu kvalitou nijak více nevyčnívá i když i tady se najdou skvosty jako The End of the Whole Mess nebo The Fifth Quarter. Zkrátka, každý si najde něco.

Legie (2010)

Dal bych opdad, nebýt prvních cca 10 minut. Zkrátka, než se zjeví Michael a vybere mafiánský sklad zbraní, Gabriel v latexovém oblečku s rotující všestrannou paličkou (wtf?! Když už nic, nemá mít náhodou meč?!) a sekající ostatní křídly, ANDĚLY POSEDNUTÍ DÉMONIČTÍ lidé... Tento film je čirá demence a urážka veškerého křesťanství. Jo a nejvíc mě dostala věta: "Tys mu dal co chtěl, já mu dal co potřeboval." Režisér i herci by potřebovali trojitou kolonoskopii, třeba by se pak aspoň Dennis Quaid naučil nehrát v takových sračkách.

Proroctví z temnot (2002)

Pamatuji si, že když jsem tenhle film viděl poprvé, nedal mi spát. Na druhé pokoukání už se mi nejeví jako dřív, ale pořád je to jeden z toho mála filmů, co mne dokáží alespoň na ony necelé 2 hodiny vyděsit. Až jednou pojedu do Ameriky, myslím, že návštévu Point Pleasantu vypustím.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Nejlepší film Roberta Rodrigueze, o tom žádná. Svou Planetou Teror hravě předčil kolegu Quentina, v nápadech, provedení i "příběhu". Je vidět, že tenhle film se prostě nebere vážně. El Wray hláškuje, vraždí mutanty ve velkém stylu vším co má po ruce a puška s granátometem, co má hlavní hrdinka místo nohy, to je prostě boží... Skoro stejně jako nádoba zakonzervovaných genitálií.

12 opic (1995)

Perfektní sci-fi, které člověka nutí se zamyslet. Když jsem 12 opic viděl poprvé, nechápal jsem, napodruhé už to bylo skvělé.

Smrtonosná past (1988)

Pravděpodobně jeden z nejrealističtějších filmů, jaký kdy byl natočen. Bruce přebíjí, Bruce shání boty, Bruce se snaží dovolat pomoci. Zkrátka jak by to mohlo skutečně být. A... Je to skvělé.