The Hillside Strangler: Devil in Disguise (2022) (seriál)

Dokument sa zaoberá zločinmi z druhej polovice 70 rokov, ktoré v oblasti Kalifornie v L.A, spáchal notorický sériový vrah Kenneth Bianchi. Po dohode s prokurátorom, sa vyhol trestu smrti, pričom doživotný trest si do dnešného dňa odpykáva vo Washingtonskej štátnej väznici Walla Walla. Prakticky totožný dokument, ako "City of Angels, City of Death" od Disney-ho. Nedozviete sa nič nové, len sú samotné udalosti prerozprávané odlišnou formou, skôr priamočiarou, čo môže niektorým divákom ďaleko viac vyhovovať. Dalo sa, nemá zmysel podhodnocovať ..

Město andělů, město smrti (2021) (seriál)

Nielen o škrtičovi z Hillside, ktorý pomerne úspešne vraždil mladé ženy v oblasti L.A., ale aj ďalších sériových vrahoch, ktorí vyčíňali v rovnakom čase, na takmer rovnakých miestach. Pokiaľ niekto očakáva nejakú mimoriadnu autenticitu priamo z miest činov, tak na tú príliš nenarazí, i keď materiálu sa za 6 epizód objaví viac než dostatok. Táto mini séria je totiž zameraná najmä na tých, čo samotné prípady vyšetrovali, pričom v tých časoch, ani z ďaleka nedisponovali možnosťami, ktoré majú terajší vyšetrovatelia závažných TČ.

Denní směna (2022)

Do horor žánru bolo za môjho života zaradených toľko totálnych sračiek, že keby dám všetky tie sračky na hromadu, tak je to taká hromada sračiek, že ďalšie sračky by už vlastne nebolo kam dať. "Denná zmena" je veľmi solídna, upírska zábava s výbornými maskami ale aj gore efektmi, ktorá spĺňa presne tie očakávania, ktoré môže naplniť. Neberie sa nijak vážne, nehrá sa na nič mimoriadne, iba zabaví, teda pokiaľ (!!) - pokiaľ dokážete akceptovať, že inú úlohu ani nemá. Popravde, jediné čo ma sklamalo, bol pomerne nevýrazný záver, od ktorého som teda očakával väčšie finále. Každopádne pokojný - chýba zaradenie do HOROR žánru.

Resurrection (2022)

Zámienka k námetu je pravdepodobne absurdná (i keď čo ja viem, v tomto chorom svete ..), preto rozumiem samotnému nízkemu hodnoteniu, keďže tento “Resurrection” je čisto prevažne o psycho rozhovoroch, ktoré môžu po emocionálnej stránke mnohého diváka na míle minúť. Lenže ono to tak nejak svoju váhu má, snaží sa to pôsobiť depresívne, ponuro, čo nie každý dokáže z rôznych dôvodov precítiť. Nemyslím si, že to bolo tak zlé, i keď horor v pravom slova zmysle to asi až tak nebude.

Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

Užívateľ "EvilPhoEniX" krásne vysvetlil prečo viac R.E. nenapĺňa očakávania diváka, no Ja teraz trošku prejdem do hĺbky a podstaty. Moja generácia starých dementov, hrala túto hru na PS1 v časoch, kedy zombie chodili krokom, no presto všetko vedeli nahnať väčší strach, ako tí dnešní, ktorí majú stovku za 10 sekúnd. A prečo je tomu tak? No lebo to bol strach z neočakávaného, nepoznaného, zo samotnej atmosféry a následných vsuviek, ktoré sa nedali predvídať. Tí šťastnejší, ktorí sa k prvotným dvom častiam dostali ako prví, nemali šancu čomukoľvek rozumieť. Bola totiž komplet v Japonskom jazyku, hádanky sa riešili "na náhodu", išlo čisto o boj "panáčika" zo zvyškom infikovaného sveta. Jednoducho, tých starších v žiadnom prípade neuspokojí nejaká vyfarbená "mandolienka", ktorá pôsobí ako nejaký odkaz na dúhový PRIDE v Malženiciach. Ja nechcem byť fakt zlý, no paradoxne posledný "R.E. - Raccoon City" je viac Residentom (i keď už dejovo zbastardelým), ako (takmer) hociktorá časť predtým. Keby som dal tomuto počinu 3 hviezdy, musel by som podaktorým predchodcom minimálne jednu hviezdu prihodiť. Ono to hodnotenie tu (od všetkých) asi nebude úplne objektívne, nakoľko nie všetko bolo vyslovene špatné, no tá tretia je zrejme fakt v nedohľadne. Proste to kurvia koľko sa len dá, pričom už hocijaký čurák sa smelo priživuje na značke "Umbrella". A mimochodom, do puntiku súhlasím aj s názorom užívateľa "Marceloo-m", ľavým bekom vydýchaného, extrémne nesympatického Realu.

Nulté dny (2016)

"Náboženského fanatika nepresvedčíte o tom, že ho láska oslobodí". Krajšie sa to nedalo povedať. Prevažne celý dokument sa nesie v duchu, ako negatívne ovplyvniť jadrový program (nie len) v Iráne bez toho, aby bolo nutné, podniknúť vojenskú inváziu, ktorá by mohla dopadnúť rovnakým fiaskom, ako v Iraku. Za mňa fascinujúce najmä pre sofistikovanosť. Dalo by sa povedať, že Jamesom Bondom sú v tomto prípade ľudia, ktorí vyvinuli niečo, čo prakticky nie je vidieť, no presto všetko splní svoj účel.

Vynálezkyně: Z kapky krve (2019)

O podvodníčke, no asi viac o ľuďoch bez štipky sebareflexie, pokory, no najmä skutočného poznania problematiky, avšak s vplyvom, ktorí jej dodali dôveryhodnosť. Čo ma na tomto všetkom ale zaráža najviac? Nemajú absolútne štipku hanby priznať, že neinvestovali do “dobra”, ale do pravdepodobných ziskov, ktoré z toho mohli zísť. Prakticky to môžeme smelo prirovnať k dementom ako zapredaný Krčméry so svojou podvodníckou školou, kde ročne rozdajú vysoké tituly “vyvoleným” panghartom tejto zvrátenej spoločnosti, či k MUDr. Sabakovi, ktorý hororovými scenármi o 10 tisícoch mŕtvych, šíril propagandu testom či vakcínam na infekčnú chorobu Covid “NAJTÝN”. No s samozrejme v neposlednom rade zapredaná Jojka či Markíza, ktoré po odmene 8 mega od financ majstra s nálepkou daňového podvodníka Matoviča, taktiež prispievali k šíreniu strachu. No a títo istí kokoti, sa “dnes” bez štipky hanby postavia pred kamery a začnú verejnosti rozprávať to, čo dávno vedela, že Covid je infekčná odroda chrípky, ktorá je nebezpečná s pridruženými chorobami. No a budem v kopaní okolo seba pokračovať. Odkaz mám aj pre jebnuté ovce tejto doby, ktoré tlieskali na balkónoch ako hysterické prostitútky, od hasičom až po roľníkov vo Vuchane čo žrali netopiere. Naučte sa čítať vy dementi. Lebo taká "WHO" toto tvrdila od úvodu, akurát sa nikto o tom neunúval hovoriť bez ohľadu nato, že pravidelne vydávala odporúčania, ako majú krajiny postupovať. No hlavne že sa rozjebali milióny na falošné, skresľujúce testovanie, ktoré dokázalo zhola hovno, a že sa nabalila skupinka vyvolených zapredancov. Tak presne týmto ste vy dementi tlieskali. Aj s tou bachratou cundrou čo má riť Jak veľryba. Nech Vás všetkých karma dobehne, lebo Vy všetci ste sa postarali o to, že je táto krajina v rozklade. Odkaz od lekárov TU. Okolo Krčméryho TU a TU. Ja milujem ARGUMENTY a FAKTY. A Vy??

Clark: Hvězdný zločinec (2022) (seriál)

O vážnych veciach odľahčenou formou. Seriál je viac nepríliš vtipnou komédiou, ako drámou, ktorá by mala pohoršiť. Ono, je to iné. Neberie sa to vážne, no neznamená to hneď, že je to vyslovene zlé, akurát nie každému musí takáto forma vyhovovať.

My Dad's on Death Row (2016)

Dokument sa snaží vyvolať súcit s páchateľmi násilných TČ, ktorí následne obdržali "cestovný lístok" do pekla. Pokiaľ si v praxi neviete vysvetliť, čo znamená slovíčko "SOCIOPAT", respektíve "NARCIS", tak tento dokument Vám to krásne "vysvetlí" na dvoch názorných prípadoch (teda najmä prvom). No a o čo tu "naozaj" kráča? No veď o TEXAS, kde stále udeľujú trest smrti, pričom podaktorým to stále príde nehumánne. Áno, stále je to zabíjanie, dokonca právne "schválené", no za mňa je ich postup v prípade udelenia "BEZ AKÝCHKOĽVEJ POCHÝB", nádhernou ukážkou jasne stanovených pravidiel, ktoré musia platiť pre každého. Ono, na jednu stranu sa dá povedať, že si zato TEXAS môže v prvom rade sám, keďže nárok na zbraň tam má takmer každý "RETARD" po otvorení účtu v Prima Banke či ČSOB, nuž na tú druhú, každý musí poznať následky pre svoje činy - no a tam sú jasne dané. Pri sledovaní "My Dad's on Death Row" musí byť aj slepému od úvodu jasné, o čo tu liberálnemu Netlflixu ide, pričom človeku sa chce doslova grcať, čo pri určitej tvorbe dokáže vyprodukovať. Toto je fakt "tak trochu" ostuda, nakoľko dávať priestor (ne)človeku, ktorý spácha také činy aké spácha, pričom pôsobí takým dojmom, akým pôsobí, to už za mňa "ZA HRANOU". Asi je na svete málo "obetí".

Právě jsem zabil tátu (2022) (seriál)

Ďaleko viac ako o zločine, je tento dokument o príčinách, ktoré k zločinu viedli. "Rozuzlenie" v podobe rozhodnutia súdu nekomentujem, len by som rád dodal, že obsahovo toho dokument ponúka pomenej, pričom hlavných znakom sú "názory" pred prezentáciou dôkazov, ktoré by išli do hĺbky.

Časové pásmo bylo změněno