Smrtihlav (1998)

Na 90´tkových snímkoch milujem najmä tú kameru. Mnoho filmov z tohto obdobia pôsobí ďaleko lepšie ako z prítomnosti. Až na ten príliš "svetlý", respektíve pozitívny záver, musím povedať, že ide o veľmi solídnu, pomerne temnú záležitosť s výbornou atmosférou ..

Kozoroh 1 (1977)

Za mňa solídne podaná "teória" (ne)reality, pričom samotný spôsob, ako sa veci "diali - nediali", by boli ideálnym návodom aj pre dnešnú "politiku". Za mňa výborný film ..

Neymar: Dokonalý chaos (2022) (seriál)

O mimoriadne nadanom “džonglérovi” z Brazílie, ktorý po hrôzostrašnom rozhodnutí prejsť do PSG (ale áno (!), skrz “lóve”), nikdy neprekročí svoj tieň, aby dosiahol to, prečo z Barcelony odišiel (ale áno (!), kvôli Lajošovi). Každopádne, klobúk dolu, ako sa vie henten chlapec vysporiadať s tlakom. Ja osobne ho mám rád, i keď dokument ako taký, už nemal odvahu ukázať jeho inú, ešte viac odvrátenú stránku, pre ktorú PSG opustil Tuchel. Myslím, že sú teraz z toho podpriemerného Pochetina (oproti Tuchelovi), všetci “nadšení”. I keď uznať musím, že viesť už dnes čisto po ihrisku kráčajúceho Messiho, egoistického Mbappeho, či túto brazílsku modelku v kopačkách, nie je žiadna sranda.

Ryba jménem Wanda (1988)

Typický, britský, nie len situačný humor, suchý ako biele Chardonnay. Teda presne taký, aký mám rád, "zabalený" do neobyčajne obyčajného príbehu o svojskej štvorici ľudí s odlišnými plánmi :)

Oscar 2022 (2022) (pořad) odpad!

Ty vole! Videl si to?! Ty vole, ten Will čo? Ten sa zastal tej ženy Ty vole. A dobre spravil Ty vole! Kokos to je muž! Ty vole to je manžel! Ten komik si to zaslúžil! A mal dostať viac Ty vole! Ty vole To bol ale Oskar! "Nejlepší ze všech!" - "GRCAM. JA GRCAM" - ako by povedal Boborovský. Len úplne ten najväčší, retardovaný, primitívny, zaspatý, degenerovaný idiot na tejto zemeguli môže byť vnútorne presvedčený o tom, že reakcia mnou inak obľúbeného, nesmierne sympatického herca bola čisto "spontánnou reakciou", lebo šak srdiečko sa mu rozbúchalo. A ten koment, ten koment následný: "Will Smith mi práve nafackoval!" To bolo ako čo? Vsuvka pre slepých? Akože: "ak ste to náhodou nevideli, tak ešte Vám to pre istotu potvrdím: Áno, práve som dostal po pisku. Niéééééé nie. To nestačilo len vidieť, to trebalo aj OKOMENTOVAŤ, lebo jebnutý by si nevšimol, že dostal po papuli. Čo to kurva s tými Oscarmi je?? Veď to bola voľakedy vážená, uznávaná relácia, na ktorú sa tešil celý svet so zatajeným dychom. To ozaj pre popularitu treba takéto grcoidné, emocionálne ploché, umelé, nachystané scénky, aby to zvýšilo sledovanosť už tak zúboženej súťaže? Jediné čo by z pohľadu Oscarov stálo zato, je byť na afterparty, kde je najšmakóznéjši fet a luxusné šľapky. Dúfam, že tam niekto spomenul Vlodymyra ako hrdinu Ukrajiny, ktorý bojuje za slobodu národa v prvej línii, lebo inak sú tam všetci fašisti, čo nie sú solidárni a je to z ich strany hanba!

Tři dny Kondora (1975)

Až na prvý deň, zvyšné dva pomerne pohodové. Fakt škoda, že je takáto trefná myšlienka s pointou podaná zrovna Bondovskov šablónou. Nie, tu síce nenatrafíte na za vlasy pritiahnuté akčné scény, no ten nádych neohrozeného pandrláka, ktorý si vo fáze ohrozenia života dokáže ešte aj vrznúť, rozhodne áno. Toto skrátka nebolo nič pre mňa, pričom záverečné rozuzlenie bolo pre mňa rovnakým rozčarovaním, ako aj samotný priebeh. Vo svojej podstate žiadna sláva, čo je dosť na škodu, nakoľko úvod bol viac ako slušnou filmárčinov, ktorá dokonale navnadila ..

Tábor tygrů (2000)

Nejak ma táto, akože myšlienková "fajtovačka" rádobého hrdinu, ktorý oponuje všetkým a všetkému mimo jeho ideály - minula. Asi som sa "prebojoval" do filmového stereotypu. Poslednú dobu (neviem, čo mi šmykol "remeň") som siahal na samú vojnovačku, a tak ma zrejme už tie "očakávané" deje v rámci žánru nijak nedojímali. "Končím, prepínam .. ", je čas na "Jozefínu Mutzenbacher".

Návrat domů (1978)

O vojne bez vojny, no zato o následkoch. Skutočne "smutné", no realita nebýva vždy veselá. "Návrat domov" je solídnou sondou do hláv tých, čo sa obetovali pre niečo, čo nemalo takmer žiadny zmysel ani výslednú hodnotu. Od stola sa tým kokotom kadejakým so zlatými frčkami výborne "manévruje" s magnetkami. No a takto podopadali tí chudáci, ktorých majú v rámci systému ako povojnových veteránov, totálne na kokote .. "krása", tomu sa povie satisfakcia. Čo sa filmu týka, žiadnych bojov sa divák nedočká, ide "len" o celkový nádych v námete a ten je vyobrazený veľmi, ale že veľmi solídne.

Třináct dní (2000)

"13 dní" sa všemožne snaží vierohodne vyobraziť situáciu, respektíve krátky časový úsek, kedy boli ľudia "milimeter" od jadrovej skazy. Nuž, toto bude hroziť každý Bohový deň, kým si budú hentie hlavy pomazané, z Boží vúle králové - veľkosti cicín porovnávať. Nadarmo sa nehovorí, že chudobných nie je problém nasýtiť, ale tie svine nenažraté čo sa nevedia dožrať - áno. Čo sa filmu týka, neviem. Nemal som dojem, že by som sledoval niečo výnimočné, čo by ma vzhľadom na možný "prúser" nejak mimoriadne vtiahlo do deja, či dokonca držalo v napätí. Čo ale potešilo, bolo vykreslenie zmýšľania tých "Naďov" tam, čo chceli za každú cenu konflikt, aby sa následne mohli hrať na vojakov bez ohľadu nato, či majú modrú knižku alebo nie ..

Oběti války (1989)

Za mňa solídna vec, i keď záver mohol podľa mňa dostať väčší priestor. Skrátka, niekde sa mohlo ubrať, a záver vygradovať. Ale inak ma snímok nie len vďaka námetu, ale aj hereckému výkonu Foxa bavil, a to je základ ..