Moneyball (2011)

Film sa snaží poukázať nato, že šport sa dá robiť na vysokej úrovni aj za pomoci inej filozofie, ako len vyhadzovaním platov na drahých hráčov. Tí Vám úspech nezaručia. Myslím, že režisérovi ani tak nešlo o baseball a samotný príbeh teamu Oakland Athletics (ale vybral skvelý príklad) ako o šport ako taký. Darmo - Realu Madrid taktiež bezhlavé nákupy "superstárs" výsledky neprinieslo. Film je naozaj dobrý!! Ale emocionálne ma až tak nedostal (Až na druhý krát ;) 2.8.2015).

Drive (2011)

Porovnávať tento snímok s Pulp Fiction mi príde prinajmenšom trúfalé. Dej sa rozbiehal pomaly a potom zas hopsa, a bolo po po ňom ( až mi to bolo ľúto ). Musím uznať, že herecký výkon, "ne - výkon" Ryana Goslinga bol nadštandardný aj napriek tomu, že vo filme povedal len o pár slov viac ako Mr. Bean. Jeho prejav vo filme pôsobil skôr v mimike tváre v doprovode vynikajúcej hudby. " Drive" je zvláštny, no parádny film.

Bůh masakru (2011)

Smiechom sa nepočúrate, ale rozhodne tento film stojí za zhliadnutie. Tu pekne uvidíte ako sa môže zvrtnúť debata štyroch inteligentných ľudí, ktorí si nepriznajú chybu v tom čo všetci jednoducho nezvládli - výchovu svojich detí + svoje manželstvá + žitie svojich životov ako takých. Lepšie 3 hviezdičky okolo Severky.

Noroi (2005)

Vôbec nemôžem povedať, že by to bolo zlé. Malo to hĺbku, nápad super, príbeh dobrý, dej sa odohrával zaujímavo, no čuduj sa svete, nemôžem dať viac ako dve *. Jednoducho som sa JA za celý čas sledovania tohto hororu nezľakol, ba dokonca nemal ani len pocit zimomriavok či úzkosti. Možno v závere minimálne. Film som musel pozerať na tri krát, lebo dva krát som zaspal. Z môjho pohľadu absolútne nevýrazný snímok, ktorý mi neponúkol nič, čo by som si pamätal - 45%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Neostáva ma nič iné ako dať 5 hviezd, lebo viac sa tu dať nedá. Nechápem ako som sa JA mohol dostať k tomuto filmu tak neskoro. Krásne vykreslené vznikanie priateľstva medzi tými čo sú tak trošku mimo :) s tým čo je vlastne tiež tak trošku mimo, len mu nato nechcú dať papier :)

22 výstřelů (2010)

"americká" klasika kedy chlapík po 22 výstreloch z brokovnice, samopalu vstane z mŕtvych a sam vytrieska všetkých kolegov z mafie. Takýto podobný film som už videl asi 100 krát a hral v ňom Segal. Na jedno pozretie príjemná jednohubka. Druhý krát by som to už nezapol.

Po životě (2009)

Toto nie je horor a nie je v ňom nič čo by Vás mohlo vystrašiť. Je to skôr mysteriózny thriller o hlbokom zamyslení sa čo nás čaká po živote. Či je ozaj možné aby sa diali také veci aké sa tu snaží režisér vykresliť. Film je dobrý. Môže vám však pokaziť náladu viac ako by ste čakali. Pekný herci, pekný film. Ale nie viac ako 3 *, lebo .... Lebo.

Solomon Kane (2009)

Film na spôsob Van Helsinga akurát, že nie tak dobrý. Všetci píšu opak, ale mne prišiel Van Helsing ako lepšia zábava.

El habitante incierto (2004)

Film Julias Eyes od tohoto režiséra vo mne vzbudil toľké nadšenie, že očakávania z tohoto snímku boli zrejme priveľké. Nedajú sa absolútne porovnať. Julias Eyes bol originál Nuttelou, žiadna polo čokoláda v piksli z poľských trhov vo Vyšnom Targu. Tento film síce z časti splnil po čom človek prahol, no bohužiaľ, neukázal nič navyše - 65%.

Psych 9 (2010)

Film má svoje chyby, ale kto nič nerobí, nič nepokazí. Nezľaknete sa viac ako tri krát, ale kto má rad filmy kde do poslednej chvíle netuší o čo ide, nepozná pointu - príde si na svoje.