Poslední závod (2022)

Je to už pomerne dávno, čo som sa pri nejakom českom filme dostal do bodu, kedy ma dejovo neohúril. Celý čas mi chodilo po rozume, kedy nastane ten zlom, kedy príde ten okamih, aby som si povedal, tak toto je česká "klasika", kedy má film skutočnú hodnotu. Ja nespochybňujem samotnú udalosť, v závere občasný zásah do emocionálnych buniek. No ako celok, mi tento projekt opierajúci sa o skutočnú udalosť, neprišiel nijak extra zaujímavo podaný. Dobrý film, no ničím extra, lebo presne ako napísal Arsenal83, trebalo ísť viac do hĺbky okolo priateľských vzťahov, no najmä národnostných konfliktov, pretože práve tie by tomu dodali ten správny šmrnc ..

Moloch (2022)

Chápem "Veselého" orgazmus. Ja si tiež denno denne neodopriem Horalku, no legenda ne-legenda, z hrušky dolu! Holanďania momentálne nebavia ani futbalom, nie to ešte po hororovej stránke, kde vyslovene ťahajú za kratší koniec s celým svetom. To už Bebjak je oproti ním stredoeurópskym Wanom. Dnešný hororo-maratón ukončujem touto čisto priemernou (a možno aj menej) záležitosťou, ktorá síce ponúka celkom zaujímavý príbeh, no z hľadiska žánru mi príde predsa len trochu nevýrazná. Je to škoda, lebo natočené je to kvalitne, len to chcelo väčšie gule a odhodlanie "postrašiť", lebo nejaký opar z diskotéky medzi troma jedličkami, no uznajte, to je asi už dnes málo. No a na záver len dodám, že nie je Moloch, ako "Moloch".

Dashcam (2021)

Človek musí mať naozaj pevné nervy, aby si zvykol na ksicht, no najmä správanie hlavnej postavy, ktorá bola pre mňa osobne extrémne nesympatická (ale to asi mala byť, či?). Každopádne, Ja mám F.F. žáner v obľube. Nevadí mi ani po rokoch, pričom jediné čo ma v jeho prípade dokáže iritovať, je fakt, že neponúkne presne to, čo má snímok tohto druhu ponúknuť. No a "Dashcam"? Tak to je taký half/projekt. Určité lepšie pasáže sa mu uprieť nedajú, taktiež možno smelo potvrdiť, že sa po zhruba 15 minútach rozbehne, pričom šliape až do samého záveru vo fakt solídnom tempe. Lenže ako spomínajú miestami väčší odborníci na horor žáner, okamihovo fakt hovno vidieť, a to je potom problém.

Incantation (2022)

Čakal som to horšie. Musíte mať naozaj slabosť na horory z Tchaj-wanu, aby ste ich tvorbu dokázali doceniť. Sú iní, točia inak, nie je to Európa, ani Amerika, ktorá vsádza takmer všetky karty na efekt. Tu je dej pomalší, pričom ak Vás po atmosférickej stránke nevtiahne, nemáte šancu si ho "užiť". Ja osobne spokojný ..

Cry Macho (2021)

Z “Cry Macha” je fakt akurát tak do plaču. Eastwood je tu už starý, pričom jediné čo stojí za pozornosť sú tie dve Mexičanky, ktoré by najviac obstáli v dvoch kategóriách na Pornhub. Jedna “milf” a druhá “grandma”. Možno by bolo lepšie venovať sa už len scenárom.

Eradication (2022)

Zaujímavý mix žánrov. Post-apo v zombie svete, v ktorom s kušou v ruke pobehuje parádny, žltý pršiplášť. Keby zostalo pri tom, doprialo by sa divákovi nejaké to gore, pričom by sa využilo samotné prostredie zlumpovaného sveta, mohla to byť solídna zábava. Lenže tu bolo treba robiť "niečo naviac", pchať nejakú pseudo drámu o stroskotávajúcom vzťahu s vnútornými rozpormi, a presne tak to aj dopadlo. Tak či onak, je to aj tak nuda, lebo deje sa tu toho asi toľko, koľko netreba. Škoda, lebo plagát parádny.

The Reef: Stalked (2022)

Prvá myšlienka, ktorá ma napadla hneď potom "selfie" bola - dúfam, že Vás všetky zožerie. Očakávať od tejto "žraločiny" nejakú slušnú zábavu v rámci animal hororu, by bolo asi dosť naivné. Kto (ne)rád more a jeho úskalia, toho možno nejaká tá vlnka od rybacej plutvy vystraší, no toto je skôr pre začiatočníkov, ktorí obľubujú máchanie nôh v malom bazéne. Tam sa Vám totiž rovnako, ako v tomto filme nič nestane. Andrew Traucki je priemerno podpriemerný režisér a tak natočil síce snaživý, no stále priemerno podpriemerný (ne)horor.

Predátor: Kořist (2022)

Všetci, čo túto typickú Disney rozprávku velebia na úroveň prvotného Predátora, tak presne tí všetci by mali niekde v tmavej uličke dostač cez pisk. Nie, "Prey" nie je takou tragédiou, aby som ho vyslovene hanil, nuž ale dávať túto indiánčinu o Ribane s nemeckým ovčiakom na úroveň tak kultového filmu, tak to je fakt doslova na lakeť. Že je tu medveď nakomplet jebnutý, to akceptovať dokážem, ale že je záver jak z nejakého komixu pre slaboduchých, tak to je do plaču. Prakticky by sa dalo povedať, že drbnutejší ako Predátor, je už len Naď spolu Hegerom, ktorí po rozjebaní celej republiky cítia krivdu. Kokot to nevymyslíš!!!

Vražedná konstelace - Série 2 (2018) (série)

Príliš krátko sme na tomto svete, aby sme sledovali príliš dlho niečo, čo má čisto priemernú kvalitu. Už prvá séria nebola ničím výnimočným, no a nie je ňou ani druhá. Jedna vražda, množstvo vedľajších odbočiek okolo motívu, ktorý mňa osobne nijak nezaujíma, tobôž aby vo mne vyvolal nejakú ľútosť. Toto skrátka nie je nič pre mňa.

River (2015) (seriál)

Z prvých okamihov som mal dojem, že pôjde o akýsi "flick" k pocte predchodcovi "Randall a Hopkirk", no po prvej epizóde človek veľmi rýchlo pochopí, že v tomto prípade sa komunikácia so zosnulým (nie len) kolegom odohráva viac menej čiastkovo, aby sa ujasnili "drobnosti" za života, pričom nepôjde o napomáhanie pri vyšetrovaní. Seriál som si prvý krát pustil asi pred rokom, no po chvíli som to zabalil, lebo ma to nijak extra nenadchlo, čo mohlo byť aj mentálnym naladením. Teraz som sa k tomu vrátil, a neľutujem, že som dal Riverovi šancu, i keď moja úplná šálka kávy to teda rozhodne nie je ..

Časové pásmo bylo změněno