Anjaam Pathiraa (2020)

Anwar je vyštudovaným psychológom, ktorý sa ujíma pozície poradcu pre miestne oddelenie polície v Kochi. Keď sú po prvý krát využité jeho služby, nič nenasvedčuje tomu, že by malo ísť o zložitý prípad. Lenže v miestnych uliciach začína vyčíňať sériový vrah policajtov v maske vlka, ktorého treba čo najskôr zastaviť ..

Zpráva (2020)

V prvom rade musím povedať, že som fanúšik Bebjakových filmov. V druhom rade musím povedať, že Bebjakovi zrejme šmykol remeň, lebo natočiť slovenský film, ktorý je takmer nakomplet s titulkami (asi aby pôsobil vierohodne), to chce riadnu dávku sedatív. Čo ma ale vytáčalo najviac je fakt, že keď už chcel Bebjak so svojim počinom pôsobiť vierohodne, mal si minimálne nejaký dokument o koncentračnom tábore pozrieť, keď už tam nešiel osobne, lebo teraz je v mnohých očiach (nie len) domácich historikov za pekného idiota. Nechápem čo ho to napadlo, pričom samotný námet je podaný tak nevýrazne, že človek rozmýšľa nad tým, či tá cesta z Osvinčinu na slobodu, bola naozaj tak ťažká. Na záver len dodám: myšlienka pekná, no Bebjak nie je Spielberg, a “Správa” rozhodne nebude nový “Schindlerov zoznam”. Tretia z úcty k režisérovi ..

Vortice mortale (1993)

V práčke sa objaví rozsekané torzo, zo zločinu sú podozrivé tri osobnostne absolútne odlišné sestry, ktoré na seba navzájom hádžu vinu. Žandár, ktorý sa ujíma vyšetrovania, sa tak ocitá v klbku plnom lží a intríg. “Vortice mortale” je také ľahko erotické Giallo bez prezentácie násilia, pričom do horor žánru bolo zadelené z nevedno akých príčin. Treba sa teda nachystať na kriminálku, a to takú, ktorá síce diváka drží do samého záveru v šachu, kto je z čoho vinen, no v konečnom dôsledku ju docenia iba tí, čo nevedia oddeliť erotiku od krimi žánru, ktorý by mal byť vyslovenou prioritou snímku. Najviac ale dojímajú tie absolútne jednoduché, priam primitívne dialógy, ktoré písal snáď Čaputovej poradca. Veď predsa len, vo vlastnej krajine sa treba naučiť v prvom rade umierať, nie žiť, že? 🤦‍♂️

Neviňátka (2021)

Tak toto je riadna dávka originálnej, Nórskej “sprchy” na úkor maloletých. Povinne odvysielať o 20:00 na pojebanej RTVS, nech mnohí rodičia precitnú v “realitu”, čoho sú NAOZAJ (podaktoré) deti schopné. Tá originálna premysa, ktorú vsunuli do deja, v tomto prípade na jednej strane potešila, nakoľko spravila z “De Uskyldige” niečo svojsky netradičné, no na tej druhej, samotný snímok trošku narušila, keďže dejovo výborne rozohratý úvod o zvrátenom zmýšľaní ratolestí odsunula do sféry, ktorá zrejme nie každého poteší. Za mňa je toto ale jedna z najlepších vecičiek za posledné obdobie, to bez debát ..

Post Mortem (2020)

Maďari toho v hororovej branži veľa nenamútili, pričom to čo doposiaľ spískali, stálo poväčšine za hovno. "Post Mortem" by ale mohla byť prvá lastovička, ako v prípade Bebjakovho "Zla" na Slovensku. Ja osobne som už dávno nevidel ducharinu, ktorá sa bez obáv z lacných trikov odohráva aj cez deň. Detto je to so samotným tempom, ktoré solídne odsýpa zhruba od 1/3 snímku. Dalo by sa povedať, že tri hviezdy by boli absolútne zaslúžené, férové, ale dám štvrtú motivačnú, lebo ten "odpad" čo tu svieti je asi tak objektívny, ako pohľad voličov O-ĽAJNA na situáciu na Slovensku.

Shadow Walkers (2013)

Nie tak hororové ako by sa vzhľadom na námet žiadalo, no dostatočne thrillerové áno. Keby tu trošku ruky-nohy polietali vo vzduchu, nejaký ten potôčik krvi prelial, mohlo ísť o solídnu double vyvražďovačku. Takto ostáva "plus Jednotka" len priemernou záležitosťou, ktorá v závere príliš nepotešila. Osobne som dúfal, že trošku viac zamotá hlavu, veď predpoklad tu bol viac než slušný ..

The Ghostmaker (2011)

Taká lacnejšia varianta na hráčov so smrťou, ktorá to chcela vyšperkovať vo svete mŕtvych, no v konečnom dôsledku vďaka podpriemerným efektom a hereckému obsadeniu na úrovni ľudí bez prístrešia, sa jedna o celkom slušný filmový kolaps. Nuž čo narobíme, keď sme taký prísny :)

WarHunt (2022)

Snaživé céčko s peknou kamerou, ale tam to zrejme končí. Kto objaví väčšie bohatstvo v tomto snímku, má môj obdiv. Snímok znevažovať nebudem, no stotožňujem sa s názorom väčšiny :)

Stín samoty (2021)

Vôbec nie tak márne, ako som sa pôvodne domnieval. Samota a tma robia svoje, pričom monštrum v náznakoch v mnohých prípadoch dokáže snímok obohatiť viac, akoby malo byť non-stop na scéne. Aby sme sa chápali, toto rozhodne nie je to žiadna pecka (!), pohybujeme sa na kvalitatívne priemernej úrovni snímku, ktorý mnohých divákov odradí pomalosťou či nie príliš výraznými hororo vsuvkami, no ako vyslovená tragédia mi to teda neprišlo. Psychologická stránka ako taká dokáže urobiť svoje. Matka prepnutá, všade vidí nepriateľa, syn tiež nie je úplne v pohode, pričom vplyv chorobomyseľnej osoby na chorobomyseľnú osobu robí taktiež svoje. Ja dám tri, lebo dve mi prídu fakt akosi málo na snímok, ktorý rozhodne z pohľadu spracovania amatérsky nepôsobí ..

Mimozemská invaze (2017)

Kokos ten Wesley - ten to ale dotiahol .. :D Nuž čo povedať. Taká podpriemerná béčkovina, alebo nadpriemerná céčkovina :)

Časové pásmo bylo změněno